infa.lt

Jau nubaustam už kyšius gydytojui siūloma naikinti dar ir medicinos praktikos licenciją

Jau nubaustam už kyšius gydytojui siūloma naikinti dar ir medicinos praktikos licenciją

25 gegužės
21:06 2022
Pinigai gydytojams

infa.lt montažas

Įsiteisėjus Vilniaus miesto apylinkės teismo baudžiamajam įsakymui, kuriuo Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojas T. T. pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo, Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, siūlydamas spręsti klausimą dėl gydytojo T. T. medicinos praktikos licencijos sustabdymo ar panaikinimo.

Prokuroras į Sveikatos apsaugos ministeriją kreipėsi vadovaudamasis tuo, jog Medicinos praktikos įstatymo 6 straipsnio 1dalies 4 punkte numatyta, kad gydytojui galima naikinti medicinos praktikos licenciją, jeigu gydytojas grubiai pažeidė paciento teises: pasinaudojo pareigomis, norėdamas sau gauti neteisėtų pajamų arba dėl kitokių asmeninių paskatų ir gydytojui teisės aktų nustatyta tvarka buvo pritaikyta atsakomybė.

Vilniaus miesto apylinkės teismas š. m. balandžio 27 d. priėmė baudžiamąjį įsakymą, kuriuo gydytojas T. T. buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn už grubų ir sistemingą paciento teisių pažeidimą – kyšių iš pacientų už operacijas ėmimą.

Teismas gydytoją nuteisė už 6 nusikalstamos veikos epizodus, kai jis 2021 m. gruodžio – 2022 m. sausio mėnesiais savo naudai priėmė kyšius iš pacientų už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus – operacijų atlikimą. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, priimtų kyšių sumos siekė nuo 100 iki 400 eurų.

Gydytojui T. T. teismas skyrė galutinę 19 900 eurų baudą, iš nuteistojo taip pat bus konfiskuoti iš nusikalstamos veikos gauti 1450 eurų.

Vilniaus apygardos prokuratūra laikosi principingos pozicijos apie nuteistus už kyšininkavimą gydytojus informuoti institucijas, turinčias teisę medicinos praktikos licenciją sustabdyti ar panaikinti.

Kiek anksčiau šiais metais, kreipusis Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiajam prokurorui, medicinos praktikos licencijos buvo panaikintos įsiteisėjusiais teismo sprendimais už kyšininkavimą nuteistiems Santaros klinikų Pilvo ir onkochirurgijos centro vadovui K. Strupui bei buvusiam Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktoriui N. Markevičiui.

infa.lt replika:

Reikėjo imti „paskolas” alkoholio dėžutėse, tada tai būtų traktuojama visai kitaip. Ir ne šimtais eurų, o dešimtimis tūkstančių.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 241

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. VŽA    -  2022-05-26, 05:36

    Infa.lt replika, – neprilygstama…
    Kai prieš sūnaus operaciją gydytojui į kišenę įdėjau 1000 Litų, tai jis atsakė: Duodate, tai duodate. Bet aš vienodai atsakingai darysiu operaciją ir be davimo. Gal net atvirkščiai, jeigu duotumėt 100 tūks., tai iš jaudulio galėčiau greičiau padaryti klaidą…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...

Viską ką parašėte tikra tiesa. Šiame pasaulyje nieko nėra neįmanomo-tik klausimas ar užteks drąsos. Pabūskime...

Nereikia į Ukrainą važiuoti, nei normaliems, nei polit-iškrypėliams paleckiukiniams... Ukrainai reikia duoti GINKLŲ, ir Putino...

Lenkija puikiai suvokia, kad Putino barbarų ir teroristų armija turi būti sutriuškinta Ukrainos žemėje. Kitaip,...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Jeigu skaičiuoti suaugusius amerikiečius tai kiekvienam net po 500 dolerių neišeitų....

Išrasti jau seniai tik ......