infa.lt

Japonijos princesė ištekėjo už paprasto žmogaus, japonai protestuodami išėjo į gatves

26 spalio
17:10 2021

youtube kadras

Japonijos princesė Mako ir jos nekilmingas sužadėtinis Kei Komuro susituokė spalio 26 d. Mako prarado imperatoriškosios šeimos nario statusą, o dabar imperatoriaus Naruhito dukterėčia tapo tiesiog Mako Komuro, praneša japonų „The Japan Times“ leidinys.

Princesė Mako paliko savo rezidenciją Tokijuje apie 10 val. vietos laiku (rugsėjo 25 d.), kad įregistruotų savo santuoką su Komuro. Ji kelis kartus nusilenkė savo tėvams, kronprincui Fumihito. Mako taip pat apkabino jaunesnę seserį princesę Kako ir jai nusilenkė. Šeimos nariai mojavo merginai, kol ji automobiliu išnyko iš akių.

Spaudos konferencijoje, savo vestuvių dieną, Mako atsiprašė už bet kokius rūpesčius, kuriuos jos santuoka sukėlė žmonėms: „Labai atsiprašau už sukeltus nepatogumus ir esu dėkingas tiems, kurie ir toliau mane palaikė. Kay man yra nepakeičiamas. Santuoka mums buvo būtinas pasirinkimas“.

Nepaisant to, kad princesės tėvai pritarė dukters pasirinkimui, japonai to nepriima. Tokijo centre, Hibijos parko teritorijoje, šiuo metu vyksta protestas prieš Mako ir Komuro santuoką. Demonstracijoje dalyvauja apie 100 žmonių. Labiausiai protestuotojai nepatenkinti Mako išrinktuoju, taip pat finansiniu skandalu, lydėjusiu sužadėtuves. Protestuotojai planuoja nueiti apie 2 kilometrus centrinėmis Japonijos sostinės gatvėmis. Akcija vyksta taikiai, jos dalyvius lydi policininkai.

29 metų buvusio imperatoriaus Akihito anūkė ir jos sužadėtinis Kei pirmą kartą apie sužadėtuves paskelbė 2017 m. Tačiau vestuvių data buvo nukelta dėl finansinių ginčų. Po vestuvių pora turėtų persikelti į Niujorką, kur Komuro dirba advokatu. Imperatoriškosios šeimos nariai pasų neturi, todėl mergina pirmiausia turi kreiptis dėl dokumentų gavimo. Spėjama, kad sutuoktiniai į JAV galės išvykti tik kitą mėnesį.

Mako anksčiau atsisakė daugiau nei 1 milijono dolerių vienkartinės išmokos sumos už pasitraukimą iš karališkosios šeimos. Daugelį amžių pagal Japonijos įstatymus santuoka tarp imperatoriaus šeimos nario ir „nekilmingo“ nuo gimimo asmens, suponuoja karališkojo statuso praradimą. Pastebėtina, kad Japonijoje teisę į sostą turi tik įpėdiniai vyrai.

Princesė Mako ir Komuro susipažino studijuodami Tarptautiniame krikščioniškame universitete Tokijuje 2012 m. Prieš tai, kai buvo pristatytas kaip karališkasis jaunikis, Komuro buvo geriau žinomas kaip „Jūros princas“, kai dalyvavo paplūdimio turizmo kampanijoje.

Mako nėra pirmoji Japonijos princesė, praradusi statusą dėl santuokos. 2005 metais karališkojo statuso neteko princesė Sayako, o 2018 metais – princesė Ayako.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 643

Žymos:

1 Atsiliepimas

  1. Anonimas    -  2021-10-26, 19:31

    Reiškia – Meilė. Jais privalu tikėti.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Vakarų debilai valdžioje pasapnavo, kad gali nugalėti Rusiją, atsibudę pamąstė savo debiliškomis smegenimis, kad gerai...

Kas sugeba - daro. Kas nesugeba - vadovauja. Kas nesugeba vadovauti - moko....

Kryti i bedugne - sustabdyti neimanoma!...

salys mandagiai ju taip ir nepasiunte?...

ir reikejo daryti,kada valdei!...

LB

dėl tavęs šiek tiek pamažinsim....