„Amazon“ tyliai pašalino knygą, kritikuojančią Transgenderių ideologiją
„Amazon“ iš savo pasiūlos sąrašo patyliukais pašalino knygą, kurioje aptariami trnsgender ideologijos klausimai. Knygos autorius teigia, kad jam apie tai nebuvo pranešta, o korporacija nepateikė jokio paaiškinimo.
Ryano Andersono knygą „Kaip Haris tapo Sally: reakcija į transgenderių momentą“(“When Harry Became Sally: Responding to the Transgender Moment”) Amazon pašalino maždaug vasario 21 d. ir Etikos bei Viešosios politikos centras, kurio direktoriumi yra knygos autorius apie šį žingsnį sužinojo tik tada, kai jam pranešė žmonės, sakė jis „Daily Caller“ leidiniui.
„Tikiuosi, kad jūs jau nusipirkote savo kopiją, nes „Amazon“ ką tik pašalino mano knygą „Kai Haris tapo Sally: atsakas į transgenderių momentą“ iš jų kibernetinių lentynų“, – vasario 21 d.
Nuo vasario 22 dienos popietės „Amazon“ nuorodos į spausdintas ir elektronines knygos kopijas išmeta klaidos pranešimus.
Prieš trejus metus išleistoje knygoje teigiama, kad asmenų, kurie jaučiasi esantys kitos lyties, skatinimas atlikti lyties keitimo procedūras, vadovaujasi ideologija, o ne patikima medicinos konsultacija, teigia Princetono universiteto politikos dėstytojas Matthew Franckas, kuris ją perskaitė 2018 m.
„Ryanas T. Andersonas parašė išsamią knygą apie transgenderių fenomeną – apimančią mediciną, psichologiją, kultūrą, sociologiją, teisę ir viešąją politiką“, – sakė Franckas. „Tai padaręs jis galėjo išgelbėti daugybės žmonių, kurių niekada nepažins, protus ir kūnus – iš tikrųjų pačias gyvybes“.
Knyga dingo maždaug tuo pačiu metu, kai Andersonas paskelbė straipsnį „New York Post“ kritiškai vertindamas Džo Baideno administracijos pateiktą įstatymo projektą, kuriame seksualinė orientacija ir lytinė tapatybė bus įtrauktos į saugomas kategorijas pagal 1964 m. Piliečių teisių įstatymą.
„Įstatymo projektas veiktų kaip baudžiamasis kardas – persekiotų tuos, kurie nepritaria naujoms lyčių ideologijoms”, – rašė Andersonas. „Tai sugriautų lytinį dvejetainį (binarinį) variantą, kuris tiesiogine to žodžio prasme yra įrašytas į mūsų genetinį kodą ir yra pagrindinis daugelio mūsų įstatymų, tame tarpe ir lygybės, o ypač moterų saugumą ir privatumą saugančių įstatymų”
Kongresas gali priimti šį projektą jau šią savaitę.
Transgenderių ideologija tapo vienu iš kraštutinių kairiosios, progresyviosios politikos taškų. Tai atitinka kvazimarksistinių „tarpsektorinių“ kritinių teorijų modeliui, kuriuo visuomenė skirstoma į „engėjus“ ir „engiamuosius“ tokių charakteristikų pagrindu kaip rasė ir „lytinė tapatybė“.
Praėjusį mėnesį prezidentas Džo Baidenas (Joe Biden) pasirašė vykdomąjį raštą, įpareigojantį vyriausybę iš naujo apibrėžti visą savo politiką ir reglamentus diskriminacijos dėl lyties atžvilgiu, įtraukiant ir „lytinę tapatybę“.
Įsake nurodoma, kad federalinio biudžeto finansuojamose įstaigose, tokiose kaip mokyklos, tik moterims skirtas sportas, vonios kambariai ir rūbinės turės būti atviri biologiniams vyrams, kurie laiko save moterimis, ir atvirkščiai. Jis taip pat apima „lyčių tapatybę“ į diskriminacijos dėl lyties apibrėžimą namų sąlygomis, darbo vietoje ir sveikatos priežiūros įstaigose.
Progresyvioje nomenklatūroje „lyties tapatumas“ reiškia nepastovią sąvoką, apimančią viską, ką galima identifikuoti tam tikru momentu, remiantis subjektyviais pojūčiais.
Maždaug 2,1 proc. kolegijų studentų save laiko translyčiais, rodo 2020 m. pavasarį Nacionalinio sveikatos vertinimo tyrimo koledžo (pdf) atliktas tyrimas. Tik apie 0,3 proc. įvardija kaip transseksualų vyrą-moterį arba moterį-vyrą. Kitiems 1,8 proc. populiariausios lyties tapatybės buvo „Nebinarinė“, „Genderfluid“, „Genderqueer“ ir „Mano tapatybė neįtraukta į sąrašą“.
Internetinės diskusijos tarp asmenų, kurie laiko save viena iš naujųjų lyčių, rodo, kad jų tapatybė gali keistis kiekvieną dieną. Kartais jie gali laikyti save moterimis, kartais vyrais – androginais arba viena iš daugelio kitų alternatyvių „lyčių“.
Andersono atvejis nėra pirmas kartas, kai „Amazon“, panašu, užsiima cenzūra šia tema.
Praėjusiais metais žurnalistė Abigail Shrier teigė, kad „Amazon“ atsisakė mokamos reklamos jos knygai „Negrįžtama žala: transgender beprotybė, viliojanti mūsų dukras“
2020 m. Lapkričio mėn. „Target“ pašalino „Shrier“ knygą iš savo pasiūlos, kai transgenderių aktyvistai dėl jos pasiskundė internete.
Target atšaukė šį sprendimą po visuomenės reakcijos.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis