infa.lt

Dirbti ir skursti: Europos Sąjungoje auga ekonomika ir nepasiturinčiųjų armija

Dirbti ir skursti: Europos Sąjungoje auga ekonomika ir nepasiturinčiųjų armija

31 liepos
01:01 2017

Maži atlyginimai

Blogiausia, atrodo, jau praeityje: Europos šalys, vienos greičiau, kitos lėčiau, – taisosi po krizės. Praeityje – neigiami ekonomikos augimo rodikliai, nedarbas kaip ir anksčiau egzistuoja, bet ne tokiu šokiruojančiu mastu.

Tačiau ekspertai įžvelgia pavojų: ekonomikos sveikimas nemažina, o kai kur net didina nepasiturinčiųjų skaičių. Kiekvienas ketvirtas europietis šiandien susiduria su vienu iš sekančių faktorių, žemos pajamos, nuosavybės praradimas už skolas, socialinė izoliacija.

Visa tai smogia suaugusiems ir – rikošetu – labiausiai pažeidžiamiems, – vaikams ir seneliams. „Europietiškasis skurdas turi savo veidą: tai nekokybiškas socialinis būstas, blogas maistas, neprieinama laisvalaikio organizacijos vaikams galimybė. Pastebėtina, jog blogos vaikų gyvenimo sąlygos užfiksuotos ir turtingose šalyse – Prancūzijoje, Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje.

Būtent Vokietijoje, besididžiuojančioje savo žemu nedarbo lygmeniu, pastaraisiais metais atsirado naujas socialinis reiškinys – dirbantys skurdžiai. Darbo rinkos reforma privedė prie užimtumo susmulkėjimo, – žmonės vis dažniau gauna trumpalaikius, žemai apmokamus kontraktus, dirba „part-time“. Formaliai turėdami darbą, jie de-facto neturi nieko: atlyginimas kartais net nepadengia būsto nuomos, ligos laikotarpis neapmokamas, būsimos pensijos dydis garantuoja skurdą.

Ispanijoje, kur krizė pasireiškė ypač sunkiai, šiandien ekonomika augina apsukas. 2016 metais augimo rodikliai tapo vienu iš labiausiai užtikrintu euro-zonoje – 3,2%. Prie viso to, kas trečias šalies gyventojas gyvena sudėtingomis materialinėmis sąlygomis (kartais pajamos neviršija 8-10 tūks. Eurų į metus. Lietuvoje dažnai neviršija 6 tūkst eurų). Andalūzija – vienas skurdžiausių Ispanijos regionų, – ten ant skurdo ribos gyvena virš 40% gyventojų, tarp vaikų šis rodiklis dar didesnis – 44%.

Reportažuose iš Vokietijos ir Ispanijos, programos „Insiders“ korespondentai ieško atsakymų į klausimus, kaip palaikyti dirbantį tačiau skurstantį žmogų, ir iš kur dygsta šio fenomeno šaknys. Jiems padeda programos svečias – ekspertė Monika Queisser, OECD socialinės politikos vadovė.reportažas rusų kalba:


reportažas anglų kalba:

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Dirbti ir skursti: Europos Sąjungoje auga ekonomika ir nepasiturinčiųjų armija* - nuoroda: https://infa.lt/16910/dirbti-ir-skursti-europos-sajungoje-auga-ekonomika-ir-nepasiturinciuju-armija/