infa.lt

Baltarusijos kalis pajudėjo į Rusiją

Baltarusijos kalis pajudėjo į Rusiją

05 liepos
06:50 2022

Lietuvoje sankcionuotas „Belaruskalik” pradeda savo produkcijos eksportą per Rusijos uostus, rašo Kommersant.

Viena didžiausių pasaulyje kalio eksportuotojų „Belaruskalij„, kuriai anksčiau šiais metais buvo pritaikytos sankcijos, dėl kurių buvo sustabdytas tiekimas tradiciniais paskirstymo kanalais, pradėjo tiekti per Rusiją, taip apsunkindama nacionalinių rinkos dalyvių gyvenimą.

Kaip aiškina rinkos dalyviai, bendrovė vykdo agresyvų dempingą, kuris daro neigiamą poveikį konkurentų pelnui. Ekspertų skaičiavimais, Baltarusijos gamintojo nuolaidos gali siekti iki 50 %. Tačiau jie mano, kad pirmiausia nukentės Kanados tiekėjai, kurie planavo iškonservuoti savo pajėgumus.

Kaip sužinojo „Kommersant”, Baltarusijos kalio gamintoja „Belaruskalij” (jos produkcija siekia apie 11 mln. tonų, užima 15 proc. pasaulio rinkos) pradėjo gabenti savo produkciją per Rusijos uostus.

Baltarusijos bendrovė taip pat gabena trąšas į Kiniją konteineriais per Rusijos geležinkelius, teigia su situacija susipažinę „Kommersant” šaltiniai. Jų teigimu, nepaisant bendrovei įvestų sankcijų, birželį „Belaruskalij” į Kiniją išvežė apie 120 000 tonų kalio.

Po to, kai įmonė buvo įtraukta į JAV ir Europos sankcijų sąrašą, „Belaruskali” savo produkciją turi eksportuoti per Rusiją. Vasario 1 d. Lietuva, per kurią buvo perkraunama didžioji dalis baltarusiško kalio, sustabdė tranzitą. Sankcijų tada dar nebuvo.

Ekspertai dabartines pasaulines kalio kainas vadina „viršribinėmis”, gegužės ir birželio mėn. jos vidutiniškai viršijo 700 JAV dolerių už toną. Jie pažymi, kad dabartinėmis sąlygomis neaišku, kada galėtų būtų laukiamas jų mažėjimas.

Nepriklausoma ekspertė Jelena Sachnova nurodo, kad šiuo metu kalio kaina pagrindinėse rinkose viršija 900 JAV dolerių už toną. Taigi Baltijos šalyse šios rūšies trąšos kainuoja 900 JAV dolerių už toną, Brazilijoje – 1040 JAV dolerių už toną, o Pietryčių Azijoje – 975 JAV dolerius už toną.

Ekspertė patvirtino, kad „Belaruskali” vykdo dempingą pasaulinėje rinkoje ir savo produktus parduoda su 30-50 proc. nuolaidomis. Tačiau, pasak A. Sachnovos, nuo tokio dempingo nukentės Kanados gamintojai, kurie šiuo metu aktyviai investuoja į savo pajėgumų atnaujinimą. Pavyzdžiui, Kanados bendrovė NTR nusprendė per trejus metus padidinti kalio gavybą nuo 15 iki 18 mln. tonų.

Pastaruoju metu pastebimas dėsningumas, kad sankcionuotos produkcijos kainos, kaip taisyklė – šoka iki dangaus ir kerta pagrinde tiems, kas įvedė tas sankcijas. Belaruskalij atveju – įmonė gali parduoti savo produkciją dempinguodama ir vis tiek gauna pelną dėl mažesnės gamybos savikainos, nuo ko kenčia išsivysčiusių Vakarų šalių įmonės, kurios tokiomis kainomis parduoti negali.

Lietuvos ūkininkai susiėmę už galvos dėl tokių trąšų kainų, kurios gresia derliaus sumažėjimu, mat jų, tikėtina, bus barstoma mažiau. Atsiradus maisto trūkumui – kainos kils neišvengiamai dar labiau, ką jau užtikrintai prognozuoja visi ekspertai.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 314

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Jolia    -  2022-07-11, 14:53

    Nors FB blokuoja informacijos sklaidą, bet mes matome kaip įvairių šalių ūkininkai streikuoja PRIEŠ valdžios n urodymus beu kainas. Šiandien prisijungė ir Vokietijos ūkininkai. Ar nebus kaip žiemą, su tolimųjų reisų vairuotojais? Tačiau postūmis yra: nuima nepaprastąją padėtį, grąžina kainas.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...