infa.lt

Facebook už gyvybę? – Socialinis tinklas cenzūruoja informaciją apie abortus

25 rugpjūčio
06:40 2022

Abortų šalininkai JAV, kovojantys už teisę pasidaryti abortą ir esą iš nesavanaudiškų paskatų reklamuojantys medikamentinio aborto piliules Facebook puslapyje – susilaukė netiesioginės tokios informacijos cenzūros – įrašai neuždraudžiami, tačiau juos mato tik FB puslapio administratoriai. Eiliniai lankytojai – ne.

Apie tai rašo Futurism portalas pateikdamas nematomo blokavimo pavyzdžius:

Nors Mičigane abortai vis dar legalūs, šią savaitę „Facebook” nusprendė smarkiai apriboti Mičigano planuotos tėvystės organizacijos (PPMI) „Facebook” puslapio įrašą.

Grupė pasidalijo straipsniu apie aborto piliulių užsakymą internetu, tačiau jis buvo matomas tik puslapio valdytojams, o ne jo auditorijai – taip visiškai apribojant visiškai tikslios ir pagrįstos patikimos autoritetingos institucijos informacijos šia tema sklaidą.

„Aukščiausiasis Teismas, atmesdamas pusę amžiaus trukusį precedentą ir atverdamas duris politikams priimti plataus masto abortų draudimus, įstūmė mūsų šalį į abortų prieinamumo krizę”, – šią savaitę vietos naujienų agentūrai „Michigan Advance” sakė PPMI atstovė Ashlea Phenicie.

„Milijonai amerikiečių dabar vargsta ieškodami informacijos apie teisinį abortų statusą savo valstijoje ir apie tai, kaip gauti pagalbą. Socialinės žiniasklaidos korporacijos, tokios kaip „Meta”, prisideda prie krizės, šalindamos su medikamentiniu abortu ir kitomis paslaugomis susijusį turinį.”

Phenicie pasidalijo dabar neprieinamo įrašo ekrano nuotrauka ir teigė, kad šis sprendimas yra platesnis, nei reikalauja Roe prieš Wade’ą panaikinimas.

Nuo tada, kai Aukščiausiasis Teismas panaikino Roe prieš Wade sprendimą, gauti informacijos apie abortus ar aborto tabletes tapo vis sunkiau. Daugelis žmonių nerimauja, kad jų naršyklės ir paieškos istorijos gali juos išduoti ir tai gali baigtis suėmimu, ir tai jau vyksta.

Šio mėnesio pradžioje NPR pranešė, kad „Facebook” perdavė privačias žinutes, dėl kurių paauglė buvo patraukta baudžiamojon atsakomybėn už tai, kad pasidarė abortą, rašo Futurism.

Pakankamai blogai prarasti galimybę naudotis kūno autonomija, o dvigubai blogiau yra širdį veriančiais atvejais, kai sunkus nėštumas yra pasmerktas nesėkmei, bet įteisintas teisiškai.

Atsižvelgiant į visa tai, „Facebook” pašalina teisėtą ir saugią informaciją apie abortus, paskelbtą tam tikros regioninės organizacijos puslapyje, ir tai tik barsto druską į žaizdą, skundžiasi demokratinės teisės žudyti negimusius kūdikius panaikinimu įrašo autoriai.

Šioje vietoje norom-nenorom kyla klausimas: ar Facebook politika abortų klausimu susijusi tik su JAV aukščiausio teismo sprendimu, nedraudžiančiu abortų, o tik perleidžiančiu sprendimo dėl jų teisę pačioms valstijoms, ar tai paties Facebook ideologinis posūkis, kas atrodo tiesiog neįtikėtina analizuojant ankstesnių cenzūrų atvejus.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 86

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

Kam dar 30 metų niekšelį maitinti, tegul pagyvena "Russkij mir" gerovėje... Neatsitiktinai Dievas TOKIEMS įsakytų:...

Opozicija aiškino: atsitiktiniai, bakalauriniai, laikinai administruojantys Lietuvą, reikia kuo greičiau priešlaikinių rinkimų, nes jie visai...

Ta kosminė kova tarp JAV, Rusijos ir Kinijos, tik aštrės......

Neabejotinai JAV, Rusija, Kinija kažkiek bendrauja su kitų civilizacijų atstovais, tik mūsų išsivystymo lygis per...

Išmintingas mūsų gerb. Prezidentas, bet kadangi jis prieš iškrypimus, už Ukrainą, tai palec-kiukiniai šunys loja......

Ar cia ta asaba is savu pinigu skirs ta parama...

"BILOTAITĖ skirs pagalbą"... O kur Raskevičius?......