infa.lt

Pasaulinės kriptovaliutų rinkos bus paimtos į nagą

Pasaulinės kriptovaliutų rinkos bus paimtos į nagą

10 spalio
06:30 2022

Kriptovaliutų laukinių Vakarų era gali baigtis.

Pasak Finansinio stabilumo tarybos (Financial Stability Board – FSB), pasaulinės finansinių standartų kūrėjos, didžiajai daliai kriptovaliutų rinkos turėtų būti taikomos tokios pat griežtos taisyklės, kokios taikomos tradiciniams finansams, praneša Politico.

FSB, kuri atsirado po 2008 m. finansų griūties, kad užkirstų kelią tolesniems sukrėtimams, kitą savaitę Vašingtone susirinkusiems 20 pramoninių šalių grupės finansų ministrams ir centriniams bankininkams pasiūlys kriptovaliutų apribojimo planą, pasakojo leidiniui „POLITICO” šio plano vyriausiasis architektas Stevenas Maijooras.

„Didelė dalis kriptovaliutų ir kriptovaliutų turto rinkų veiklos primena veiklą tradicinėje finansų sistemoje, todėl laikomės tokio požiūrio: Maijooras,  Nyderlandų centrinio banko valdybos narys, prižiūrintis bankų priežiūrą, rugsėjo pradžioje Prahoje sakė: „Ta pati veikla, ta pati rizika, tas pats reguliavimas”.

Dėl šio žingsnio didžiausios prekybos platformos kriptovaliuta bus įspėtos apie rizikas, nes JAV Vertybinių popierių ir biržos komisija siekia nustatyti vertybinių popierių reguliavimą kriptovaliutoms, o ES rengia savo taisykles skaitmeninėms rinkoms.

Apskritai, FSB darbas skaitmeninio turto srityje greičiausiai veiks kaip šaltas dušas kriptovaliutos vystytojams, kurie siekia plėsti savo paslaugas pagal savo vidaus taisykles, ir nesilaikydamos reikalaujamų korporacinių.

Reguliavimo institucijos baiminasi, kad dėl investuotojų apsaugos priemonių trūkumo kriptovaliutų rinkų nepastovumas gali persimesti į tradicinį finansų sektorių, nes bankai ir pinigų valdytojai ryžtasi žengti į šią rinką (galimai ir perimti ją).

Nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio, kai kriptovaliutų rinka pasiekė aukščiausią lygį, išgaravo apie 2 trilijonus JAV dolerių turto, o tai sukėlė įmonių žlugimą ir atskleidė sukčiavimo atvejus, dėl kurių milijonai kriptovaliutų investuotojų liko be pinigų.

Rizika kriptovaliutų rinkose vis dar yra ribota. Tačiau tai gali greitai pasikeisti, o grėsmės iš įvairių kanalų gali persimesti į finansų rinkas, teigia Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija.

Maijooras pristatys G20 politikos formuotojams rekomendacijų projektą, kurį jis nuo balandžio mėn. rengė kartu su FSB sudaryta pasaulio reguliavimo institucijų grupe, siekdamas užtikrinti finansinį stabilumą kriptovaliutoms tapus pagrindinėmis.

Šalys visame pasaulyje turės nuspręsti, ar reikia naujų taisyklių naujoms kriptovaliutų rinkos naujovėms, pavyzdžiui, skaitmeninėms piniginėms. Likusi dalis turėtų būti aprėpta naujomis arba esamomis finansinėmis taisyklėmis.

„Tai susiję ne tik su vertybiniais popieriais”, – sakė 58 metų vyras, kuris prieš įsidarbindamas „De Nederlandsche Bank” vadovavo ES vertybinių popierių priežiūros institucijai. „Taip pat jau yra tam tikros kriptovaliutų veiklos, kuri yra užfiksuota kovos su pinigų plovimu įstatymuose ir taisyklėse, ir mes galime pastebėti, kad ir tokiu atveju yra reikalavimų neatitinkančio elgesio.”

Pavyzdį, kaip įmonės apeina nešvarių pinigų apsaugos priemones, olandui pateikti lengva. Balandžio pabaigoje jo centrinis bankas skyrė 3 mln. eurų baudą didžiausiai pasaulyje kriptovaliutų biržai „Binance” už tai, kad ji siūlė paslaugas Nyderlandų piliečiams neišsiaiškinusi Nyderlandų reikalaujamų apsaugos nuo nešvarių pinigų priemonių – taip įgijo konkurencinį pranašumą prieš savo konkurentus. Birželio mėn. bendrovė „Binance” pareiškė prieštaravimą dėl baudos.

Ministrai ir valdytojai taip pat gaus atnaujintas rekomendacijas, kaip reguliuoti pasaulines stablecoins – skaitmeninius žetonus, kurie yra susieti su nacionaline valiuta arba finansinių produktų rezervu, kad jų vertė išliktų stabili. Stablekoinų atnaujinimas yra atskirtas nuo kriptovaliutų rekomendacijų ir atsirado kaip atsakas į nesėkmingą „Facebook” bandymą įvesti virtualią valiutą maždaug 2,9 mlrd. socialinės žiniasklaidos naudotojų visame pasaulyje.

„Ragais”

Rekomendacijos gali padrąsinti JAV bankų ir rinkų reguliavimo institucijas, kurios vis dažniau laikosi pozicijos, kad skaitmeninio turto prekybos platformos ir tarpininkavimo įmonės turėtų laikytis galiojančių taisyklių.

Finansinio stabilumo priežiūros taryba, kuriai pirmininkauja JAV iždo sekretorė Janet Yellen, o tarp jos narių yra SEC pirmininkas Gary Gensleris ir kitų federalinių agentūrų vadovai, pirmadienį paskelbė ataskaitą, kurioje nurodė kelias sritis, kuriose kriptovaliutų pramonė turi būti privesta prie jų reikalaujamos tvarkos.

Kriptovaliutos negali egzistuoti už mūsų viešosios politikos rėmų ribų. [viskas turi būti mūsų kontroliuojama] Nepriklausomai nuo to, ką iš pradžių galvojo [bitkoino pseudonimo kūrėjas] Satoshi Nakamoto arba ką šiandien gali sakyti rinkos dalyviai”, – pirmadienį per FSOC posėdį sakė Gensleris.

Ripple ir Coinbase, abi didžiausios kriptovaliutų biržos, kurios susidūrė su Gensleriu, tikisi kitokio rezultato, susijusio su naujomis taisyklėmis.

Coinbase teigė, kad kriptovaliutų turtas yra labiau panašus į biržos prekes ir kad SEC jo priskyrimas vertybinių popierių kategorijai yra tarsi tramdomųjų marškinių uždėjimas tam, kaip rinka galėtų vystytis, ypač turint omenyje, kad tos taisyklės buvo sukurtos praėjusio amžiaus trečiajame dešimtmetyje. Biržos teigimu, kur kas geriau tiktų Žaliavų ateities sandorių prekybos komisija.

„Manau, galima daryti pagrįstą prielaidą, kad nė vienas iš autorių, kurie 1930 m. rengė šiuos vertybinių popierių įstatymus… to nedarė galvodami apie dieną, kai decentralizuotą, kriptografiškai pagrįstą, automatizuotą finansinę priemonę masiškai priims milijonai žmonių Jungtinėse Valstijose ir visame pasaulyje”, – liepos mėn. tinklaraštyje rašė „Coinbase” vyriausiasis politikos pareigūnas Faryaras Shirzadas.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 188

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. Nebus!    -  2022-10-10, 10:56

    Butu,jei jomis operuotu ubagai,o ne milijardieriai.

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Juozas    -  2022-10-10, 11:49

    Oi nori bankazmogiai kontroliuot btc, bet deja deja jie nei supranta apie ka sneka, nei jiems pavyks. Svarbu vaizda sudaryt, kad maziau susiprate zmogeliai patiketu jog „kazkas daroma”. Cia ne ethereumas su savo proof of stake kontroles mechanizmu kurio tikslas yra atkurt ta pacia korupcine finansine sistema. Kol egzistuos btc tol turesim finansine laisve, ir nesvarbu kad jo verte svyruoja. Praeis kiek laiko ir nusistoves, o politikieriai ir bankininkeliai toliau grausis sau nagus. Nuo ranku irgi.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...