infa.lt

Visa galia prieš „Nord Stream-2“ – gresia naujos JAV sankcijos

Visa galia prieš „Nord Stream-2“ – gresia naujos JAV sankcijos

09 vasario
13:18 2020

„JAV daro viską, kad būtų užkirstas kelias nutiesti dujotiekį „Nord Stream 2“ Baltijos jūros dugnu. Vašingtone rengiamos naujos sankcijos. Ekonomika sunerimusi”, – praneša Vokietijos leidinys „Handelsblatt”.

„Jau netrukus amerikiečiai gali imti ruošti naują smūgį „Nord Stream 2″. Jei Rusija bandys užbaigti trūkstamų dujotiekio kilometrų per Baltijos jūrą tiesimą, Atstovų rūmai ir Senatas yra pasirengę priimti kitą sankcijų įstatymą, kalbama Vašingtono diplomatiniuose sluoksniuose.”

„Šį kartą priemonės gali paveikti projekte dalyvaujančius Europos investuotojus arba įmones, norinčias priimti dujas, jei jos kada nors bus tiekiamos. Pranešama, kad visa tai gali įvykti artimiausiu metu, galbūt vasario ar kovo mėnesį“, – rašoma straipsnyje.

„Ekonomika sunerimusi:„ Mes žinome, kad amerikiečiai yra pasiryžę užkirsti kelią „Nord Stream-2“ statybai “, – sako Vokietijos energetikos grupės „Uniper“, užsiimančios dujotiekio finansavimu, atstovas“.

Dėl pramušamos JAV prekybos sankcijų galios „Nord Stream 2 AG” koncernas turės pasiruošti blogiausiam”, – pažymi leidinys. „10 milijardų dolerių vertės dujotiekis grasina tapti investicijų nuolaužomis Baltijos jūros dugne.

Tačiau Vokietijos vyriausybė nemano, kad kova pralaimėta. Ji vis dar stato už tai. kad dujotiekio statyba bus baigta per „protingą laiką”. Galų gale tikslas beveik pasiektas. Dviejų krypčių dujotiekiui tarp Rusijos ir Vokietijos pabaigti trūksta tik 150 km.”

„Rusija nori savarankiškai pabaigti statybas. Tuo pačiu, ji negali pasikliauti technine Vokietijos parama. Berlyne yra per daug nerimaujama, kad tai dar labiau suerzins amerikiečius. Vietoj to, Vokietijos vyriausybė remiasi diplomatija.”

„Mes dedame pastangas sustabdyti. JAV sankcijas, kad „Nord Stream-2“ statybos užbaigimas nebūtų atidėtas dar daugiau“, – aiškino vienas aukštas diplomatas.

„Koalicinės partijos, atvirkščiai, nusiteikusios karingai. Mes darome viską, kad „Nord Stream-2“ projektas būtų užbaigtas. Vokietija ir ES neleis Vašingtonui diktuoti savo energetikos politikos“, – sako SPD ekonominės grupės atstovas spaudai Berndas Westfalas.

„Pirmiausia, vienas dalykas turėtų įtikinti amerikiečius: pasiektas susitarimas tarp Rusijos ir Ukrainos ginče dėl dujų. Sėkmingas naujo ilgalaikio susitarimo dėl Rusijos dujų tranzito per Ukrainą sudarymas dar kartą parodo, kad „Nord Stream-2“ negali kelti pavojaus dujų tranzitui per Ukrainą „, – sako Vokietijos užsienio reikalų ministerija.

Tikimasi, kad amerikiečius vis tiek pavyks įtikinti, kad „Nord Stream-2″ nekelia grėsmės Ukrainos ekonominiam egzistavimui”.

„Tačiau tokie argumentai nedaro įspūdžio Vašingtono. Rusija yra suvokiama kaip konkurentė JAV. Tiek demokratai, tiek respublikonai iškėlė sau tikslą suvaržyti Putino veržimąsi prie įtakos zonų ir nubausti rusus už kišimąsi į JAV rinkimų kampaniją 2016 m. Būtent šiems tikslams ir tarnauja. „Nord Stream-2“ sabotažas“, – daro prielaidą leidinys.

„Todėl sankcijos yra tik santykinai susijusios su Donaldo Trampo (Donald Trump) prekybos karu. JAV sankcijas Rusijai daug labiau skatina Kongresas ir, mažesniu mastu, D. Trampo administracija”, – sakė Vašingtono Petersono instituto vyresnysis bendradarbis Jacobas Kirkegaardas.”

„Vokietijos ekonomikoje nerimas auga. Trumpalaikiu ir vidutinės trukmės laikotarpiu neturint rusiškų dujų Vokietijoje, nebus įmanoma įgyvendinti ambicingų klimato apsaugos tikslų, jei norime išlaikyti prieinamas elektros energijos kainas ir kartu energijai imlią pramonę”, – neseniai perspėjo Vokietijos ekonomikos Rytų komiteto pirmininkas Oliveris Hermesas. (…)

„Jei nerasime veiksmingo atsakymo į tokias eksteritorines sankcijas, Europos ekonomika taps žaislu amerikiečių ir kinų rankose“, – neslepia nerimo Hermesas.

„Priešnuodis yra paruoštas, bet europiečiai bijo jį taikyti. Taip pat kaip ES reaguoja į JAV muitus atsakomaisiais muitais, Europos Sąjunga galėtų reaguoti į sankcijas ES bendrovėms, sankcijomis prieš Amerikos įmones.

Galbūt ES yra nykštukas karinėje srityje, bet ekonomikoje ji sunkiasvorė – net lyginant su JAV“, – nurodoma leidinyje.

„Tačiau Vašingtono vyriausybė tokį europiečių sprendimą greičiausiai vertins kaip ultimatyvią eskalaciją. Pasekmes transatlantiniams santykiams vargu ar būtų įmanoma numatyti”, – reziumuoja Handelsblatt.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 157

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Šiam Dievo kūriniui baigiasi galiojimo laikas....

Beverčiai pinigai 💸. Ukraina juodoji skylė. Doleriui šakutės. Ateina CBDC...

Hm

Vakarietiškos haubicos šaudo toliau ir tiksliau, o ką jau kalbėti apie himars. Kai tik Ukraina...

Ligonis yra ligonis, ir tuo viskas pasakyta, nes viskas, kas nenormalu - yra nenormalu.....

Parašėt su žiauriai gera jumoro doze....

Tavo galvoje labai didelis auglys. Reikėtų gydytis. Jis užspaudė smegenis ir nebegali toliau mąstyti, liko...

Pilnas internetas kaip žmonėms padeda rasti kelią į puolamąją gvardiją....

Hm

...beje bendrauja lietuviškai. Užsiregistravau anglų kalba, kai pradėjom bendrauti, paklausiau ar galim bendrauti lietuviškai, iš...

Na nebent į NATO arklides reikia tiuteišiškos veislės transžirgo....

Vieni sako 1:6 kiti sako 6:1 ir kas patikrins duotu metu. Gal būt galima kažkiek...

Kiek čia amerikosų ir anglosaksų subinlaižių. Ar jiems taip gerai švabistai moka ar tiek nukvakę???...