infa.lt

JAV teismas įsakė J.Bideno administracijai perduoti pokalbių su soc-tinklų kompanijomis dokumentus cenzūros byloje

04 sausio
07:10 2023
Joe Bidenas

REUTERS

Federalinis teisėjas nurodė Bideno administracijai perduoti federalinės vyriausybės ir didžiųjų technologijų bendrovių bendravimo dokumentus, dėl cenzūros bylos.

JAV Vakarų Luizianos apygardos apylinkės apygardos apylinkės teismo teisėjas Terry Doughty išdavė įsakymą dėl informacijos atskleidimo, kurio prašė respublikonų generaliniai prokurorai Ericas Schmittas iš Misūrio ir Jeffas Landry iš Luizianos.

Prezidentas Džo Baidenas, jo administracijos nariai ir pasirinktos socialinės žiniasklaidos bendrovės per artimiausias 30 dienų privalo pateikti dokumentus ir atsakyti į klausimus per ieškinio, kuriame kaltinamas sąmokslu slopinti žodžio laisvę, atskleidimo etapą, nusprendė teismas.

Gegužės mėnesį Luizianos ir Misūrio generaliniai prokurorai pateikė ieškinį, kuriame teigiama, kad J. Bidenas ir aštuoni aukšto rango jo administracijos nariai bei vyriausybė susitarė su socialinės žiniasklaidos bendrovėmis „Meta”, „Twitter” ir „YouTube” ir (arba) privertė jas slopinti „nepalankius kalbėtojus, požiūrius ir turinį socialinės žiniasklaidos platformose”.

JAV Vakarų Luizianos apygardos apylinkės apygardos teismo teisėjas Terry Doughty nutarė, kad yra „pagrįsta priežastis”, dėl kurios turi būti pradėtas atskleidimo procesas, ir nustatė tvarkaraštį, įskaitant konkrečius terminus duoti parodymams.

„Gegužės mėnesį Misūris ir Luiziana pateikė svarbų ieškinį prieš aukščiausio rango Bideno administracijos pareigūnus dėl tariamo sąmokslo su socialinės žiniasklaidos gigantais slopinti žodžio laisvę įvairiomis temomis, įskaitant COVID-19 kilmę, kaukių veiksmingumą ir rinkimų sąžiningumą”, – sakė Misūrio respublikonų kandidatas į Senatą ir dabartinis generalinis prokuroras Erikas Šmitas.

„Šiandien teismas patenkino mūsų prašymą dėl informacijos atskleidimo, atverdamas kelią mano biurui surinkti svarbius dokumentus, kad būtų galima išsiaiškinti šio tariamo sąmokslo esmę. Tai svarbus įvykis.”

Ieškinyje teigiama, kad socialinės žiniasklaidos bendrovės, pažeisdamos Pirmąją JAV konstitucijos pataisą, informaciją vadino „dezinformacija” ir „klaidinga informacija”, o federalinė vyriausybė viršijo savo įgaliojimus, taip pat  Sveikatos ir socialinių paslaugų departamentas ir Krašto saugumo departamentas pažeidė Administracinės procedūros įstatymą.

Sausį respublikonams perėmus JAV Atstovų Rūmų kontrolę, įstatymų leidėjai jau pažadėjo atkreipti dėmesį į glaudžius Bideno administracijos santykius su didžiosiomis technologijų kompanijomis.

Ohajo respublikonas Džimas Džordanas išsiuntė laiškus „Apple”, „Amazon”, „Google” patronuojančiai bendrovei „Alphabet”, „Facebook” patronuojančiai bendrovei „Meta” ir „Microsoft” vadovams, kaltindamas juos tuo, kad jie yra Bideno administracijos „budrios kalbos policijos” padalinys.

„Didelės technologijų bendrovės siekia susidoroti su konservatoriais ir vis labiau nori pakenkti Pirmosios pataisos vertybėms, vykdydamos Bideno administracijos direktyvas, kuriomis slopinama žodžio laisvė internete”, – rašė Džordanas.

„Toks požiūris kenkia pagrindiniams Amerikos principams ir leidžia galingiems valdžios veikėjams nutildyti politinius oponentus ir užgniaužti priešingus požiūrius.”

Džordanas primygtinai reikalavo, kad technologijų milžinės perduotų savo darbuotojų ir „bet kurio su vykdomąja valdžia susijusio asmens” dokumentus ir bendravimą nuo 2020 m. sausio pagal komiteto tyrimą dėl „Bideno administracijos sąmokslo su „BigTech” siekiant cenzūruoti, nutildyti ar sumažinti tam tikros informacijos ir požiūrių pasiekiamumą”.

Atstovų Rūmų priežiūros komiteto respublikonai taip pat išsiuntė laiškus „Twitter” savininkui Elonui Muskui ir „Meta” generaliniam direktoriui Markui Zuckerbergui, prašydami pateikti dokumentus ir pranešimus iš platformos, kad padėtų atlikti vykdomą tyrimą, „siekiant atskleisti bet kokius antikonstitucinius vyriausybės pareigūnų ar jų vardu dirbančių agentų veiksmus”.

„Nepaisant šių aiškių antikonstitucinių vyriausybės veiksmų apribojimų, ir toliau pasirodo pranešimų, kad vyriausybės pareigūnai ir agentūros vykdė cenzūros kampanijas, susijusias su socialinės žiniasklaidos platformomis. Nesvarbu, ar dirbtų per Krašto saugumo departamentą, FTB, ar kitas agentūras, vyriausybės pareigūnai neturėtų persverti svarstyklių, ragindami socialinės žiniasklaidos platformas uždrausti tam tikrą kalbą”, – rašoma laiške.

„Pagrindinis mūsų demokratijos principas yra žodžio laisvė”, – rašė Atstovų Rūmų priežiūros komiteto įstatymų leidėjai. „Vyriausybė, bendradarbiaudama su socialine žiniasklaida, neturėtų nurodinėti amerikiečiams, ką jie gali ir ko negali sakyti internete.”

Respublikonus taip pat supykdė naujausi „Twitter” generalinio direktoriaus Elono Musko paskelbti „Twitter” failai ir jie pažadėjo imtis veiksmų po to, kai paaiškėjo, kad FTB tam tikru mastu dalyvavo atrenkant turinį ir siunčiant jį peržiūrėti „Twitter” vadovams.

FTB atsakė leidiniui „Fox News” į klausimą, gindamasis ir teigdamas, kad ir anksčiau organizavo veiklą su privačiomis įmonėmis.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 149

Žymos:

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Protestuotojai savi kailiu patyrė tariąmą fasadinę masondemokratiją. Jiems tik dabar paaiškėjo tokia realybė, kad protestuoti...

Nesvarbu, kas balsuoja ir kaip iruz ka, svarbu, kas balsus skaiciuoja......

A5

Jau senai visiemas aisku, kad ne su situo narkomanu klaunu....

Tai su kuo dabar Putinas derėsis....

Cha

tai šitą scenarijų jau seniai rusai žino, bus liepta liandzbergui blokuoti jūra ir Kaliningradą neva...

Na,

perejo i vergovine santvarka. Tik,ar tai laimejimas!?...

imi pinigus "uz paslauga" - tu negali nepriklausyti nuo jos pirkejo!...