• Parama infa.lt veiklai
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Estijos premjerė: pagal dabartinius NATO planus, numatoma leisti užpulti Baltijos šalis, ir tik po 180 dienų jas išlaisvinti

Estijos premjerė: pagal dabartinius NATO planus, numatoma leisti užpulti Baltijos šalis, ir tik po 180 dienų jas išlaisvinti

23 birželio
16:53 2022

Kaja Kallas. Source: Priit Mürk/ERR

Pagal dabartinius NATO planus ginti šalį nuo Rusijos puolimo – Estija būtų ištrinta iš žemėlapio, o Talino senamiestis visiškai sunaikintas, trečiadienį laikraščiui „Financial Times“ (FT) ir kitoms užsienio žiniasklaidos priemonėms pareiškė Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas (Reformų partija), praneša ERR.

Kallas sakė, kad pagal dabartinius NATO aljanso gynybos planus, numatoma leisti užpulti Baltijos šalis, ir tik po 180 dienų (po pusės metų) jas išlaisvinti.

Ji atkreipė dėmesį, kad praėjo kiek daugiau nei 100 dienų nuo tada, kai Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą, o rusų įvykdyti žiaurumai Bučoje įvyko po 80 dienų.

„Jei palygintume Ukrainos ir Baltijos šalių dydžius, tai reikštų visišką šalių ir mūsų kultūros sunaikinimą“, – FT pranešė Kallas.

„Tie iš jūsų, kurie lankėsi [sostinėje] Taline ir pažįsta mūsų senamiestį, čia esančią šimtmečių istoriją ir šimtmečių kultūrą – visa tai būtų nušluota nuo žemėlapio, įskaitant mūsų žmones, mūsų tautą.“

Ministrė Pirmininkė tai kalbėjo prieš antradienį (birželio 28 d.) Madride prasidedantį NATO aukščiausiojo lygio susitikimą.

Estija, Latvija ir Lietuva teikia bendrą pasiūlymą dėl papildomų karių ir nuolatinių divizijų valdymo centrų kiekvienoje šalyje, t. y. žingsnį aukščiau už dabartines laikinai rotuojamas sustiprintas priešakines pajėgas (angl. Enhanced Forward Presence, eFP), kurios buvo vadinamos „apsauginiu laidu“ ir kuriomis siekiama atgrasyti nuo Rusijos puolimo.

Šiam pasiūlymui turi pritarti NATO sąjungininkės, o Estija stengiasi užsitikrinti jų paramą.

„Dabar visi mato, kad ši „trišakės vielos“ koncepcija iš tikrųjų neveikia“, – sakė Kallas.

O Ingrida Šimonytė šiandienos Seimo posėdyje kalbėjo apie geležines NATO garantijas. Na taip, po 180 dienų – po pusės metų.

Papildyta:

Seimo nacionalinio saugumo gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas šiandien komentavo šį Estijos premjerės interviu, pareiškęs, kad ne, ne 180 dienų, bet tikslaus skaičiaus įvardinti negalėjo (ar nenorėjo, o gal nežinojo) ir visaip bandė išsisukti nuo atsakymo, bandydamas minėti apie kažkokias karines paslaptis.

Jei tai būtų karinė paslaptis – apie ją, greičiausiai, būtų tylėjusi ir Estijos premjerė. Bet netylėjo. Tai vieša informacija, kad žmonės žinotų kas jų laukia karo atveju.

Aišku viena – nuo Lietuvos visuomenės ši informacija yra slepiama, sekant pasakas, kad NATO reaguos iškart. Šiandien ir Kasčiūnas pripažino, kad iškart nebus. Bet netruks ir 180 dienų. Tačiau gali trukti 50, 100, 160. Tai jau ne 180, bet ar Lietuvai nuo to labai bus lengviau?

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 1 622

Žymos

Atsiliepimų 7

 1. O jus    -  2022-06-23, 21:04

  ko tikejotes!? Kad tigras gins savo šakalus!? O jau po pusmecio,aplamai niekas neguldys galvu del uzminuotos dykynes „atsiemimo“.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Myndė    -  2022-06-23, 21:40

  Puolimo tikimybė tiesiog proporcinga tokių ir panašių neadekvatų lojimo garsumui.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. T0mas J.    -  2022-06-23, 23:15

  Esmė ne tame, ar 180 dienų yra teisingas skaičius.
  Kalbant apie NATO teritorijos saugumą svarbiausia yra tai, jog niekas nenori (bijo) patikrinti, koks tas skaičius yra iš tiesų ir kas apskritai užpuoliko laukia. Jau 73 metai kaip niekas netikrina.

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Cha,    -  2022-06-24, 09:28

  Tam reikalui yra tiesioginiai ir užkulisiniai tarp dviejų karinių blokų, susitarimai. Manau, kad dabartiniu momentu, mamona bando įsikišti ir pakreipti įvykius savo kišenės naudai.

  Atsakyti į šį komentarą
  • Na, o    -  2022-06-24, 09:32

   Estijos premjerė tai ir įvardijo, kad „karalius nuogas“ ir jam dzin mažosios tautos su jų piliečiais.

   Atsakyti į šį komentarą
 5. Sios salys    -  2022-06-24, 10:36

  ir tebuvo reikalingos kaip buferine zona konflikto atveju.

  Atsakyti į šį komentarą
 6. Patriotas    -  2022-06-28, 14:55

  Neleiskit pabėgti lanpirdyloms ir šimonoidams bei šudrajabams su tapkėm. Priš..tegul ir dabar ėda.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Bus visuotinis sekimas Ir įslaptintas, ir viešas — Tai didžiausias pasiekimas, Likviduojant liaudies priešus....

O jums jokie įvykiai nesiriša žiemos pabaiga ir kovidlas kaip su diena dingo Lenkijos pasienyje!!!...

Antsnukiai yra neišvengiamas paklusnumo fašistinei valdžiai ženklas. Nesvarbu, kad nesulaiko virusų. O baisiausi šiame reikale...

Kadangi kovydo nera ir nebuvo niekada tai lai eina jie visi nx su savo kaukem...

Didysis perkrovimas. Planetos lygiu. Visa tai žaidimas. Depopuliacija ;)....

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....