infa.lt

Rusija ir Kinija užblokavo JT Saugumo Tarybos sankcijas prieš Siriją

Rusija ir Kinija užblokavo JT Saugumo Tarybos sankcijas prieš Siriją

01 kovo
01:01 2017
paveikslėlis

REUTERS

Rusija ir Kinija uždėjo veto JTO rezoliucijai kuria buvo norima įvesti sankcijas keleto Sirijos valdininkų ir įmonių atžvilgiu dėl įtarimų naudojus cheminį ginklą.

Rusija jau septintą kartą pasinaudoja veto teise prieš JTO Saugumo Tarybos rezoliuciją, kad apgintų Sirijos vyriausybę. Kinija taip pat blokavo šešias rezoliucijas Sirijos atžvilgiu nuo pilietinio karo pradžios joje 2011 metais.

Rezoliucija, parengta Britanijos, Prancūzijos ir JAV, gavo devynis balsus už, tris balsus prieš – Kinija, Rusija ir Bolivija. Kazachstanas, Etiopija ir Egiptas susilaikė. Jeigu ne veto, rezoliucija būtų buvusi laikoma patvirtinta.

Tą pačią dieną tik anksčiau, antradienį, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino sankcijas prieš Sirijos vadovybę „ne vietoje“, „todėl, kad tai nepadėtų derybų procesui, o tik sutrukdytų arba sužlugdytų pasitikėjimą šio derybų proceso eigoje“.

Sirija sutiko sunaikinti cheminį ginklą dar 2013 metais pagal susitarimą, pasiektą dalyvaujant Rusijai ir JAV.

Sirijos vyriausybė anksčiau neigė, kad buvo naudotas cheminis ginklas, tačiau JTO ir Organizacija siekianti cheminio ginklo uždraudimo pravedė tyrimą ir priėjo išvados, jog Sirijos vyriausybinės pajėgos įvykdė 2015 metais įvykdė tris užpuolimus naudodamos cheminį ginklą.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 119

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. T0mas J.    -  2017-03-09, 22:32

    Nors vietnamiečiai niekada neužpuolė JAV, bet JAV užpuolusi Vietnamą išpylė žmonėms ant galvų 74000 tonų cheminio ginklo.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...