• Parama infa.lt veiklai
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Baltijos šalių politikai piktinasi Scholzo ir Macrono pokalbiais telefonu su Putinu

Baltijos šalių politikai piktinasi Scholzo ir Macrono pokalbiais telefonu su Putinu

30 gegužės
13:22 2022
Putinas Macronas Scholzas

Marko Mihkelson nuotrauka Facebook

Baltijos šalių politikai griežtai sukritikavo Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono, Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo ir Rusijos vadovo Vladimiro Putino pokalbį telefonu, kurio metu buvo aptarta galimybė atidaryti Ukrainos uostus, rašo estų ERR leidinys, remdamasis „Financial Times“.

Olafas Scholzas ir Emmanuelis Macronas šeštadienį surengė 80 minučių trukusį pokalbį telefonu su Putinu, per kurį Rusijos prezidentas sakė, kad Maskva yra pasirengusi ieškoti būdų, kaip atkurti grūdų eksportą iš Ukrainos Juodosios jūros uostų ir padidinti savo žemės ūkio produktų eksportą, jei būtų panaikintos kai kurios sankcijos. Keliomis dienomis anksčiau ta pačia tema su V. Putinu kalbėjosi Italijos Ministras Pirmininkas Mario Draghi.

Laikraštis „Financial Times“ pažymi, kad Rytų Europos politikai nerimauja dėl savo Vakarų Europos kolegų noro kalbėtis su V. Putinu, nes tai kelia įtarimų, kad kai kurios ES šalys nori daryti spaudimą Kijevui, kad šis atiduotų teritoriją ir taip užbaigtų karą. Laikraštis rašo, kad Baltijos šalys mano, jog tokios derybos tik suteiks V. Putinui daugiau galių, o Europa vietoj to turėtų padidinti ginklų tiekimą Ukrainai.

Laikraštis „Financial Times“ cituoja Estijos parlamento Užsienio reikalų komiteto pirmininko Marko Mihkelsono kritiką.

„Neįtikėtina, kaip Prancūzijos ir Vokietijos vadovai netyčia atveria kelią naujiems Rusijos smurto veiksmams. Macrono ir Scholzo 80 minučių trukęs šiandieninis telefoninis pokalbis su Putinu verčia perfrazuoti pirmojo žodžius – ar tai nėra smegenų užkietėjimo atvejis?“ Mihkelsonas šeštadienį rašė socialinėje žiniasklaidoje.

„Kaip įmanoma, kad nei Paryžius, nei Berlynas nepasimokė iš istorijos? Kodėl ieškoma pasiteisinimų sulaikant ginklų Ukrainai tiekimą ir kodėl manoma, kad Putinas, šiuo metu kariaujantis su Europos tauta, ketina tesėti bet kokį pažadą?“ klausė Mihkelsonas.

Laikraštis „Financial Times“ taip pat cituoja Estijos užsienio politikos instituto direktorės Kristi Raik žodžius, kad F. Scholzas ir E. Macronas rizikuoja įteisinti „Putino melą ir nepriimtinus reikalavimus“.

„Nepritariu nuomonei, kad joks Vakarų lyderis niekada neturėtų kalbėtis su Putinu. Tačiau tai, kaip tai daro E. Macronas ir F. Scholzas, yra ne tik nenaudinga, bet ir labai nenaudinga“, – sakė K. Raik.

Latvijos gynybos ministras Artis Pabrikas sakė, kad E. Macronas ir F. Scholzas, kalbėdamiesi su V. Putinu, pažemino save.

„Atrodo, kad yra nemažai vadinamųjų Vakarų lyderių, kurie turi aiškų savęs žeminimo poreikį kartu su visišku atitrūkimu nuo politinės tikrovės“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė A. Pabriksas.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sekmadienį taip pat pareiškė, kad Rusija turi būti izoliuota. „Suteikti okupantui galimybę užimti teritoriją reiškia, kad tai gali pasikartoti ir kitur“, – pareiškė G. Landsbergis.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 153

Žymos

Atsiliepimų 3

 1. Myndė    -  2022-05-30, 14:00

  Landsbergis, aišku, teisus kaip visada, tik galėtų būti principingesnis – nebeimti iš Vokietijos euriukų kaip tai jau padarė su Rusijos ištekliais.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. VŽA    -  2022-05-30, 18:28

  BŪTENT. Su Rusijos barbarų ir teroristų armijos vadeiva turi būti kalba konkreti, – namo… Išmintingai pasakė gerb. prezidentė D. Grybauskaitė: „Putino karą, – galima laimėti tik karu“. Jeigu Vakarai tai nesuvoks, tai kariaus jau savo valstybių ar NATO šalių teritorijose…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Bus visuotinis sekimas Ir įslaptintas, ir viešas — Tai didžiausias pasiekimas, Likviduojant liaudies priešus....

O jums jokie įvykiai nesiriša žiemos pabaiga ir kovidlas kaip su diena dingo Lenkijos pasienyje!!!...

Antsnukiai yra neišvengiamas paklusnumo fašistinei valdžiai ženklas. Nesvarbu, kad nesulaiko virusų. O baisiausi šiame reikale...

Kadangi kovydo nera ir nebuvo niekada tai lai eina jie visi nx su savo kaukem...

Didysis perkrovimas. Planetos lygiu. Visa tai žaidimas. Depopuliacija ;)....

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....