Rusijos užsienio reikalų ministerija iškvietė Vokietijos ambasadorių Maskvoje ant kilimo ir pareiškė jam griežtą protestą dėl „nepagrįstų kaltinimų ir ultimatumų Rusijai“, taip pat dėl Vokietijos vyriausybės nereagavimo į reikalavimą pateikti opozicijos politiko Aleksejaus Navalno medicininius duomenis Rusijos Generalinei prokuratūrai.
Šios isterijos fone atnaujintas reikalavimas nedelsiant pristatyti išsamų Vokietijos pusės atsakymą į 2020 m. rugpjūčio 27 d. oficialų Rusijos Generalinės prokuratūros prašymą, su visais medicininiais duomenimis, įskaitant biomedžiagas, tyrimų rezultatus ir bandinių pavyzdžius, siekiant atlikti jų išsamius tyrimus ir specialistų patikrinimus.” – cituoja Rusijos užsienio reikalų ministeriją TASS.
Užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad Berlyno atsisakymas į užklausą dėl situacijos su Navalniu sukels rimtų pasekmių.
„Ambasadoriui nurodyta, kad minėtos medžiagos nebuvimas bus vertinamas kaip Vokietijos federalinės vyriausybės atsisakymas nustatyti tiesą objektyvaus tyrimo metu, o jos ankstesni ir tolesni veiksmai, susiję su Aleksejumi Navalniu, kaip šiurkšti priešiška provokacija prieš Rusiją, kupina pasekmių Rusijos ir Vokietijos santykiams, o taip pat rimta tarptautinės padėties komplikacija“, – sakoma diplomatinės agentūros pranešime.
„Visa atsakomybė už tokios politikos pasekmes kris Vokietijos federalinei vyriausybei ir jos sąjungininkams NATO ir Europos Sąjungoje“, – pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerija.
Primename, kad rugpjūčio 27 d. Rusijos Federacijos generalinė prokuratūra pareikalavo Vokietijos pateikti medicininius ir vokiečių specialistų tyrimų duomenis „tiek gabenant Rusijos pilietį iš Rusijos į Vokietiją, tiek jam būnant klinikoje „Charite „. Tuo pačiu metu žynyba atsisakė atlikti Nava;no apnuodijimo tyrimą, nes prokuratūra nerado pagrindo pradėti baudžiamąją bylą.
Paskelbus opozicionieriaus mėginių tyrimo rezultatus Bundesvero Miuncheno laboratorijoje, kurios specialistai aptiko „Novichok“ klasės nervus paralyžiuojančios medžiagos pėdsakus, Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas paragino nuodugniai ir skaidriai ištirti įvykį.
Vėliau prie šio reikalavimo prisijungė Jungtinė Karalystė ir JAV. Užvakar G7 valstybių užsienio reikalų ministrai paskelbė pareiškimą dėl Navalno apnuodijimo, kuriame priminė Rusijos valdžios institucijoms, kad „cheminio ginklo naudojimas bet kur, bet kuriuo metu ir bet kokiomis aplinkybėmis yra prieštaraujantis tarptautinei teisei“, taip pat paragino Rusiją „laikytis“. savo įsipareigojimų pagal Tarptautinį pilietinių ir politinių teisių paktą ir garantuoti savo piliečiams šias teises, įskaitant teisę ir į žodžio laisvę “.
Vakar Vokietija perdavė Aleksejaus Navalno mėginių rezultatus Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) ekspertams. Šiuo atžvilgiu Vokietijos ministrų kabineto atstovė Martina Fitz pažymėjo, kad Berlynas nemato reikalo perduoti jokių duomenų į Maskvą, nes Rusija taip pat yra šios organizacijos narė. „Mes liekame prie savo pozicijoje ir raginame Rusijos pusę pateikti informaciją apie Navalną“, – pridūrė ji.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis