• Parama infa.lt veiklai
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Pietų Afrikai sustabdžius vakcinų tiekimo traukinį – staiga atsirado Omicron atmaina. Sutapimas?

Pietų Afrikai sustabdžius vakcinų tiekimo traukinį – staiga atsirado Omicron atmaina. Sutapimas?

30 lapkričio
11:11 2021
Vakcina nuo Covid-19

Zuma\TASS

Arvydas Daunys

Lapkričio 24 d. Pietų Afrika pranešė farmacijos kompanijoms „Johnson & Johnson“ (JNJ.N) ir „Pfizer“ (PFE.N) sustabdyti COVID-19 vakcinų pristatymą, nes šalyje susidarė per daug jų atsargų, apie ką pranešė Reuters, remdamasi Sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnais. Nepasitikėjimas ir abejonės lėtina vakcinacijos kampaniją.

Apie 35% Pietų Afrikos gyventojų yra visiškai paskiepyti, tai yra daugiau nei daugelyje kitų Afrikos šalių, tačiau tai yra tik pusė vyriausybės tikslo siekiamo iki metų pabaigos. Šalyje su 60 mln gyventojų per pastarąsias 15 dienų buvo suleidžiama 106 tūkst dozių per dieną, rašo agentūra.

Šių metų pradžioje programa buvo pristabdyta dėl vakcinų trūkumo. Dabar ji stabdoma dėl perteklinės pasiūlos, todėl šalis yra išskirtinė žemyne, kur daugumai vis dar trūksta vakcinų.

Štai toks Reuters pranešimas buvo paskelbtas lapkričio 24 dieną.

O praėjus vos keletui dienų Pietų Afrika sulaukė galingo smūgio iš visų įmanomų pusių – šalyje staiga buvo nustatyta naujoji koronaviruso atmaina Omicron, o paskui tą žinią sekė pranešimai iš viso pasaulio, jog uždaromas bet koks susisiekimas su Pietų Afrika. Kitaip tariant ji buvo tiesiog izoliuota nuo pasaulio.

Ir nežiūrint į  vienos vedančiųjų PAR medicinos atstovių pranešimo (nuoroda), jog ligos simptomai yra visiškai neįprasti ir lengvi – PSO staigiai sukvietė posėdį, kuriame priskyrė šiai atmainai pavadinimą „Omicron“, išreiškė „susirūpinimą“ galima šios atmainos savybe „apeiti vakcinas dėl daugybinių jos smaigalio mutacijų“ ir pasėjo paniką pasaulyje.

Šios panikos pasekoje net Lietuvos „sveikatos“ ministerijos vadovas A. Dulkys pasirašė sprendimą net dviem tyrimais ir privaloma izoliacija pasitikti keliautojus, atvykstančius iš Pietų Afrikos, nors jokių tiesioginių skrydžių su šia šalimi Lietuva neturi. Kodėl? Dėl visa ko, horizontaliai – giliamintiškai raukydamas kaktą, paklaustas atsakė ministras.

Visos didžiosios vakcinų gamintojos pasaulyje sureagavo į šią žinią adekvačiai, pareiškusios, jog jau po Naujųjų metų, „Omicron“ grėsmės užkardymui prasidės naujų vakcinų (arba padidintų senųjų vakcinų dozių) gamyba. Pasaulis ploja katučių, pamiršęs, jog dar visai neseniai vienos vakcinos tyrimams, gamybai ir patvirtinimui prireikdavo kelių metų.

Kas šiuo atveju lieka Pietų Afrikai, patiriančiai tokį pasaulio spaudimą? Ar ir toliau laikytis vakcinacijos stabdymo politikos, nemėtant pinigų vėjais, ar pasiduoti ir pratęsti vakcinaciją, žinant, kad didžioji vakcinų dalis, dėl jų riboto naudojimo termino, bus tiesiog utilizuota, nesant gyventojų pasitikėjimo ir sklandant abejonėms dėl vakcinų patikimumo?

Atsakymas ko gero aiškus – pasaulinė izoliacija gali padaryti didesnių nuostolių PAR ekonomikai, nei keliasdešimt milijonų nepanaudotų vakcinų dozių išmetimas į šiukšlių dėžę.

Kas laukia toliau? Greičiausiai naujoji Omicron banga, kuri nežiūrint į PAR izoliaciją netrukdomai plis per Pasaulį, ir jai bent pristabdyti prireiks papildomo skiepijimo, papildomų dozių ir milijardinių išlaidų. Nekalbant apie visokias ten izoliacijas bei Lock Down, testus, žaliuosius sertifikatus ir augančią valstybių skurdo riziką.

Dabar trys klausimai, į kuriuos atsakymą kiekvienas sau turi susirasti pats:

 1. Kam naudinga tokia situacija su „Omicron“?
 2. Ar sutapimas, kad Omicron atmaina atsirado būtent toje šalyje, kuri sustabdė vakcinų tiekimą, nesant vidinės paklausos?
 3. Kaip reikėtų aktyvinti vakcinų paklausą tokioje šalyje, žvelgiant iš farmacijos pusės?

Tai tik pasvarstymai, matant iš rūko kyšančias ausis ir girdint krebždesį bei jaučiant kvapą, pagal ką jau galima numanyti kas ten toks slepiasi, tačiau dar neturint tvirto įrodymo, kuris vizualizuosis truputį vėliau, kylant Saulei ir rūkui išsisklaidžius.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 496

Žymos

Atsiliepimų 3

 1. Myndė    -  2021-11-30, 12:42

  Dar viena versija sako, kad omicron (dirbinai paleistas ar savaime atsiradęs – skonio reikalas), būdamas labiau užkrečiamas, natūraliai išstums egzistuojančius štamus, o būdamas mažiau pavojingas – užbaigs visą tą istoriją.
  laikas parodys.

  Atsakyti į šį komentarą
  • Hm    -  2021-11-30, 15:44

   Tai štai dėl ko PAR prezidentas vis kreipiasi į pasaulio visuomenę – kodėl jūs mus baudžiate?

   Atsakyti į šį komentarą
 2. Nikas    -  2021-11-30, 18:37

  Afrikiečius baudżia jog nevygdo nurodymu,vargšai afrikiećiai.O tarp kitko Lietuvoje migrantai guli vienas ant kito susigrūde ir sveiki kaip ridikai,ćia jums atsakymas.Autoriui aćiū uż teisybe

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Na, kaltintojai ir turi kaltinti. O advokatai turėtų ieškoti PAAIŠKINIMŲ. Ir to meto APLINKYBIŲ įvertinimo....

kad pandemiju ir iprastu karu nebeuzteks,kad "sureguliuoti populiacija"!?...

patoso ir tragizmo,kad neabejotinai kandidatuos. Pamatysite!...

Ar Serbijos žmonės kaip ir Lietuvoj išsirinko seksualiai nenormalią valdžią?...

deretu energetika valdyti valstybei,o ne spekuliantams!...

ruosiasi palikti ta birza,nes ji tam ir sugalvota,kad kelti kainas....

referendumo duobkasys Tapinas to neleis!...

lygiu valdzios jau seniai turtuoliu UABai. Ir niekas ju nekeis,nes savo sponsoriu interesus jie atstovauja...

Nėra net žodžių kokius galima būtų panaudoti apibūdinti šitą valdžią. Lieka tik keiksmažodžiai. Per visą...

Infa.lt Pagarba jums kad esate ir Pirmyn ! Lietuvos žmones pavargo nuo melo ir apgaulės...

Naudingiausia tai būtų valdžia išjungti, kiek pinigų sutaupyta būtų tą siurbyklę išjungus, užgyventumėme kaip šveicarai...