• Parama infa.lt veiklai
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Brangiai kainuosiantis užsieniečiui darbdaviui seksualinis priekabiavimas prie darbuotojų

Brangiai kainuosiantis užsieniečiui darbdaviui seksualinis priekabiavimas prie darbuotojų

13 gegužės
06:40 2022

Vakar Šiaulių apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija apeliacine tvarka   išnagrinėtoje baudžiamojoje byloje pagal nuteistojo Libano piliečio H. Gh. H. gynėjos apeliacinį skundą dėl Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmų 2021 m. rugsėjo 30 d. nuosprendžio, kuriuo užsienietis buvo pripažintas kaltu ir nuteistas už seksualinį priekabiavimą, paskelbė nutartį. Skundas patenkintas tik iš dalies.

Kaip nustatė bylą išnagrinėjęs pirmosios instancijos teismas, visuomenėje didelio atgarsio sulaukęs nusikaltimas buvo padarytas Joniškyje, laikotarpiu nuo 2015 m. lapkričio 9 d. iki 2018 m. spalio 1 d.

Pirmosios instancijos teismas užsienietį pripažino kaltu ir nuteisė už tai, kad H. B. H. vienos bendrovės patalpose, būdamas šios bendrovės direktoriumi, pasinaudodamas nukentėjusiųjų darbuotojų tarnybiniu priklausomumu, seksualiai priekabiaudamas vulgariais veiksmais siekė seksualinio bendravimo su nukentėjusiomis.

Teismas nustatė, kad  H. Gh. H., tiksliai nenustatytą kiekį kartų suimdamas rankomis vienos darbuotojos veidą, lenkėsi prie jo lyg norėtų pabučiuoti, kišo rankas po rūbais ir lietė nukentėjusiosios kūną, siuntė į jos mobiliojo ryšio telefono internetinę programą „mesenger“ vaizdus su nuogų moterų kūnais, ne mažiau kaip du kartus demonstruodamas savo lytinį organą ir klausė: „ar norėtum paragauti“.

Kitai nukentėjusiajai  tiksliai nenustatytą kiekį kartų kaltinamasis lietė jos kojas, kišo rankas už kelnių ir rūbų bei lietė nuogą kūną, siuntė nukentėjusios sėdmenų fotonuotraukas į tarnybinį mobiliojo ryšio telefoną, kurias užfiksuodavo darbo vietoje per vaizdo stebėjimo kamerą.

Dar vienai nukentėjusiajai kaltinamasis  pasakojo apie savo lytinį organą, tempė už kelnių, ar užkišdamas ranką už jų, siekdamas patikrinti kokiais apatiniais vilki darbuotoja, kalbėdamas užuominomis, kad ši su juo turėtų lytinius santykius ir tokiu būdu pataisytų jo sveikatos būklę, siuntė į jos mobiliojo ryšio telefono internetinę programą „messenger“ nukentėjusios sėdmenų fotonuotraukas, kurias užfiksuodavo darbo vietoje per vaizdo stebėjimo kamerą, kiek kartų tai kartojosi, ikiteisminio tyrimo metu nenustatyta.

Kaltinamasis kaltu neprisipažino, aiškino, kad su darbuotojomis elgdavosi kaip su šeimos draugėmis, švęsdavo  kartu su jomis šventes. Kaltinamasis teigė, jog viena nukentėjusiųjų kerštaudama sukurstė kitas darbuotojas.

Užsienietį gynusi advokatė kalbėjo, kad šioje byloje nukentėjusiųjų duoti parodymai esantys nenuoseklūs, ji teismo prašė tokiais parodymais nesiremti. H. Gh. H. gynėja sakė, kad jos ginamasis  nemoka lietuvių kalbos, todėl pastabas darbuotojoms dėl netinkamo darbo ar netinkamos aprangos išreikšdavęs siųsdamas į darbinį telefoną nuotraukas.

Pirmosios instancijos teismas kaltinamojo ir jo gynėjos argumentus atmetė, konstatavo, jog byloje surinkti įrodymai patvirtino apie H. Gh. H. vulgarius veiksmus, pasiūlymus bei užuominas, teismo įsitikinimu, vyras priekabiavo prie pagal tarnybą nuo jo priklausomų trijų nukentėjusiųjų, siekė su jomis seksualinio bendravimo ir pasitenkinimo.

Teismas konstatavo, kad kaltinamasis elgėsi tyčia, suvokdamas, kad tokie veiksmai yra nepageidaujami, H. Gh. H. suvokė pavojingą nusikalstamų veikų pobūdį ir norėjo taip veikti – veikė tiesiogine tyčia.

Teismo įsitikinimu, nukentėjusiųjų   parodymus apie kaltinamojo atliktus seksualinio priekabiavimo prieš jas veiksmus patvirtina ir kitų byloje surinktų įrodymų – liudytojų parodymų, socialinio tinklo profilyje rastų nuotraukų – visuma. Teismas H. Gh. H. pripažino kaltu ir paskyrė jam bausmę – 6000 eurų baudą,  įpareigojo jį  sumokėti 2910 eurų valstybei už nukentėjusiosioms skirtą antrinę teisinę pagalbą.

Su tokiu pirmosios instancijos teismo nuosprendžiu nuteistasis ir jo gynėja nesutiko ir jį apskundė Šiaulių apygardos teismui. H. Gh. H. gynėja apeliaciniame skunde pažymėjo, kad vadovaujantis nekaltumo prezumpcijos principu, pareiga įrodyti nusikaltimo padarymą tenka baudžiamąjį persekiojimą vykdančioms institucijoms, anot jos, kaltinamasis savo nekaltumo įrodinėti neprivalo ir įrodymų naštos jam perkelti negalima.

Advokatė  teigė, jog byloje esančios abejonės turi būti vertinamos kaltinamojo naudai. Gynėja pabrėžė, kad pirmosios instancijos teismas padarė ir esminių baudžiamojo proceso pažeidimų, susijusių su kaltinamojo procesinių teisių užtikrinimu. Advokatė apeliacinės instancijos teismo prašo pirmosios instancijos teismo nuosprendį panaikinti ir priimti naują – H. G. H. išteisinamąjį nuosprendį.

Apeliacinės instancijos teismo posėdyje nuteistasis H. Gh. H. ir jo gynėja prašė apeliacinį skundą tenkinti, byloje valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras, nukentėjusiųjų  gynėjos  teismo prašė apeliacinį skundą atmesti.

Kaip pabrėžė apeliacine tvarka bylą išnagrinėjusi teisėjų kolegija, nors nuteistasis H. Gh. H.  kategoriškai neigia seksualiai priekabiavęs vulgariais veiksmais prie nukentėjusiųjų, teismas neturi pagrindo netikėti nuosekliais nukentėjusiųjų parodymais, kurie viso proceso metu dėl esminių aplinkybių buvo nuoseklūs.

Be to, teisėjų kolegijos tvirtinimu, nukentėjusiųjų nurodytas aplinkybes iš esmės patvirtino pirmosios instancijos teisme apklausti liudytojai, bei prie bylos pridėtos vienos iš nukentėjusiųjų facebook profilyje rastos nuotraukos.

Kaip konstatavo apeliacinės instancijos teismas, remiantis įrodytomis pripažintų aplinkybių visuma nustatyta – H. Gh. H. atlikti nevienkartiniai vulgarūs veiksmai prieš nukentėjusiąsias pasireiškę nukentėjusiosioms nepageidautinu fiziniu jų kūno lietimu, rankų  kišimu po nukentėjusiųjų drabužiais, apatinių drabužių spalvos tikrinimas, kelnių numovimas iki pusės sėdmenų, per vaizdo kameras užfiksuotų darbuotojų sėdmenų siuntimas į darbinį mobilųjį telefoną ir pan.

Tokių veiksmų intensyvumas ir jų tęstinumas, vieta ir laikas, jo statusas (įmonės direktorius, darbdavys), leido pirmosios instancijos teismui padaryti pagrįstą išvadą dėl H. Gh. H. tyčios turinio ir jo veiksmų tikslo – seksualiai bendrauti ar pasitenkinti ir tokius jo veiksmus vertinti kaip nusikalstamus baudžiamosios teisės prasme. Teisėjų kolegija pabrėžė, kad pirmosios instancijos teismas pagal byloje nustatytas aplinkybes  H. Gh. H. baudžiamąjį įstatymą taikė tinkamai.

Teisėjų kolegija konstatavo, kad byloje surinkti, pirmosios instancijos teismo betarpiškai ištirti ir įvertinti įrodymai patvirtina H. Gh. H. kaltę padarius jam inkriminuotas nusikalstamas veikas. Gynėjos apeliacinio skundo argumentai nuosprendyje padarytų išvadų dėl H. Gh. H. kaltės, teismo įsitikinimu, nepaneigia ir nesudaro pagrindo nuteistojo atžvilgiu priimti naują išteisinamąjį nuosprendį, arba bylą nutraukti suėjus apkaltinamojo nuosprendžio senačiai.

Paskelbta nutartimi teisėjų kolegiją nuteistojo H. Gh. H. gynėjos apeliacinį skundą tenkino tik iš dalies – patikslino dėl dviejų nukentėjusiųjų nusikalstamos veikos padarymo laikotarpį. Kitą   pirmosios instancijos teismo priimto nuosprendžio dalį paliko nepakeistą.

Paremkite infa.lt per PayPal, Patreon ar jums patogiu PAREMTI būdu. - Nuoširdžiai ačiū parėmusiems.
žiūrėjo 129

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. VŽA    -  2022-05-13, 07:15

  Per daug jau primityvus priekabiavimas, taip galima užverbuoti tik psichiškai nesveiką sutvėrimą…

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Lietuvoje    -  2022-05-15, 19:53

  dar pries 30 metu isnyko vyrai… :-( O juk dar pamenu,kaip ankstesniais laikais,panasu „seksgiganta“,skriaudziamu moteru vyrai nugirde ir isromijo. Ir nepadejo nabagui nei juristai,nei partija. Liko tik pasislepti placiojoje tevyneje,toli nuo Lietuvos…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt banko pavedimu
Šeimų Sąjūdis

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Lasvas žodis
Paremti infa.lt per PayPal

Apklausa

Ar dalyvausite "Didžiajame Šeimos Gynimo Marše 2022" gegužės 15 d?


 • Taip, būtinai (62%, 150 balsavo)
 • Dar nežinau, galbūt (24%, 59 balsavo)
 • Ne, nepalaikau (14%, 34 balsavo)

Viso balsavo: 243
Pradėta - 2022-05-01 @ 08:59
Pabaiga - 2022-05-14 @ 08:59

Leidžiama ... Leidžiama ...
    Buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus apie „Didįjį Šeimos Gynimo Maršą 2022“

Buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus apie „Didįjį Šeimos Gynimo Maršą 2022“

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Blogis niekada nemiega

Jolanta Blažytė. Blogis niekada nemiega

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Dailininko kvietimas į „Didįjį Šeimos Gynimo Maršą 2022“ – LDK palikuonims

Dailininko kvietimas į „Didįjį Šeimos Gynimo Maršą 2022“ – LDK palikuonims

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Vilniaus mero patarėjas kaltina Lietuvos Šeimų Sąjūdį nuotraukų vagyste – pamazgų pylimas tęsiasi nevaržomai

Vilniaus mero patarėjas kaltina Lietuvos Šeimų Sąjūdį nuotraukų vagyste – pamazgų pylimas tęsiasi nevaržomai

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Kaip Vilniaus mero patarėjas reklamuoja „Didįjį Šeimos Gynimo Maršą 2022“ ir kaip į tai reaguoja jo aplinka

Kaip Vilniaus mero patarėjas reklamuoja „Didįjį Šeimos Gynimo Maršą 2022“ ir kaip į tai reaguoja jo aplinka

atsiliepimų 15 Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Jokių šurajevų ir kitų provokatorių su šešiaspalvėmis neįleisim, o įsmukusius – pašalinsim

Algimantas Rusteika. Jokių šurajevų ir kitų provokatorių su šešiaspalvėmis neįleisim, o įsmukusius – pašalinsim

atsiliepimų 11 Skaityti visą įrašą
    „Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį…

„Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį…

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Dogmos ir Mokslas

Jolanta Blažytė. Dogmos ir Mokslas

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Viktorija Čmilytė-Nielsen džiaugiasi sustiprėjusia žodžio laisve Lietuvoje

Viktorija Čmilytė-Nielsen džiaugiasi sustiprėjusia žodžio laisve Lietuvoje

atsiliepimų 8 Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Karbauskis. Partnerystės įstatymu siekiama specialiai kelti sumaištį

Ramūnas Karbauskis. Partnerystės įstatymu siekiama specialiai kelti sumaištį

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    „Niekada gyvenime nejaučiau nieko panašaus“: garsus aktorius papasakojo, kaip kvepia Putinas

„Niekada gyvenime nejaučiau nieko panašaus“: garsus aktorius papasakojo, kaip kvepia Putinas

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Rasa Čepaitienė. Kuo skiriasi sisteminis fizinis smurtas nuo psichologinio, žodinio?

Rasa Čepaitienė. Kuo skiriasi sisteminis fizinis smurtas nuo psichologinio, žodinio?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Dar viena bomba žmonijai?

Jolanta Blažytė. Dar viena bomba žmonijai?

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Kas laimi iš politizuotų bylų?

Kas laimi iš politizuotų bylų?

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą

Šaunuolis tas Putinas: suvienijo Ukraina, pažadino ES, JAV, NATO, Suomiją, Švediją. Gal jis pretenduoja į...

Bedievi Vytai, tai tu dar nesuvoki, kad esi be nuovokos? Lietuva – Marijos Žemė, pakrikštytų...

neliberaste, vėl nesėkmingai ieškai pagal savo išsivystymo lygį?......

Turi labai prastą humoro jausmą. Jau nekalbant apie tai, kad esi debilas....

JŪS labai teisus!!!Prisijungsiu visom keturiom UŽ šį galingą Judėjimą!!!...

Pagal tokią logiką jau turėjo išnykti arba netrukus išnyks šių šalių tautos: Airija (santuoka S...

Norint kažką parduoti, pirmiausiai, - reikia turėti... O jeigu nėra, kaip ir protelio, tai dėl...

Kai bernužėlis pasijaučia mergužėle, kaip kažkurie Seimo nariai, ar mergužėlė užsigeidžia mergužėlės, tai ne operacijas...

Šis aiškiai brokuotas Dievo sutvėrimas, galimai ne jo kūrinys, o šėtono... 1. KGB archyvus paviešinti....

Lietuva turi Tikrą šalies Prezidentą, psichiškai-lytiškai sveiką asmenybę, kuris už ŠEIMĄ, - Valstybės pagrindą....

Provokatoriams: Šeima, tai kada žmona ir vyras augina SAVO vaikus, kurie turi savo senelius. Moteris...