infa.lt

Pasaulio lyderiai smerkia stambių technologinių gigantų cenzūrą Donaldo Trampo atžvilgiu

Pasaulio lyderiai smerkia stambių technologinių gigantų cenzūrą Donaldo Trampo atžvilgiu

13 sausio
07:20 2021

 

Socialinių tinklų cenzūra

Politinis elitas visame pasaulyje kritikuoja dideles technologijų kompanijas, kurios užblokavo prezidentui Donaldui Trampui galimybę naudotis savo socialinės žiniasklaidos platformomis.

Šiuo metu JAV prezidentas užblokuotas „Twitter“, „Facebook“, „Pinterest“, „Snapchat“, „Reddit“ ir „Instagram“ platformose.

„Twitter“ visam laikui pašalino D.Trampo paskyrą tvirtindamas, kad jo naujausi įrašai pažeidžia „Smurto šlovinimo politiką“.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel D.Trampo užblokavimą „Twitter“ tinkle pavadino „probleminiu“ ir teigė, kad žodžio laisvė yra esminė „elementarios reikšmės“ teisė, sausio 11 dieną pareiškė jos atstovė spaudai Steffen Siebert.

„Į šią pagrindinę teisę galima įsikišti, tačiau pagal įstatymą ir įstatymų leidėjų apibrėžtuose rėmuose, o ne socialinės žiniasklaidos platformų vadovybės sprendimais“, – sakė Siebertas.

„Žiūrint iš šio kampo, kanclerė mano, kad problematiška yra tai, jog JAV prezidento paskyros dabar yra visam laikui užblokuotos“, – sakė jis.

Prancūzijos vyriausybės nariai sutiko.

Jaunesnysis Europos Sąjungos reikalų ministras Clementas Beaune’as teigė, kad jis „šokiruotas“ tuo, kad privati įmonė priėmė tokį sprendimą.

„Tai turėtų spręsti piliečiai, o ne generalinis įmonės direktorius“, – pirmadienį sakė jis „Bloomberg TV“. „Reikalingas valstybinis didelių interneto platformų reguliavimas.“

Prancūzijos finansų ministras Bruno Le Maire’as taip pat pasmerkė šį žingsnį ir teigė, jog technologijų gigantai yra dalimi skaitmeninės oligarchijos, keliančios grėsmę demokratijai.

Manfredas Weberis, Europos liaudies partijos – centro dešinės politinės partijos lyderis, palaikė Beaune ir paragino reguliuoti „Big Tech“ kompanijas.

„Negalime palikti „American Big Tech“ spręsti, kaip galime ar negalime diskutuoti internete. Šiandieniniai mechanizmai sunaikina kompromisų paiešką ir sutarimo sudarymą, kurie yra nepaprastai svarbūs laisvoje ir demokratinėje visuomenėje. Mums reikia griežtesnio reguliavimo požiūrio “, – sausio 11 d. parašė jis „Twitter“ tinkle.

Tuo tarpu kairysis Norvegijos Darbo partijos lyderis Jonas Gahras Støre’as teigė, kad „Big Tech“ cenzūra kelia grėsmę politinei laisvei visame pasaulyje.

Jo nuomone, „Twitter“ turi visame pasaulyje taikyti tą patį standartą, kurį taikė ir D.Trampui.

„Tai yra linija, kurioje ant kortos pastatyta ir saviraiškos laisvė“, – sakė Støre. „Jei „Twitter“ kompanija pradeda nuo tokio pobūdžio dalykų, tai reiškia, kad jie turi apeiti pasaulį ir visiškai suklaidinti kitus žmones ir juos uždaryti“.

Australijos vyriausybė D.Trampo blokavimą taip pat pavadino „cenzūros“ aktu. Laikinai einantis ministro pirmininko pareigas Michaelas McCormackas sakė: „Anksčiau „Twitter“ tinkle daug žmonių yra pasakę ir padarę dalykų, kurie nesulaukė tokio pasmerkimo ar net cenzūros. Aš nesu iš tų, kurie tiki tokia cenzūra“.

Iždininkas Joshas Frydenbergas sakė, kad jam nepatinka „Twitter“ sprendimas užblokuoti Trampą. „Šiuos sprendimus priėmė komercinės kompanijos, bet asmeniškai aš jaučiausi nesavas dėl to, ką jos padarė“, – sakė jis.

Cituodamas garsiąją Voltero frazę „Aš gal nesutinku su tuo, ką jūs sakote, bet aš ginu jūsų teisę tai pasakyti“, – Frydenbergas tvirtino, kad žodžio laisvė yra būtinas demokratinės visuomenės pagrindas.

Kolega iš Liberalų partijos narys ir senatorius Alexas Anticas sakė, kad jis sieks, jog būtų sukurtas specialus Senato komitetas „Big Tech“ įtakos ir politinių idėjų cenzūros klausimais, kai Australijos parlamentas atnaujins darbą kitą mėnesį.

Sausio 12 d. „Antic“ sakė „The Epoch Times“, kad jam kelia nerimą tai, jog „Big Tech“ gali taip lengvai cenzūruoti vieną diskusijos pusę.

„Mūsų demokratinis procesas yra pagrįstas mūsų sugebėjimu laisvai dalytis idėjomis ir susidurti su prieštaringais ir priešingais požiūriais. Šio proceso pilnatvei yra nepaprastai svarbu, kad „Big Tech“ kompanijos necenzūruotų vienos diskusijos pusės “, – sakė Anticas.

Meksikos prezidentas Manuelis Lópezas Obradoras taip pat palaikė savo kolegas visame pasaulyje, o „Reuters“ pranešė, kad jo teigimu, tai blogas ženklas, kai privačios įmonės bando cenzūruoti visuomenės nuomonę.

Obradoras sakė, kad „cenzūros teismas panašus į inkvizicija ir skirtas valdyti visuomenės nuomonę“.

„Man nepatinka, kad kas nors būtų cenzūruojamas ar jam būtų atimta teisė skelbti pranešimą„ Twitter “ar„ Face (book)“, – sakė jis.

Aleksejus Navalnas

REUTERS

Rusijoje opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas, kuris yra atviras kovos su korupcija kampanijos dalyvis, teigė manantis, jog blokavimas yra nepriimtina cenzūros forma ir grindžiamas ne tikru poreikiu, bet greičiau „Twitter“ politinėmis nuostatomis.

Sausio 10 dieną platformoje paskelbtoje temoje Navalnas rašė: „Nesakykite man, kad jis buvo užblokuotas kaip pažeidęs „Twitter“t aisykles. Man čia daugelį metų kasdien grasina mirtimi, o „Twitter“ nieko neblokuoja“.

Jis pažymėjo, kad tokia tendencija jau buvo pastebėta tiek Rusijoje, tiek Kinijoje, kai didelės įmonės naudojasi savo padėtimi, kad taptų vyriausybės geriausiu draugu ir padėjėju prastumiant valstybinius cenzūros įstatymus.

„Šiuo precendentu pasinaudos žodžio laisvės priešai visame pasaulyje. Rusijoje taip pat. Kiekvieną kartą, kai reikės ką nors nutildyti, jie pasakys: „Tai tik įprasta praktika, net D.Trampas buvo užblokuotas „Twitter“ tinkle“, – parašė jis „Twitteryje“.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 176

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Šiam Dievo kūriniui baigiasi galiojimo laikas....

Beverčiai pinigai 💸. Ukraina juodoji skylė. Doleriui šakutės. Ateina CBDC...

Hm

Vakarietiškos haubicos šaudo toliau ir tiksliau, o ką jau kalbėti apie himars. Kai tik Ukraina...

Ligonis yra ligonis, ir tuo viskas pasakyta, nes viskas, kas nenormalu - yra nenormalu.....

Parašėt su žiauriai gera jumoro doze....

Tavo galvoje labai didelis auglys. Reikėtų gydytis. Jis užspaudė smegenis ir nebegali toliau mąstyti, liko...

Pilnas internetas kaip žmonėms padeda rasti kelią į puolamąją gvardiją....

Hm

...beje bendrauja lietuviškai. Užsiregistravau anglų kalba, kai pradėjom bendrauti, paklausiau ar galim bendrauti lietuviškai, iš...

Na nebent į NATO arklides reikia tiuteišiškos veislės transžirgo....

Vieni sako 1:6 kiti sako 6:1 ir kas patikrins duotu metu. Gal būt galima kažkiek...

Kiek čia amerikosų ir anglosaksų subinlaižių. Ar jiems taip gerai švabistai moka ar tiek nukvakę???...