Telegram atsisakė bendradarbiauti su Vokietijos valdžia. Pastaroji žada imtis žingsnių
Ekstremistai naudojasi pranešimų paslauga, kad kurstytų neapykantą ir smurtą, rašo dw.com. Vokietijos vyriausybė planuoja sugriežtinti naudojimąsi Telegram, tačiau net jei Berlynas privers kompaniją bendradarbiauti, vien tai problemos neišspręs, perspėja ekspertai.
2022 m. sausį Vokietijos Querdenker („nestandartinių mąstytojų“) protesto judėjimo narys žinučių programoje „Telegram“ paskelbė Manuelos Schwesig, rytinės Meklenburgo-Vakarų Pomeranijos žemės premjerės, nuotrauką.
„Ją nuveš… arba patrulių automobiliu, arba katafalku, bet ji bus išvežta“, – buvo rašoma antraštėje. Prieš kelias savaites protestuotojai žygiavo Švesig namo link, protestuodami prieš kontaktų apribojimus, tačiau policija juos sustabdė jiems nespėjus jo pasiekti.
Prieš kelias dienas pareigūnai paskelbė, kad tirs grasinimą nužudyti. Tačiau kai valstybės vidaus reikalų ministras Christianas Pegelis buvo pakalbintas visuomeninio transliuotojo NDR, jis pripažino, kad rasti žinutės autorių nebus lengva.
„Net jei tikėsime, kad „Telegram“ bendradarbiaus su mumis, tai bus sunku“, – sakė jis.
Skirtingai, nei kitos socialinės žiniasklaidos platformos, įskaitant Meta Facebook ar Google YouTube, bendrovė atsisakė bendradarbiauti su Vokietijos valdžios institucijomis, todėl jos vyriausybė paskelbė apie griežtas priemones kurių esą imsis.
„Telegram, kaip ir visi kiti, turi laikytis mūsų įstatymų“ arba gali grėsti milijoninės baudos, laikraščiui „Bild am Sonntag“ sakė Vokietijos teisingumo ministras Marco Buschmannas iš liberalių laisvųjų demokratų (FDP) partijos.
Federalinė vidaus reikalų ministrė Nancy Faeser, socialdemokratė (SPD), interviu dienraščiui „Die Zeit“ pridūrė, kad jos vyriausybė gali svarstyti programos blokavimą kaip „ultima ratio“ arba paskutinę priemonę.
Ir nors technologijų ekspertai teigia, kad „Telegram“ atžvilgiu jau seniai reikia imtis priemonių, jie perspėja, kad vien griežtesnės taisyklės greičiausiai problemos neišspręs.
„Mums taip pat reikia daug daugiau policijos ir prokurorų patirties, kad galėtume išspręsti problemą“, – sakė Josefas Holnburgeris, ne pelno siekiančio Stebėjimo, analizės ir strategijos centro (CeMAS) direktorius.
Telegram atsisakymas bendradarbiauti su valdžios institucijomis daugeliu atžvilgių yra kilęs iš jos DNR.
Kompaniją 2013 metais įkūrė Rusijos verslininkai Pavelas ir Nikolajus Durovai, pažadėję, kad Telegram vartotojai galės laisvai bendrauti neprieinami vyriausybėms (ir iki šiol tesi savo duotą tada pažadą – infa.lt).
Nuo tada „Telegram“ suteikė saugų prieglobstį disidentams, pradedant nuo Baltarusijos iki Irano, padėdama jiems organizuoti savo darbą ir keistis informacija apie vyriausybės represijas.
Tačiau ši nesikišimo filosofija Telegram tuo pačiu pavertė saugiu prieglobsčiu sąmokslo teoretikams ir ekstremistams – ypač po to, kai daugelis jų buvo užblokuoti didesnėse socialinės žiniasklaidos platformose.
Kai 2018 m. „Facebook“ ir „Instagram“ ištrynė dešiniojo sparno „Identitarian Movement“ grupės paskyras, daugelis programos vartotojų Vokietijoje tai sekė „Telegram“, rodo CeMAS duomenų analizė. Tas pats nutiko, kai 2020 metų pavasarį „Facebook“ užblokavo grupę radikalių koronaviruso ribojimų priešininkų. (ribojimai mat ne radikalūs, o tie, kas jiems priešinasi – jau radikalai – infa.lt past.)
Tuo pat metu „Telegram“ papildinys tapo vis populiaresnis Vokietijoje: 2018–2021 m., remiantis Vokietijos duomenų analizės bendrovės „Statista“ apklausa, nuolat „Telegram“ Messenger besinaudojančių naudotojų dalis išaugo nuo 7% iki 15%.
Tai, pasak ekspertų, pavertė „Telegram“ pagrindine platforma, kurioje koronaviruso apribojimų priešininkai organizuoja protestus.
Lietuviškos „Telegram” grupės ir kanalai:
Laisvas Žodis (grupė): https://t.me/laisvaszodis
L.Žodis (prenumerata): https://t.me/infalt
Lietuvos Šeimų Sąjūdis (grupė): https://t.me/seimusajudis2021
Lietuvos Šeimų Sąjūdis (prenumerata): https://t.me/seimusajudistesiasi
LT Politikai (prenumerata): https://t.me/politikai
LT Politikai (grupė): https://t.me/Lietuvos_politikai
Už Sveiką Lietuvą (grupė): https://t.me/uzsveika
Už Sveiką Lietuvą (prenumerata): https://t.me/uzsveika
Sarmatai (grupė): https://t.me/sarmatasLT
Sarmatai (prenumerata): https://t.me/sarmatai_info
Už Šeimą (diskusijos): https://t.me/uz_seima
Už Šeimą (prenumerata): https://t.me/uzseima
Po Skiepo (grupė): https://t.me/poskiepo_g
Po skiepo (prenumerata): https://t.me/poskiepo
Neabejingi (grupė): https://t.me/neabejingi_g
Amerikos lietuviai: https://t.me/alietuviai
Grupių yra gerokai daugiau, čia tiek, kiek žinome patys (infa.lt)
Telegram programėlę bet kuriam savo įrenginiui galite atsisiųsti iš čia: https://www.telegram.org/
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis