ES tapo Džordžo Soroso įkaite
Džordžas Sorosas (George Soros) jau daugelį metų laiko savo rankose Europos Sąjungą, ypač Komisiją ir vis dažniau Europos Parlamentą, rašo Vengrijos portalas REMIX.
„Tačiau šį rudenį įvykiai paspartėjo didžiuliu greičiu, nes, matomai, jam trūko kantrybė ir jis nori tuojau pat imtis veiksmų, o tai reiškia, kad jis nori pašalinti iš kelio šalį, kurioje pats gimė 1930 m. (Ir, jei reikia, „Vyšegrado“ grupę su ja, nors jis tiki, kad po slovakų ir čekų, – lenkai pasiduos, kol neįvyks tolesni veiksmai. Deja, jo pasitikėjimas šiuo atveju nėra visiškai nepagrįstas, nors aš vis dar be išlygų pasitikiu lenkais.)” – rašo straipsnio autorius Tamás Fricz.
Per pastaruosius du mėnesius Sorosas parašė jau tris straipsnius „Project Syndicate“ puslapiuose – tokio lygio aktyvumo iš „gerojo samariečio“ pusės, iki šiol dar niekada anksčiau nematėme.
Pirmajame savo straipsnyje, pasirodžiusiame spalio mėnesį, jis paaiškino, kad „Europos Teisingumo Teismo sprendimas, jog Vengrija pažeidžia Europos įstatymus, yra Europos Sąjungos pamatinių vertybių pergalė“. Savo rašinį jis baigė taip: „Aš raginu ES imtis teisinių veiksmų prieš Vengriją“.
Jau čia jis pradėjo instruktuoti Europos Sąjungos vadovus, ko dar niekada anksčiau nedarė tokiu tonu.
Antrajame jo straipsnyje paskelbtame lapkričio 18 d., akivaizdu, kad jam reikėjo pakankamai energingo atsako, kai paaiškėjo, kad Vengrija ir Lenkija iškėlė klausimą apie veto galimybę.
Tuo metu Viktoras Orbanas manė, kad geriausias sprendimas tokiu atveju yra atsakyti į stebėtiną ir šališką Soroso straipsnį taip pat tiesiogiai „Project Syndicate“ puslapiuose. Leidinio
Redakcija atsisakė paskelbti Orbano atsakymą ir skandalingai pasiteisino, teigdama, kad ji neskelbia straipsnių, neatitinkančių jos standartų, kurie, jų teigimu, turėtų skatinti dialogą bet kuriuo konkrečiu klausimu. Akivaizdu, jog visai nesvarbu, ką V.Orbanas parašė, – jis neturėjo jokių galimybių būti publikuotas.
Tai jau seniai neapsiriboja vien spaudos laisvės klausimu: tai tiesiog politinis kerštas ir politinis karas.
Tarp kitko, čia norėčiau pažymėti, jog „Project Syndicate“ yra svarbus George Soros sukurto be galo sudėtingo pasaulio tinklo, o už jo ir globalaus elito – centras. 1995 m., įkurta štabo būstinė Prahoje, iki 2019 m. turėjo 506 kontaktus su žiniasklaida 156 šalyse.
„Project Syndicate“ projektą, be abejo, palaiko Atviros visuomenės fondas, taip pat „Zeit Stiftung“ ir, kas įdomu, Billo ir Melindos Gatesų fondas. (Ryšys tarp Gateso ir Soroso, ypač koronaviruso epidemijos ir pasaulinės vakcinos paleidimo metu, nestebinanti, tačiau nerimą kelianti elito partnerystė).
Bet dabar čia pateikiamas naujausias Džordžo Soroso straipsnis, kuris pasirodė kaip trečias straipsnis iš eilės per trumpą laikotarpį.
Prieš kelias dienas jis pasiūlė, kad Vengrijos ir Lenkijos veto galėtų būti įveiktos kitoms 25 ES šalims susitarus dėl glaudesnio bendradarbiavimo pinigų paskirstymo tvarkos srityje, tokiu būdu šios dvi šalys – Lenkija ir Vengrija, nebus įtrauktos į bendradarbiavimą. Jei ES tai padarytų, mano nuomone, rašo straipsnio autorius, mūsų narystė ES taptų nereikalinga.
Ir staiga – koks sutapimas – po straipsnio paskelbimo Vokietijos politikai „visiškai atsitiktinai” pasiūlė būtent tą patį sprendimą išeiti iš dabartinės krizės ir aklavietės. Tikrai tai nuostabūs sutapimai, bet aš, kažkodėl, negaliu jais patikėti.
Greičiausiai, mus kartu su lenkais, bando spausti pragarišku šantažu. Gaila, kad Briuselio vadovai ir ES šalių narių vyriausybių vadovai, įskaitant Angelą Merkel, pasidavė globalistinio elito valiai šiame lygmenyje.
Bet Viktoras Orbanas, Judit Varga ir kiti – kaip ir mūsų garsusis poetas Sándoras Petofi – nesidera.
Tai yra mūsų paveldas ir mūsų amžinasis ryšys.