infa.lt

Su genetiškai modifikuotos kiaulės širdimi žmogus išgyveno du mėnesius

15 lapkričio
20:33 2022
Kiaulės kiaulidėje

youtube nuotr.

Pirmasis pasaulyje pacientas, kuriam buvo atlikta GMO kiaulės širdies ksenotransplantacija, išgyveno du mėnesius. Pagal šiuolaikinės medicinos standartus tai ilgas laiko tarpas, nors mokslininkai vis dar tiria vyro mirties priežastį – per du reabilitacijos mėnesius jis labai greitai ėjo geryn.

Nustatyta viena iš galimų mirties priežasčių – tai „netikėti elektriniai pakitimai” kiaulės širdyje. Dėl genų modifikacijų jos elektrinis laidumas, matomai buvo nevienodas.

Šių metų sausį Merilendo universiteto mokslininkai persodino genetiškai modifikuotos kiaulės širdį širdies nepakankamumu sergančiam vyrui. 57 metų pacientas, Davidas Bennettas beveik neturėjo jokių galimybių išgyventi, net jei būtų gavęs žmogaus donoro širdį. Plačiau apie tai...

Atsižvelgiant į visą riziką, buvo atlikta eksperimentinė operacija. Ji buvo sėkminga – per du reabilitacijos mėnesius pacientas gana greitai taisėsi. Kovo viduryje jo būklė sparčiai pablogėjo, o mirties priežastis vis dar tiriama.

Atlikus EKG duomenų analizę paaiškėjo, kad persodintoje širdyje vyko netikėti elektriniai pokyčiai, rašoma universiteto interneto svetainėje.

Tai reiškia, kad mažai tikėtina, jog mirtis įvyko dėl širdies nepakankamumo ar organo atmetimo.

Elektriniai signalai kiaulės širdyje paprastai sklinda labai greitai. Šie signalai sklinda greičiau nei žmogaus širdyje. Tačiau po operacijos pacientui signalai sklido gana lėtai, o kartais buvo net lėtesni už tipiškus žmogaus širdies signalus. Tuo pat metu širdies ritmas buvo normalus.

„Genetiniai organo pakeitimai, atlikti siekiant sumažinti imuninės sistemos atmetimo riziką, nesukėlė netikėtų EKG rezultatų”, – komentavo tyrimo bendraautorius Muhammadas Mohiuddinas.

Mokslininkų teigimu, kiaulės širdis naujoje žmogaus organizmo aplinkoje patyrė daugybę pakitimų, todėl vienas ar keli iš šių pakitimų galėjo turėti įtakos laidumo sistemai. Atliekant tolesnius tyrimus svarbu tiksliai nustatyti šiuos veiksnius, kad būtų kuo labiau sumažinta rizika tolesniam ksenotransplantacijos technologijos vystymui ir jos diegimui į klinikinę praktiką.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 236

Žymos:

1 Atsiliepimas

  1. Net kiaules    -  2022-11-16, 17:38

    organai netoleruoja zmogaus nieksiskumo!

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Taikliai.aciu....

Briuselio politikos veidmainystė akivaizdi....

Melas ir dezinformacija buvo tada, kai mums buvo bandoma įteigti, kad vakcinos apsaugo nuo ligos...

Teisę kontroliuoti turės lygiai tiek, kiek ir balsuoti. Bet pareikš savo nepasitenkinimą kuriuo nors valdžios...

jau pasimate daugumai,kur veda ta "Vakaru ideologija"!? Idomu tik,ar besugebesime ta mesla nusiplauti ir kiek...

BRICS padarys savo darbą...

Del

tolesnio vogimo,o ne pagalbos! Saliai reikia taikos,o ne tolesnio susinaikinimo!...