NATO pagalba Turkijai užblokuota, o Rusija paprašyta nesikišti į Turkijos reikalus
Turkijos prezidentas Tayyipas Erdoganas sakė, kad vakar telefoniniame pokalbyje su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu jis dar kartą paragino Rusiją nesikišti į Turkijos kariuomenės ir Sirijos pajėgų konfrontaciją Idlibo provincijoje.
„Vakar paklausiau Putino, kokie yra jūsų tikslai? Jei planuojate sukurti karinę bazę, darykite tai, bet patraukite savo kariuomenę nuo mūsų. Aš jam pasakiau, kad paliktų mus akis į akį su režimu”, – susitikime su deputatais Stambule sakė Erdoganas.
Pateikdamas tokius reikalavimus, Erdoganas greičiausiai tikėjosi Šiaurės Atlanto aljanso šalių paramos. Praėjusį vakarą Turkijos prašymu buvo surengtas nepaprastasis NATO posėdis, kuriame buvo sprendžiamas situacijos Idlibe klausimas.
Susitikimo metu aljansas rengėsi padaryti oficialų pareiškimą, palaikantį Ankarą. Tačiau rezoliuciją užblokavo Graikija, kuri pareikalavo, kad tekste būtų įtraukta nuoroda į ES ir Turkijos 2016 m. kovo mėn. pasirašytos deklaracijos dėl pabėgėlių ir migrantų laikymąsi.
Prieš tai pasisakė Didžioji Britanija, Vokietija, JAV ir Prancūzija, todėl rezoliucija taip ir nebuvo pasirašyta.
Susitikime Turkija taip pat paprašė pagalbos oro gynybos ir žvalgybos klausimais. Tačiau ir šiuo klausimu sąjungininkai nepavyko susitarti.
Karinis konfliktas Sirijoje tęsiasi nuo 2011 m. Kovose skirtingu metu dalyvavo vyriausybės pajėgos, opozicija, radikalūs islamistai, kurdai, „Islamo valstybės“ kovotojai, taip pat Rusijos, JAV, Irano ir Turkijos ginkluotosios pajėgos. Konflikto metu Turkija teikia karinę paramą Sirijos opozicijai, o Rusija – vyriausybės pajėgoms.
Situacija paaštrėjo vasario 27 d., po to, kai po Assado oro atakos į Turkijos armijos pozicijas Idlibe žuvo 33 Turkijos kariai. Po kelių valandų Turkijos sausumos pajėgos, remiamos šalies oro pajėgų, atakavo Sirijos vyriausybės pajėgas.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis