• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Nepaisydami vyriausybės draudimo, Vokietijos dešinieji „ekstremistai“ vyksta į Ukrainą

Nepaisydami vyriausybės draudimo, Vokietijos dešinieji „ekstremistai“ vyksta į Ukrainą

08 kovo
06:07 2022

youtube stop kadras

Vokietijos vyriausybė ketina uždrausti „ekstremistinių pažiūrų piliečiams“ dalyvauti „karinėse pratybose ar mūšiuose Ukrainos ar Rusijos teritorijoje“, praneša „Focus“.

Vokietijos Federalinė Konstitucijos apsaugos tarnyba patvirtino, kad keli dešinieji „ekstremistai“ jau buvo išvykę į Ukrainą. Leidinio teigimu, Ukrainos kovotojai internete aktyviai talpina skelbimus, raginančius užsieniečius prisijungti prie šalies gynimo.

Vokietijos valdžia tikriausiai negalės priversti piliečių, norinčių vykti į Ukrainą dalyvauti karo veiksmuose, atsisakyti savo ketinimų. Nežiūrint į tai, kurią pusę pasirinks vokiečiai, baudžiamojo persekiojimo už tai nėra numatyta pagal tarptautinę teisę ar Vokietijos baudžiamąją teisę. Apie tai buvo pranešta tiek Vidaus reikalų, tiek Vokietijos gynybos ministerijoje. Tuo pačiu tokie piliečiai prisiims visą atsakomybę už dalyvavimą karo nusikaltimuose, rašo „Focus“.

Tačiau, Vokietijos vyriausybė bet kuriuo atveju ketina uždrausti „ekstremistams“ tai daryti. Jei paaiškės „ekstremistinių pažiūrų Vokietijos piliečių ketinimai“ dalyvauti „karinėse pratybose ar mūšiuose Ukrainos ar Rusijos teritorijoje“, federalinė policija imsis veiksmų, pranešė Vidaus reikalų ministerija. Policija atliks teisinį patikrinimą ir išsiaiškins, ar galima uždrausti šiems piliečiams išvykti iš šalies.

Tuo tarpu spėjama, kad keli „ekstremistai“ iš Vokietijos jau išvyko į Ukrainą. Tai patvirtino Vokietijos Federalinė Konstitucijos apsaugos tarnyba. Tačiau informacijos apie jų dalyvavimą karo veiksmuose nėra. Dauguma dešiniųjų „ekstremistų“ Vokietijoje „užima prorusišką poziciją“, nurodė ministerija, tačiau kai kurios grupės, pavyzdžiui, „neonacių“ judėjimas „Trečiasis kelias“, simpatizuoja Ukrainos nacionalistinėms grupėms.

Anksčiau Vidaus reikalų ministerija teigė, kad federalinė policija dabar „žino apie galimus dešiniųjų ekstremistų judėjimus“. Kilus įtarimui, išvykti iš šalies bus draudžiama, o pasas bus konfiskuotas. Be to, įtariamieji gali būti įpareigoti reguliariai pranešti į artimiausią policijos komisariatą apie savo būvimo vietą.

Kaip pažymi leidinys, nuo pat karo pradžios Ukrainos kovotojai internete talpina skelbimus, raginančius užsieniečius prisijungti prie „Ukrainos gynybos“.

Nacionalistų batalionas „Azov“ taip pat bando internetu pritraukti savanorių iš užsienio. Šis padalinys yra pavaldus Ukrainos nacionalinei gvardijai ir yra remiamas Vokietijos nacionalinės demokratų partijos šalininkų.

Praėjusį penktadienį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis taip pat kreipėsi į užsieniečius: „Jei esate Europoje ir turite kovinės patirties, jei nenorite žiūrėti į politikų neryžtingumą, galite atvykti pas mus ir kartu su mumis ginti Europą.“ Jis ragino savanorius kreiptis į Ukrainos ambasadas savo šalyse, rašo Focus.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 479

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. VŽA    -  2022-03-08, 07:51

    Supuvusi, iškrypusi Vokietija susirūpinusi stebi Rusijos karą prieš ukrainiečius, kaip romėnai rūpestingai stebėdavo gladiatorių kovas… O pati stengiasi sujungti vamzdį prie rusiškų dujų…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....

melas.gal ir gripuoja ,bet apie skiepus-melas...

Tai Lietuviškiausia partija,o trolių nenugalėsit,nes jie visus papirkę.Man gaila buvo klausyti ir žiūrėti kai buvote...

Kai žlunga pfaizergeitas, tai ir ne to grirbsies!...

Liūdna tiesa!...

Paxlovid uždraudė todėl kad nenori jūsų gydyti.MANAU JŲ MELO LAIKAS JAU PRIEJO FINIŠA ! Netylėkite...

Pagarba Jolantai,kuri žadiną liaudį, užhipnotizuotą pasakomis apie GEROVĘ !!! Po Nulio !!!...