infa.lt

R. Tillersono susitikimas su V. Putinu įvyko – Rusija pasirengusi grįžti prie incidentų prevencijos Sirijoje memorandumo

R. Tillersono susitikimas su V. Putinu įvyko – Rusija pasirengusi grįžti prie incidentų prevencijos Sirijoje memorandumo

12 balandžio
22:21 2017
S. Lavrovas ir R. Tillersonas

kommersant.ru nuotrauka

Pasibaigus Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir JAV valstybės sekretoriaus Rexo Tillersono susitikimui, kuris vyko 1 valandą 40 min buvo surengta didelė dviejų šalių užsienio reikalų žinybų vadovų spaudos konferencija. RF URM vadovas ir JAV valstybės sekretorius aptarė, tame tarpe, situaciją Sirijoje. Sergejus Lavrovas pažymėjo, jog Vladimiras Putinas patvirtino Rusijos pasirengimą vėl prisijungti prie incidentų prevencijos Sirijoje memorandumo.

Jis pabrėžė, kad Rusija ir JAV turi bendrą interesą siekiant politinio Sirijos krizės sureguliavimo. „Pranešimų apie cheminio ginklo Sirijoje naudojimą tyrimu turi užsiimti specialiai tam sukurtos organizacijos“, – pareiškė S. Lavrovas. „Mes reikalaujame objektyviai ištirti tai, kas įvyko balandžio 4 dieną (cheminė ataka)“, – papildė jis.

JAV atakavo Siriją sparnuotosiomis raketomis – Trampas kreipėsi į naciją

Rexas Tillersonas pareiškė, jog Vašingtonas pasisako už stabilią Siriją. Raketų smūgį į aviacijos bazę jis pavadino pagrįstu. Tolesnis Sirijos prezidento Bašaro Asado vaidmuo respublikoje, pasak JAV valstybės sekretoriaus, nenumatomas. Kalbant apie situaciją Sirijoje, Rexas Tillersonas papasakojo, jog buvo priskaičiuota 50 incidentų, kai Bašaro Asado režimo buvo panaudotas cheminis ginklas.

Taip pat jis pabrėžė, jog pasitikėjimo lygmuo tarp JAV ir Rusijos randasi žemame lygmenyje. „Santykių gerinimo prireiks, kad galima būtų spręsti problemas“, – pasakė Tillersonas.

Trampas: smūgio Sirijai teisinis pagrindimas nesiskyrė nuo Obamos motyvo smogti Libijai

Sergejus Lavrovas derybas su Rexu Tillersonu pavadino atviromis ir dalykiškomis, o dabartinį dviejų šalių santykių etapą apibūdino kaip ne patį ramiausią.

Užsienio reikalų žinybų vadovai pažymėjo, jog sankcijų tema derybų metu nebuvo minima. Sergejus Lavrovas patikslino, jog „valstybės sekretorius negrasino sankcijomis“.

Tuo pačiu Rusijos įsikišim,o į rinkimus JAV temą jis pavadino „žaidimais su netikusiu rezultatu“.

Rusija ir JAV susirėmė JT Saugumo Taryboje dėl karinių incidentų Sirijoje

Primename, Rexas Tillersonas atvyko į Maskvą vakar (antradienį). Nežiūrint į tai, jog viena iš pagrindinių problemų Maskvos ir Vašingtono santykiuose išlieka Sirija, šaltiniai tvirtina, jog raketų „Tomahawk” smūgis į aviacijos bazę Idlib provincijoje, buvo organizuotas demonstruojant tai, kokioms priemonėms yra pasirengusi JAV administracija kitame, strategiškai svarbiame regione.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 274

Žymos

1 Atsiliepimas

 1. Dk    -  2017-04-19, 08:23

  Po 5 valandų pokalbio su RF URM minstru, buvo prieita išvados, kad R.Tillersonas kalba konstruktyviai ir RF prezidentui yra prasmes gaišti laiką bei susitikti su usa sekretoriumi.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...