Karas prieš terorizmą grįžta namo, į Ameriką
Praėjusios savaitės masiniai socialinių tinklų valymai, pradedant Donaldo Trampo „Twitter“ paskyros, taip pat „Facebook“ ir „Instagram“ blokavimu, buvo šokiruojantys ir grėsmingi, ypač tiems iš mūsų, kurie vis dar vertina saviraiškos laisvę ir idėjų mainus. Šių priemonių, skirtų nutildyti platesnius visuomenės sluoksnius, pateisinimas neturėjo jokios prasmės, o visas procesas buvo koks tik norite tik ne skaidrus, rašo Ron Paul portale activistpost.com
Pavyzdžiui, dviejuose „įžeidžiančiose“ D.Trampo Twitter žinutėse, kurios tapo blokavimo pagrindu, nebuvo nei tiesioginių, nei netiesioginių raginimų smurtauti. Blokavimas yra klasikinis neteisėtumo pavyzdys: „pirmiausia nuosprendžio įvykdymas, o vėliau – verdiktas“.
Daugelis amerikiečių šiame išpuolyje prieš socialinių tinklų paskyras pamatė liberalų ar demokratų puolimą prieš konservatorius ir respublikonus, tačiau jie praleido svarbiausią. Priimtino nuomonių spektro susiaurėjimas virtualioje „miesto aikštėje“ nėra sąmokslas prieš konservatorius. Kaip pažymi tokie pažangūs žmonės kaip Glenas Greenwaldas, tai yra platesnis puolimas prieš bet kokią laisvą nuomonę, neatitinkančią priimtinų valdančiam demokratų ir respublikonų elitui parametrų.
Žinoma, tai iš dalies bandymas ištrinti D.Trampo judėjimą iš istorijos puslapių, tačiau pagrindinis masinio valymo tikslas yra užgožti bet kokią besiformuojančio politinio konsensuso kritiką Baideno epochoje, kuri gali kilti iš progresyvių ar antikarinių sluoksnių.
Galiausiai jei pažvelgsite į žiniasklaidoje pasirodžiusias Baideno „ekspertų“ pavardes, akivaizdu, kad jie bus tie patys nekompetentingi neokonservatorių intervencionistai, kurie anksčiau mums duodavo savaitinius „sunaikinimo sąrašus“, pateisindami nesibaigiančius bepiločių orlaivių išpuolius ir perversmus užsienio šalyse, ir net Amerikos valdžios institucijų vykdomas JAV piliečių žmogžudystes užsienyje.
Progresyvistai, besiskundžiantys šia užsienio politika „atgal į ateitį“ dvasioje, taip pat, greičiausiai, susidurs su tuo, kad juos privers užtilti.
Tie, kurie šiandien ir toliau tvirtina, kad socialinės žiniasklaidos kompanijos yra tiesiog privačios įmonės, veikiančios nepriklausomai nuo Amerikos valdžios interesų, – ignoruoja realybę. Korporatyvinis „privačių“ socialinės žiniasklaidos bendrovių susijungimas su JAV vyriausybės užsienio politikos interesais turi ilgą istoriją ir yra giliai įsišaknijęs Obamos / Bideno epochos hiper-intervencionizme.
Technologiniai gigantai ilgą laiką dirbo su Valstybės departamentu Obamos, Bideno ir Clintono laikais, kad pateikdami savo įrankius sustiprintų JAV švelniąją galią užsienyje.
Nesvarbu, ar tai būtų bandymas pakeisti režimą Irane, ar 2009 m. perversmas Hondūre, katastrofiškas JAV vadovaujamas „Euromaidanas“ Ukrainoje 2014 m., „Arabų pavasaris“, Sirijos ir Libijos sunaikinimas ir dar daug visko daugiau, – pagrindinės Amerikos technologijų kompanijos noriai sąveikavo su Valstybės departamentu ir JAV žvalgybos tarnybomis, ir naudodamosi savo priemonėmis, stiprino tų, kuriuos Vašingtonas norėjo iškelti į valdžią, pozicijas, tuo pačiu nutildydamos jų esančius nemalonėje oponentus.
Trumpiau tariant, Jungtinių Valstijų vyriausybės elitas daugelį metų bendradarbiauja su technologijų gigantais užsienyje, nuspręsdamas kas turi teisę kalbėti tam tikrose šalyse, o ką reikia priversti užtilti. Neseniai pasikeitė tai, kad „minkštosios galios“ panaudojimas Vašingtono jėgos struktūrų tarnystėje, pirmą kartą vyksta pačioje Amerikoje, patvirtinant posakio „ką pasėsi, tą ir pjausi“ išmintį.
Taigi, ką daryti esant dabartinei nepriimtinai situacijai? Net ir alternatyvios socialinės žiniasklaidos platformos, pasisakančios už laisvą žodį, patiria išpuolius ir yra tiesiogiai atakuojamos technologijų milžinų ir vyriausybinių agentūrų aljanso „Leviatano“. Lengvų sprendimų čia nėra. Tačiau turime prisiminti disidentų kovą sovietinės tironijos epochoje. Juk jie neturėjo interneto ar socialinių tinklų. Jiems buvo atimta galimybė bendrauti su tūkstančiais ir milijonais bendraminčių, kovotojų už pilietines laisves.
Tačiau, susidurdami su didžiuliais iššūkiais jie panaudojo neįtikėtiną išradingumą ir kūrybiškumą, kad toliau propaguotų savo idėjas. Nes jokia armija – net vyriausybinių agentūrų ir technologijų gigantų aljansas – negali sustabdyti idėjos, kurios laikas yra pribrendęs. Ir ši idėja yra laisvė. Turime judėti į priekį pasinaudodami kūrybingumu ir pasitikėdami savimi!
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis