• Parama infa.lt veiklai
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Seimas įteisino „Gyvūnų gerovę“ – privalomą jų ženklinimą. Kiek iki tokios „gerovės“ liko žmonėms?

Seimas įteisino „Gyvūnų gerovę“ – privalomą jų ženklinimą. Kiek iki tokios „gerovės“ liko žmonėms?

30 kovo
13:51 2021

Šuniukas

Seimas priėmė Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas (projektas Nr.  XIIIP-5174(2), kuriomis nutarta nuo gegužės 1 d. įteisinti privalomą kačių, šunų ir šeškų ženklinimą mikroschemomis ir registravimą Gyvūnų augintinių registre, taip pat uždrausti prekiauti gyvūnais augintiniais lauko sąlygomis ir turgavietėse.

Katės, šunys ir šeškai, atvesti nuo privalomo ženklinimo įsigaliojimo dienos, turės būti paženklinti ir registruoti Gyvūnų augintinių registre per 4 mėnesius nuo jų atvedimo, bet ne vėliau kaip iki šių gyvūnų perdavimo kitam savininkui ar laikytojui.

Iki šios nuostatos įsigaliojimo atvesti minėti gyvūnai, kurie nėra paženklinti mikroschemomis, turės būti paženklinti ir registruoti Gyvūnų augintinių registre per vienus metus, iki 2022 m. gegužės 1 d., bet ne vėliau kaip iki perdavimo kitam savininkui ar laikytojui. Jei šie gyvūnai yra naudojami versliniam veisimui ir bus atvesti iki šių metų gegužės 1 d., jie privalės būti paženklinti mikroschemomis ir registruoti Gyvūnų augintinių registre iki 2021 m. rugsėjo 1 d.

Gyvūnus augintinius ženklinti ir duomenis teikti Gyvūnų augintinių registrui galės ne tik veterinarijos gydytojai, bet ir specialius mokymus baigę asmenys. Už kačių, šunų ir šeškų paženklinimą mikroschema ir įregistravimą į Gyvūnų augintinių registrą atsakys jų laikytojas ar savininkas.

Seimas įtvirtino, kad socialiai remtinų asmenų laikomų šunų, kačių, šeškų, atvestų iki gegužės 1 d., ženklinimo ir registravimo išlaidos bus kompensuojamos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų lėšų.  Iš valstybės ir savivaldybių biudžetų lėšų taip pat kompensuojamos gyvūnų globėjų laikomų šunų, kačių ir šeškų ženklinimo ir registravimo išlaidos. Išlaidos bus kompensuojamos iki 2022 m. gruodžio 31 d.

Priimtomis pataisomis taip pat nuspręsta patikslinti verslinio gyvūnų augintinių veisimo ir gyvūno suluošinimo sąvokas.

Verslinis gyvūnų augintinių veisimas bus apibrėžiamas, kaip teisės aktų nustatyta tvarka vykdomas gyvūnų augintinių veisimas siekiant pelno, įskaitant kergimą. Gyvūno suluošinimas bus suprantamas, kaip veiksmai ar neveikimas, dėl kurių sužalojamos gyvūno kūno dalys ir (ar) organai ir (arba) atsiranda žalingų liekamųjų reiškinių jo fizinei ir (ar) psichikos sveikatai.

Įstatyme papildytas veiksmų, laikomų žiauriu elgesiu su gyvūnais, jų kankinimu, sąrašas. Pagal priimtas naujas nuostatas žiauriu elgesiu su gyvūnais, jų kankinimu taip pat bus laikomas gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktuose nustatytų reikalavimų, gyvūno augintinio savininko nesutikimas bendradarbiauti su įstatymo vykdymą kontroliuojančių institucijų pareigūnais, informacijos apie jo laikomų gyvūnų gerovę, sveikatos būklę, buvimo vietą ar kitas svarbias aplinkybes nesuteikimas.

Naujomis nuostatomis taip pat įvedama nauja pareiga veterinarijos gydytojams. Nustatę, kad gydomų gyvūnų sveikatos sutrikimai ar kūno sužalojimai galimai kilo ar buvo sąlygoti šiame įstatyme įtvirtintų žiauraus elgesio veiksmų, apie tokius atvejus jie privalės nedelsdami informuoti kompetentingas institucijas.

Už šiuos Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimus balsavo 94 Seimo nariai, prieš – 9, susilaikė 22 parlamentarai.

infa.lt komentaras:

Prie tokio gyvūno gatvėje priėjus žmogui, turinčiam nuskaitymo aparatą, tikėtina, jis gaus ir informaciją apie to gyvūno šeimininką, nes pagal įstatymą gyvūnas privalo turėti globėją. Kiek tos informacijos mikroschemoje bus apie šeimininką – eilinis žmogus, greičiausiai, nesužinos. Jam nuskaitymo įrenginio niekas neduos. O jei ir duos – tai tik dalies informacijos nuskaitymo – tiek, kiek reikia, kad jis pamatytų.  Kaip ir Facebooke jam bus rodoma paviršutiniška informacija. Tokia pati „gerovė“ neužilgo laukia ir žmonių, įsigaliojus „Žaliesiems Covid“ pasams. Pirmai pradžiai.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 223

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. nazty.jews    -  2021-03-30, 16:27

  goyiim , sunerimkite

  Atsakyti į šį komentarą
 2. šviesi vergų ateitis    -  2021-03-30, 20:00

  Vyksta seniai suplanuotas pasaulio vergų populiacijos sumažinimas nuo 7 iki 1 mlrd.
  Kam mažinti populiaciją?
  Tie kas de facto valdo viską, t.y. apraikyti pasaulio šeimininkai/savininkai, tam turi keletą motyvų:
  Pasaulio gamtiniai resursai sparčiai senka, didelės populiacijos egzistavimas, procesą spartina;
  Kai esi savininkas,natūraliai nori, jog nuosavybė būtų tvari, patraukli ir teiktų pasimėgavimą. Žemės paviršiumi ropojančių suskretusių ubagų minios gadina vaizdelį !yg tarakonai virtuvėje;
  Seniau valdovams buvo reikalingi vergai, baudžiauninkai. Kad darbus nudirbtų ir kurtų gėrybes. Žinia, kumečius reikua biškelį šert, prižiūrėti kad neišdvėstų nuo ligų ir pan. Vergų stoka ar praradimas šeiminkui reikšdavo bankrotą. Dabar problema išspręsta- vergus pakeitė technologijos, robotai ir dirbtinis intelektas. Tad kam šeimininkams milijardai bukų pusgyvulių?
  Be darbo likusius tektų šerti, o tai grynas nuostolis. Nešersi- pradės buntavoti, kelti riaušes. Kam reikalingi tokie rūpesčiai?
  Todėl nereikalinga žmogiena turi būti likviduota.
  Karai tam tiko, kol buvo kariaujama lankais ir ietimis. Dabartiniai ginklai pridaro per daug žalos nuosavybei. Todėl buvo išrastas Covidas.
  Ne, tiesioginiam naikinimui jis neskirtas, nors keletą mln į grabus ir paguldė.
  Covidas sukurtas baimės isterijai sukelti. Kad gyvuliai patys tekini subėgtų į skerdyklas, t.y. “skiepų” centrus. Senas triukas. Bet veikia be priekaištų.
  Ar šiandien gali valdžios 100% įrodyti, jog vakcinos nėra užmaskuotas biologinis- nano technologinis ginklas?
  Negali.
  Pirma- nežino, o antra- jei ir žinotų, nesakytų.
  Nes visos valstybių “valdžios” tėra šeimininkus-abriezus aptarnaujantis personalas.
  Lojalus personalas žino, jog didelė tikimybė, jog jiems bus suteikta privilegija likti tarp to auksinio mlrd.
  Todėl jokios tiesos apie tikrąją padėtį jūs negausite, būsite “paskiepyti”, po to kas išgyvens, tie bus sučipuoti kaip galvijai ir … Viskas.
  “Потом будет суп с котом”.
  Labanakt vaikučiai.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....

melas.gal ir gripuoja ,bet apie skiepus-melas...

Tai Lietuviškiausia partija,o trolių nenugalėsit,nes jie visus papirkę.Man gaila buvo klausyti ir žiūrėti kai buvote...

Kai žlunga pfaizergeitas, tai ir ne to grirbsies!...

Liūdna tiesa!...

Paxlovid uždraudė todėl kad nenori jūsų gydyti.MANAU JŲ MELO LAIKAS JAU PRIEJO FINIŠA ! Netylėkite...