infa.lt

Po 50 metų trečdalis planetos taps Sachara: mokslininkai pasakoja, kur gelbėtis nuo mirtino karščio

Po 50 metų trečdalis planetos taps Sachara: mokslininkai pasakoja, kur gelbėtis nuo mirtino karščio

06 rugsėjo
05:30 2022

Sausra, išdžiūvusi žemė, bala

Dėl pasaulinės klimato kaitos gyvenimo sąlygos daugelyje planetos regionų taps pražūtingos žmogui, todėl per ateinančius 50 metų žmonijos laukia migracijos banga į šiaurinius Žemės regionus, kuriuose temperatūra yra tinkama gyventi. Taip rašo amerikiečių leidinys „Time”.

„Per ateinančius penkiasdešimt metų dėl aukštesnės temperatūros ir didesnės drėgmės didžioji Žemės rutulio dalis taps mirtinai pavojinga. Daugybė žmonių turės susirasti naujus namus. Jūs būsite tarp jų arba priimsite juos. Ši migracija jau prasidėjo – visi matėme žmonių srautus, bėgančius iš sausros kamuojamų Lotynų Amerikos, Afrikos ir Azijos vietovių, kur ūkininkavimas ir kiti kaimo pragyvenimo šaltiniai tapo neįmanomi”, – teigiama straipsnyje.

2020 m. tyrimo duomenimis, optimalus klimatas žmonėms yra 11-15 °C vidutinė metinė temperatūra. Būtent tokiose planetos vietovėse jau tūkstantmečius koncentruojasi žmonių populiacija, kur gyvenimo būdas, žemdirbystė, gyvulininkystė ir kita ekonominė veikla idealiai tinka tokioms sąlygoms.

„Prognozuojama, jog nuo 1 iki 3 mlrd. žmonių praras tas klimato sąlygas, kurios per pastaruosius 6 000 metų žmonijai buvo naudingos”, – pažymi „Time” ir priduria, kad nesant migracijos, trečdaliui pasaulio gyventojų prognozuojama vidutinė temperatūra, kuri šiuo metu dažniausiai fiksuojama Sacharoje.

Pasak medžiagos autorių, gera žinia ta, kad Žemėje yra pakankamai vietos persikelti: skaičiuojant vienam žmogui 20 kvadratinių metrų, 11 milijardų žmonių, kurie tada gyvens planetoje, reikėtų tik 220 tūkstančių kvadratinių kilometrų. Taigi, net vienoje šalyje, pavyzdžiui, Kanadoje, kurios plotas yra 9,9 mln. kvadratinių kilometrų, užtektų vietos visiems Žemės gyventojams.

Bloga žinia ta, kad klimato kaita paveiks visą planetą. Pasak leidinio autorių, iki 2050 m. daugelis vietų Žemėje bus netinkamos ar net nepakenčiamos gyvenimui, todėl žmonija jau dabar turi pradėti planuoti savo logistiką.

Daugiausia galimybių migrantams yra planetos šiaurėje. Temperatūra šiuose saugesniuose regionuose kils greičiau nei ekvatoriuje. Tačiau vidutinė absoliutinė temperatūra ten vis tiek bus daug žemesnė nei atogrąžose.

Žurnalistai pažymėjo, kad dėl klimato kaitos, tokie JAV regionai, kaip Florida, Kalifornija ir Havajai, bus ištuštėję, o dėl potvynių grėsmės Amerikos valdžios institucijos turės gelbėti Niujorką – tam tikslui ketinama pastatyti didelę sieną, saugančią miestą nuo potvynių.

Labiausiai gyvenama JAV teritorija bus Aliaska, kur dar turi būti pastatyti milijoniniai miestai, kad priimtų klimato pabėgėlių srautą.

Ateityje, iki 2100 m., viena geriausių vietų gyventi bus Grenlandija, kurioje iki to laiko netgi atsiras miškų. Dalis vakarinės Antarktidos pakrantės taip pat bus be ledo. Mokslininkai prognozuoja, kad klimato kaita bus naudinga Kanadai, Sibirui ir kitoms Rusijos dalims, taip pat Islandijai ir Šiaurės Europos šalims.

„Miestai su chartijomis, valstybės valstybėse, kai kurios iš 200 šalių išnyks, o likusios susiburs į regionines sąjungas. Šiame amžiuje žmonės migruos, todėl dabar yra proga užtikrinti, kad viskas vyktų pagal planą ir perėjimas į naują pasaulį būtų lengvai įveikiamas”, – rašoma leidinyje.

Klausimas tik vienas – pagal kieno planą?

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 88

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Šiam Dievo kūriniui baigiasi galiojimo laikas....

Beverčiai pinigai 💸. Ukraina juodoji skylė. Doleriui šakutės. Ateina CBDC...

Hm

Vakarietiškos haubicos šaudo toliau ir tiksliau, o ką jau kalbėti apie himars. Kai tik Ukraina...

Ligonis yra ligonis, ir tuo viskas pasakyta, nes viskas, kas nenormalu - yra nenormalu.....

Parašėt su žiauriai gera jumoro doze....

Tavo galvoje labai didelis auglys. Reikėtų gydytis. Jis užspaudė smegenis ir nebegali toliau mąstyti, liko...

Pilnas internetas kaip žmonėms padeda rasti kelią į puolamąją gvardiją....

Hm

...beje bendrauja lietuviškai. Užsiregistravau anglų kalba, kai pradėjom bendrauti, paklausiau ar galim bendrauti lietuviškai, iš...

Na nebent į NATO arklides reikia tiuteišiškos veislės transžirgo....

Vieni sako 1:6 kiti sako 6:1 ir kas patikrins duotu metu. Gal būt galima kažkiek...

Kiek čia amerikosų ir anglosaksų subinlaižių. Ar jiems taip gerai švabistai moka ar tiek nukvakę???...