Teksasas seka Floridos pėdomis, rengdamas įstatymą draudžiantį socialinių tinklų vykdomą cenzūrą
Teksaso gubernatorius Gregas Abbottas sekmadienį pareiškė, kad su savo valstijos įstatymų leidėjais rengia įstatymo projektą, kuriuo siekiama užkirsti kelią didžiosioms technologijų įmonėms imtis veiksmų siekiant cenzūruoti naudotojų turinį, atsižvelgiant į jų politines pažiūras, praneša Epoch Times.
„Mes bendradarbiaujame su senatoriumi [Bryanu] Hughesu kurdami teisės aktus, neleisiančius socialinės žiniasklaidos paslaugų teikėjams, tokiems kaip” Facebook „ir” Twitter „, uždrausti konservatyvių pasisakymų”, – sakė Abbottas „Twitter” pranešime.
Jo pranešimas sekė paskui Floridos sprendimą priimti įstatymus, kurie nubaustų socialinės žiniasklaidos milžines, per rinkimus užblokuojančias kandidatus. Siūlomas įstatymas skirs įmonėms 100 000 USD per dieną, kol bus atkurta kandidato prieiga prie platformos.
Florida taip pat reikalaus, kad kandidatus aukštinančios įmonės užfiksuotų tokią paramą kaip politinės kampanijos indėlį valstijos rinkimų komisijoje.
Keletas valstijų imasi veiksmų, kad apsaugotų laisvo žodžio srautą ir neleistų Silicio slėnio kompanijoms naudotis savo politikos monopolija pasisakymų, kuriems jos nepritaria, atžvilgiu.
Šios kompanijos ne kartą buvo išsamiai tikrinamos dėl jų menamo politinio šališkumo ir tariamo nesubalansuoto naudotojų turinio cenzūravimo.
Kritikai teigia, kad didelė dalis kompanijų cenzūros praėjusiais metais buvo nukreipta į konservatyvius pasisakymus ir asmenų, laikomus buvusio prezidento Donaldo Trampo rėmėjais, įrašus.
Respublikonas Hughesas „Inside Texas Politics“ sakė, kad įstatymo projektas, kurį jis ir Abbottas ketina pateikti, bus skirtas užkardyti bet kokiam nesubalansuotam socialinės žiniasklaidos bendrovių, pvz., „Twitter“ ir „Facebook“, naudotojų paskyrų moderavimui.
„Federaliniai įstatymai leidžia mums reguliuoti šias bendroves, todėl įstatymo projekte, kurį rengiamės pateikti, bus pasakyta: jei įmonė jus diskriminuoja, jei platformos užblokuoja arba išveja jus, atsižvelgiant į jūsų pažiūras, atsižvelgiant į jūsų politiką ar religiją, remdamosi požiūrio diskriminacija, tai suteiks jums galimybę grįžti į internetą “, – sakė Hughesas.
Tą pačią dieną Teksaso generalinis prokuroras Kenas Paxtonas taip pat patvirtino, kad jo valstija imsis tolesnių veiksmų spręsdama didelę technologijų kompanijų cenzūros problemą, pridūręs, kad valstija jau pradėjo tai daryti, paduodama antimonopolinį ieškinį prieš „Google“ gruodį.
„Mane taip įkvepia tai, ką jis veikia Floridoje. Ačiū gubernatoriui [Ron] DeSantis už tai “, – sakė Paxton „Fox News“ sekmadienio rytą. „Mes jau pradėjome.
Mes turime ieškinį prieš „Google“, kuriame daugiausiai dėmesio skiriama jų dominavimui, kaip jie piktnaudžiauja naudotojais, apie tai, kaip jie priima jų privačią informaciją, nemokėdami šiems vartotojams ir tada naudoja tą informaciją, kad uždirbtų milijardus dolerių, naudotojams nežinant, kaip bus naudojama jų privati informacija “.
„Taip, aš manau, kad ateinančiais mėnesiais ir ateinančiais metais jūs pamatysite daugiau veiksmo iš mano valstijos, nes jei mes nieko nepadarysime dabar, vėliau gali būti jau per vėlu,. kai šios kompanijos turės tokį dominavimą ir tiek daug pinigų“, papildė jis.
Paxtonas ėmėsi iniciatyvos paduodamas tą kelių valstijų ieškinį prieš „Google“, teigdamas, kad šis technologijos gigantės elgesys pažeidė kelis federalinius ir valstijų antimonopolinius bei naudotojų apsaugos įstatymus. Ieškinyje „Google“ kaltinama, kad ji vykdė melagingus, klaidinančius ir apgaulingus veiksmus, kai įmonė pardavinėjo, pirko ir aukcione išstatydavo reklamą internete.
D.Trampas ir jo Teisingumo departamentas ne kartą ragino Kongresą panaikinti atsakomybės apsaugą pagal Ryšių padorumo įstatymo 230 straipsnį įmonėms, užsiimančioms cenzūra ar politine veikla.
Jie apkaltino technologijų gigantes, veikiančias kaip turinio leidėjas, o ne internetines platformos, kai jos taiko tikslingą naudotojo turinio cenzūrą. Apsaugos pagal 230 skyrių nėra skirtos apsaugoti leidėjams.
Tuo tarpu pastangos panaikinti 230 skyriaus apsaugą sulaukė technologijų kompanijų grupės pasipriešinimo.