infa.lt

Donaldas Trampas: Tillersono susitikimai Maskvoje pavyko geriau, nei buvo laukta

Donaldas Trampas: Tillersono susitikimai Maskvoje pavyko geriau, nei buvo laukta

13 balandžio
08:55 2017
Donaldas Trampas

Donaldas Trampas pareiškė, jog santykiai su Rusija šiuo metu, galbūt, blogi kaip niekada anksčiau

JAV valstybės sekretoriaus Rexo Tillersono vizitas į Rusiją pavyko geriau, nei buvo tikėtasi, pareiškė amerikiečių prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) bendros spaudos konferencijos, kartu su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu, metu, praneša BBC.

„Viskas vyko pakankamai neblogai. Galbūt net geriau, nei buvo tikėtasi“, – pareiškė Trampas. Jis pasakė, kad dabar Rusija ir JAV „visiškai nesutaria“ viena su kita. „Kalbant apie santykius su Rusija, tai mes, turbūt, randamės istorinio minimumo lygmenyje šiuo atžvilgiu“, – pasakė JAV prezidentas.

R. Tillersono susitikimas su V. Putinu įvyko – Rusija pasirengusi grįžti prie incidentų prevencijos Sirijoje memorandumo

„Putinas – Rusijos lyderis. Rusija – stipri šalis. Mes – labai-labai stipri šalis“, – pareiškė Trampas. Reikia palaukti, norint suprasti kaip susiklostys bendradarbiavimas su Maskva, pridėjo jis.

Sirija ir cheminė ataka

Tuo pačiu Trampas eilinį kartą pasisakė įvykių Sirijoje atžvilgiu. JAV prezidentas išsireiškė, jog jis nenorėtų galvoti, kad Rusija iš anksto žinojo apie cheminę ataką Sirijoje.

Balandžio pradžioje, po miestelio Khan Shaykhun Idlib provincijoje bombardavimo žmonės jame ėmė dusti ir mirti, – viso žuvo apie 90 žmonių. Vakarai atsakomybę už cheminę ataką priskyrė Sirijos prezidentui Bašarui Asadui. Sirijos valdžia neigia cheminio ginklo naudojimą iš savo pusės.

Praėjus keletui dienų po cheminės atakos, JAV smogė sparnuotosiomis raketomis „Tomahawk“ į Sirijos aviacijos bazę Shayrat, iš kurios kilo lėktuvai numetę bombas į Khan Shaykhun miestelį. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino JAV veiksmus tarptautinės teisės pažeidimu ir agresija prieš suverenią valstybę.

JAV atakavo Siriją sparnuotosiomis raketomis – Trampas kreipėsi į naciją

„Aš nė trupučio neabejoju, jog mes pasielgėme teisingai“, – pasakė balandžio 12 dieną Trampas apie raketinį smūgį į Siriją.

Tuo pačiu Trampas spaudos konferencijos metu pareiškė, jog atėjo laikas sustabdyti pilietinį karą Sirijoje, sutriuškinti teroristus ir leisti pabėgėliams sugrįžti į namus.

Prezidentas padėkojo NATO narėms už tai, kad jos griežtai pasmerkė cheminę ataką Sirijoje. Stoltenbergas papildė, jog būtina ieškoti būdų susitarti su Rusija.

Trampas pažadėjo, jog jis dirbs NATO narių partnerystės stiprinimo srityje. JAV prezidentas priminė, kad prieš keletą mėnesių jis pavadino NATO „pasenusiu“ aljansu, tačiau dabar pakeitė savo nuomonę.

„Aš turėjau turiningą diskusiją su generaliniu sekretoriumi apie tai, ką NATO dar gali padaryti kovoje su terorizmu. Aš seniau buvau nepatenkintas šiuo atžvilgiu, ir jie pasikeitė, dabar jie iš tiesų kovoja su terorizmu“, – pasakė Trampas ir pridėjo, jog daugiau nebelaiko NATO pasenusia struktūra.

Tillersono vizitas į Rusiją

JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas balandžio 12 dieną atvyko į Maskvą, kur susitiko su Rusijos URM vadovu Sergejum Lavrovu ir vėliau buvo priimtas Rusijos prezidento Vladimiro Putino.

Susitikimo metu buvo aptariamas karo Sirijoje, sankcijų ir dvipusio bendradarbiavimo klausimai. Tillersono ir Lavrovo nuomonės vertinant Sirijos klausimą išsiskyrė, tačiau buvo apsieita be griežtų formuluočių. JAV valstybės departamento vadovas eilinė kartą pareiškė, jog Sirijos prezidentas Bašaras Asadas turi pasitraukti.

Sergejus Lavrovas į tai atsakė, jog Rusija apskritai nekalba apie personas. „Nei apie Asadą, nei apie ką nors kitą. Sirai turi susėsti ir susitarti“, – pasakė Rusijos URM vadovas.

Rusija ir Kinija užblokavo JT Saugumo Tarybos sankcijas prieš Siriją

Aptariant cheminės atakos Idlib provincijoje klausimą Tillersonas vienareikšmiškai tvirtino, jog cheminis ginklas buvo panaudotas Asado režimo. Lavrovas atsakė, jog Rusija prašo pateikti įrodymus.

„Laikome kontrproduktyviu veiksmu JT Saugumo Taryboje priimti rezoliuciją, skirtą ne tiek tyrimui, kiek kaltinimų legitimizavimui, apriori prieš oficialų Damaską“, – pasakė Lavrovas.

Balandžio12 Rusija užblokavo eilinės rezoliucijos Sirijos klausimu projektą JT Saugumo Taryboje. Projektą pateikė Britanija, JAV ir Prancūzija.

Agentūros REUTERS duomenimis, rezoliucijos projekto autoriai atsakomybę už cheminę ataką Idlib provincijoje priskiria Asadui. Dokumente yra reikalavimas, kad Sirijos valdžia suteiktų tarptautiniams tyrėjams prieigą prie duomenų apie aviacijos smūgį ir į aviacijos bazę „Shayrat“.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...