infa.lt

Kinijos lyderis Xi Jinpingas teikia pasaulinio interneto kontrolės planą: nutekinti dokumentai

03 gegužės
08:29 2021

 

nuotr: youtube

Kinijos lyderis Xi Jinpingas asmeniškai nurodė komunistiniam režimui sutelkti pastangas siekiant perimti Pasaulio Interneto kontrolę, išstumiant įtakingas JAV iš šio vaidmens, rašoma „The Epoch Times“ neseniai gautuose vyriausybės vidaus dokumentuose.

2017 m. sausio mėn. kalboje Xi teigė, kad „galia valdyti internetą“ tapo „naujuoju [Kinijos] nacionalinio strateginio kurso centru“, ir išskyrė JAV kaip „konkuruojančią jėgą“, trukdančią įgyvendinti režimo ambicijas interneto atžvilgiu.

Galutinis Kinijos komunistų partijos (KKP) tikslas – kontroliuoti visą pasaulinio interneto turinį, kad režimas galėtų valdyti tai, ką Xi apibūdino kaip „diskurso galią“ komunikacijos ir diskusijų klausimais pasaulio arenoje.

Xi Jinpingas suformulavo viziją, kaip „naudoti technologijas Interneto valdymui“, pasiekiant visų internetinės ekosistemos dalių kontrolę – programų, turinio, kokybės, kapitalo ir darbo jėgos judėjimą.

Jo pastabos buvo išsakytos 2017 m. sausio 4 d. Pekine vykusiame ketvirtame aukščiausiojo režimo interneto reguliuotojo – Centrinės kibernetinės erdvės reikalų komisijos – vadovų susitikime Pekine ir išsamiai aprašytos Liaoningo provincijos vyriausybės išleistuose vidaus dokumentuose.

Šiuos pareiškimus patvirtina pastaruosius kelerius metus Pekino dedamos pastangos siekiant propaguoti savo autoritarinę interneto versiją kaip pavyzdį pasauliui.

Kitoje 2016 m. balandžio mėn. kalboje, išsamiai išdėstytoje Liaoningo provincijos Anšano miesto vyriausybės vidaus dokumente, Xi užtikrintai paskelbė, kad „kovoje“ dėl interneto kontrolės KKP iš žaidimo „pasyviai gynantis“ virto žaidimu, kuriame ir puolama ir ginamasi vienu metu“.

Sėkmingai sukūrusi išplėtotą ir moderniausią pasaulyje internetinį cenzūros ir stebėjimo aparatą, žinomą kaip Didžioji Ugniasienė, Xi vadovaujama KKP pasisuka į išorę ir priešpastato Kinijos internetą, kurio vertybės prieštarauja Vakarų propaguotjamam atviram modeliui. Užuot teikusi pirmenybę laisvam informacijos srautui, KKP sistema siekia suteikti valstybei galimybę cenzūruoti, šnipinėti ir kontroliuoti interneto duomenis.

Priešprieša su JAV

Kinijos lyderis pripažino, kad režimas atsilieka nuo konkurentės JAV – dominuojančios šios srities žaidėjos – tokiose svarbiose srityse kaip technologijos, investicijos ir talentai.

Siekdamas įgyvendinti savo ambicijas, Xi pabrėžė būtinybę „valdyti interneto-santykius su JAV“, tuo pačiu „ruošdamasis sunkiam karui“ su šalimi šioje srityje.

Režimas turėtų naudoti Amerikos įmones savo tikslui pasiekti, sakė Xi, nedetalizuodamas, kaip tai bus padaryta.

Jis taip pat nurodė režimui sustiprinti bendradarbiavimą su Europa, besivystančiomis šalimis ir Pekino „Belt and Road Initiative“ (Viena juosta – vienas kelias) iniciatyvos valstybėmis narėmis, kad būtų sukurta „strateginė atsvara“ prieš JAV.

„Belt and Road Initiative“ (BRI) yra didžiulis investicijų į infrastruktūrą projektas, kurį Pekinas pradėjo siekdamas sujungti Europą, Aziją, Afriką ir Vidurinius Rytus per geležinkelių, jūrų ir kelių jungčių tinklą, pavadinęs jį naujuoju „Šilko keliu“. Jungtinės Valstijos ir kitos Vakarų šalys kritikuoja šį planą kaip priemonę Pekinui padidinti savo politinius ir komercinius interesus valstybėse narėse, o besivystančias šalis apkrauti didele skolų našta.

BKI taip pat skatina šalis prisijungti prie „skaitmeninio šilko kelio“ projektų, susijusių su informacinių ir ryšių technologijų infrastruktūra. Mažiausiai 16 šalių pasirašė susitarimo memorandumus su režimu dirbti šioje srityje.

Trijų krypčių strategija

Xi Jinpingas įsakė valdančiajam Kinijos režimui sutelkti dėmesį į tris „kritines“ sritis, siekiant kontroliuoti pasaulinį internetą.

Pirmiausia, Pekinas turi sugebėti „nustatyti taisykles“, reglamentuojančias tarptautinę sistemą. Antra, jis turėtų prastumti pagrindinės sandorio šalies KKP pakaitalus svarbiose pasaulio interneto organizacijų pozicijose. Trečia, režimas turėtų įgyti interneto infrastruktūros, tokios kaip šakniniai serveriai, kontrolę, sakė Xi.

Domenų vardų sistemos (DNS) šakniniai serveriai yra raktas į interneto ryšį visame pasaulyje. Jie nukreipia naudotojus į svetaines, kurias jie ketina aplankyti. Pasaulyje yra daugiau nei 1 300 šakninių serverių, iš kurių apie 20 yra Kinijoje, o JAV – maždaug 10 kartų daugiau, rašoma svetainėje root-servers.org.

Jei Kinijos režimas įgytų didesnio šakninių serverių skaičiaus kontrolę, jie galėtų nukreipti srautą kur tik nori, „The Epoch Times“ sakė kibernetinio saugumo ekspertas ir „Cyber Defense Magazine“ leidėjas Gary Miliefsky. Pavyzdžiui, jei naudotojas nori pereiti prie naujienų straipsnio tema, kurią Pekinas laiko neskelbtina, režimo DNS serveris galėtų nukreipti naudotoją į padirbtą puslapį kur rašoma, kad straipsnio nebėra internete.

„Tą minutę, kai valdote šakninį serverį, galite sukčiauti ar padirbti bet ką”, – sakė jis. „Galite kontroliuoti tai, ką žmonės gali matyti, o ko negali“.

Pastaraisiais metais režimas gerokai pasistūmėjo į priekį siekdamas Xi strategijos įgyvendinimo.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 212

Žymos:

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

turėjo būti "para", o ne kompo padarytas "parta".......

si vis pacem parta bellum...

Tikrai taip. Ko galima tiketis kai eini kartu su velniu obuoliauti....

A5

Tai, kad zydmasonai vadinama vakaru pasauli jau senai uzvalde. O musulmonu ir ypac kinieciu tikrai...

Tik vienas niuansas. Tie "vargšeliai Ukrainos žmonės" (beje, mokantys vienintelę kalbą - rusų) labai norėjo...

Man šiaip yra labai panašu į masonų suorganizuotus masinius jaunimo renginius, tokius kaip Black mater....

Ukrainos žmonės žūsta, o davosomasonai su blackroku priešakyje tuo naudojasi. Pelnytis iš į karą patekusių...