• Parama infa.lt veiklai
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Sausio 13 minėjimas – valdančioji viršūnėlė nušvilpta, Prezidentui paplota – du minėjimai, kuriuos atskyrė policijos tvora

Sausio 13 minėjimas – valdančioji viršūnėlė nušvilpta, Prezidentui paplota – du minėjimai, kuriuos atskyrė policijos tvora

14 sausio
06:50 2022
V.Čmilytė-Nielsen, o už tvoros jos atstumta visuomenė

V.Čmilytė-Nielsen, o už tvoros jos atstumta visuomenė

Sausio 13-ąją vykęs Laisvės kovotojų dienos minėjimas vyko dviem etapais.

Pirmojo metu – oficialus-viešas politikų pasirodymas virto jų gėda. Tauta aiškiai parodė, kaip vertina visas jų kalbas. Nebuvo nušvilptas tik Prezidentas, kuriam žmonės santūriai paplojo.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen šypsojosi per jėgą savo kalbos, kurios niekas negirdėjo, metu. Žmonės švilpė, šaukė „gėda“ ir visaip trukdė jai kalbėti. Nepadėjo net galinga garso aparatūra, nesugebėjusi perrėkti žmonių balsų.

Tas pats likimas laukė ir premjerės Ingridos Šimonytės – ta pati įtempta medinė šypsena ir toks pats pilnas jos balso užblokavimas.

Įdomus faktas – pagal planą turėjo kalbėti ir buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri sėdėjo pasipuošusi Vyčiu, skirtingai, nei dauguma dabartinių valdančiųjų, pasidabinusių mėlynomis neužmirštuolėmis.

Tačiau po aukščiausių Seimo ir vyriausybės asmenų fiasko – ji protingai nutarė geriau nerizikuoti ir ramiai prasėdėjo iki galo, taip ir nepakilusi nuo savo kėdės.

Vakarykštis Laisvės kovotojų dienos minėjimas aiškiai parodė, jog nei pasitikėjimo šia valdžia, nei pagarbos jai – visuomenė nebejaučia. Anksčiau skelbtos apklausos, paliudijusios, kad ja pasitiki tik vos pora dešimčių procentų žmonių vakar parodė atspindinčios tikrąją situaciją – tokios paniekos ir pasibjaurėjimo nebuvo išreikšta nė vienai iki tol buvusiai valdžiai.

Ypač prisiminus, kad ta valdžia valstybinio, žuvusiųjų už laisvę minėjimo dienos proga – eilinį kartą atsitvėrė nuo savo piliečių dviem tvoromis (į oficialų minėjimą eiliniai piliečiai nebuvo įleidžiami apskritai), o apsisaugojimui išsistatė policijos pareigūnų virtinę, kurių visiškai neprireikė nei pirmojo, nei antrojo minėjimo metu.

Neoficialioji minėjimo dalis, vykusi nuo 13.00 valandos prie Lietuvos Šeimų Sąjūdžio palapinės, parodė, jog ten tarti žodį galėjo visi kas išreiškė tokį pageidavimą, galėjo stovėti su savais plakatais.

Ir tarė tie, kam prieš tai grupė opozicinių Seimo narių bandė iškovoti teisę pasisakyti nuo valdiškos tribūnos, kas, žinoma, iš anksto atrodė nerealu ir visi tą žinojo.

Prie Mažvydo bibliotekos Nepriklausomybės aikštėje vykęs Tautos minėjimas – buvo tiesiog gyvas, jame dalyvavo gyvi žmonės, kurie klausė ir girdėjo visuomenininkus kalbėtojus.

Klausė, reagavo ir palaikė. Tai buvo visiška priešingybė tam, kas vyko oficialiojoje dalyje.

Ten niekam nuo nieko saugotis nereikėjo ir niekas nuo nieko nesaugojo. Policija vaikščiojo tik minios pakraščiais, nesikišdama į tai, kas vyksta.

Minėjimo dalyviams ir organizatoriams policija jokių pretenzijų neišreiškė

Minėjime prie Mažvydo bibliotekos dalyvavo, policija sakė, ne daugiau 1000 žmonių. Vaizdo reportaže galėsite įvertinti patys, filmuoti momentai nuop bibliotekos laip[tų atskleidžia tikrą vaizdą ir spėjamą žmonių skaičių.

Kalbėjo Tėvų Forumo pirmininkas Darius Trečiakauskas, prof. Rasa Čepaitienė, rašytojas ir žurnalistas Valdas Vižinis, Stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas, visuomenininkas Grafas Liutkevičius, Lietuvos Šeimų Sąjūdžio tarybos narys Algimantas Rusteika, teisės magistrantas Kęstutis Juodšilis, ir kiti.

Visų kalbėjusių, deja, dėl objektyvių priežasčių nepavyko, bet tikimės, jog juos pamatysite kitų žmonių filmuotoje medžiagoje.

Visuomenininkė Rima Goštautaitė padainavo nuostabią savo kūrybos dainą – „Lietuva“, labai tikusią tai dienai.

Reportažas iš abiejų minėjimų:

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 1 899

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. Mykolas    -  2022-01-14, 11:25

  „Tauta aiškiai parodė, kaip vertina visas jų kalbas“

  Nekalbėkite už tautą.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. aldona kazliene    -  2022-01-14, 19:24

  Ačiu

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Na, kaltintojai ir turi kaltinti. O advokatai turėtų ieškoti PAAIŠKINIMŲ. Ir to meto APLINKYBIŲ įvertinimo....

kad pandemiju ir iprastu karu nebeuzteks,kad "sureguliuoti populiacija"!?...

patoso ir tragizmo,kad neabejotinai kandidatuos. Pamatysite!...

Ar Serbijos žmonės kaip ir Lietuvoj išsirinko seksualiai nenormalią valdžią?...

deretu energetika valdyti valstybei,o ne spekuliantams!...

ruosiasi palikti ta birza,nes ji tam ir sugalvota,kad kelti kainas....

referendumo duobkasys Tapinas to neleis!...

lygiu valdzios jau seniai turtuoliu UABai. Ir niekas ju nekeis,nes savo sponsoriu interesus jie atstovauja...

Nėra net žodžių kokius galima būtų panaudoti apibūdinti šitą valdžią. Lieka tik keiksmažodžiai. Per visą...

Infa.lt Pagarba jums kad esate ir Pirmyn ! Lietuvos žmones pavargo nuo melo ir apgaulės...

Naudingiausia tai būtų valdžia išjungti, kiek pinigų sutaupyta būtų tą siurbyklę išjungus, užgyventumėme kaip šveicarai...