Vokietijos kancleris Olafas Scholzas vėl atmetė neatidėliotiną energijos importo iš Rusijos stabdymą
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas vėl atmetė neatidėliotiną energijos importo iš Rusijos stabdymą ir perspėjo dėl sunkių pasekmių, su kuriomis jo šalis gali susidurti, jei Rusija nutrauks dujų ir naftos tiekimą, praneša Deutsche Wirtschafts Nachrichten.
„Mes pasiruošę“, – sakė jis sekmadienio vakarą ARD pokalbių laidoje Anne Will. „Tačiau jei šis importas liautųsi kažkurią artimiausią dieną, tai lemtų tai, kad visos pramonės šakos būtų priverstos nutraukti savo veiklą“, – pridūrė Vokietijos kancleris.
Anot jo, ant kortos pastatyta „neįtikėtinai daug darbo vietų“. Scholzas labai kritiškai vertino ekonomistus, kurie matematiniais modeliais apskaičiavo teorinį reikalingą dujų kiekį ir dabar ragina uždrausti importą. Tai „neatsakinga“, – tokią poziciją kritikavo Olafas Scholzas.
Kaip aiškina leidinys, ekonomikos atstovai puikiai žinojo, kad realybė atrodo kitaip. Dujos turi patekti ten, kur jų reikia, tačiau vamzdynai tam dar nėra paruošti. Pasak kanclerio, daugelis vamzdynų Rytų Europos šalyse yra visiškai orientuoti į tiekimą iš Rytų.
Kancleris kritikavo ir ES šalis, kurios, garsiai ragindamos atsisakyti energijos išteklių iš Rusijos, ir toliau perka rusiškas dujas. Tuo pat metu Scholzas neįvardijo konkrečiai nė vienos šalies, pažymi leidinys.
Nepaisant to, anot jo, Vokietijos vyriausybė stengiasi kuo greičiau sustabdyti anglies, dujų ir naftos tiekimą iš Rusijos. Rusijos anglies importas į Vokietiją gali greitai baigtis, sakė Scholzas. „Tai galima pasiekti jau šiais metais. Kalbant apie naftą, tai gali įvykti labai greitai, mano Vokietijos kancleris.
IG-BCE Mining, Chemicals, Energy profesinė sąjunga perspėja dėl didžiulio darbo vietų mažinimo tuo atveju, jei nedelsiant būtų nutrauktas energijos importas iš Rusijos. „Jei neturėsime kompensacijos, per gana trumpą laiką tai kainuos šimtus tūkstančių darbo vietų, bet pirmiausia tai turės įtakos pasiūlai“, – „Deutschlandfunk“ eteryje sakė Michaelas Vasiliadis, IG-BCE vadovas.
Pavyzdžiui, 50 proc. sumažinus tiekimą, didžiausias pasaulyje chemijos objektas Liudvigshafene turėtų būti uždarytas iki nulio, nes jo veikla nebebūtų stabili. Tokiu atveju darbuotojai pereitų prie trumpesnės darbo dienos arba netektų darbo. Be to, nebeliks visų gaminių, o daugelyje ūkio sektorių, pavyzdžiui, farmacijos ir statybos pramonėje, jų trūks.
Tai gali būti skausminga ir juntama visame pasaulyje.
Būsimoji Saro krašto ministrė pirmininkė Anke Rehlinger taip pat išreiškė skeptišką nuomonę dėl energijos tiekimo iš Rusijos nutraukimo. Televizijos ARD eteryje ji sakė, kad reikia pasverti, ar šiuo žingsniu bus pasiektas tikslas sustabdyti Rusijos karinę agresiją Ukrainoje.
„Aš tuo abejoju“, – sakė Rehlinger. Ji taip pat pridūrė, kad tokį žingsnį reikia pasverti su rizika, kuri gali kilti dėl pasekmių Vokietijoje.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis