infa.lt

Šafranas – natūrali priemonė gydyti antidepresantų sukeltus seksualinius nepageidaujamus šalutinius reiškinius

16 sausio
09:11 2021

Šafranas

70 procentų žmonių, vartojančių įprastus antidepresantus, patiria šalutinį poveikį, kurį galima gydyti ar jo išvengti šafranu., rašo Michaelas Gregeris nutritionfacts.org portale

Prieš keletą metų aš palyginau šafraną ir „Prozac“ depresijos gydymui, ir buvo panašu, jog šafranas veikė taip pat gerai, kaip ir vaistas. Nuo to laiko penki kiti tyrimai parodė, kad šafranas pranašesnis už placebą ir/arba konkuruoja su antidepresantais.

Tai gali būti raudonas prieskonio pigmentas – krocinas, nes vien jis pralenkia placebą kaip papildomas gydymas, žymiai sumažindamas depresijos simptomus, nerimo simptomus ir bendrus psichologinius išgyvenimus. Galbūt, jo antioksidantai atliko savo vaidmenį „užkertant kelią laisvųjų radikalų daeomai žalai smegenyse“. Tyrėjų naudotas krocino kiekis prilygo maždaug pusei šaukštelio šafrano per dieną.

Jei prieskonis veikia taip pat gerai kaip ir vaistai, galima teigti, kad prieskonis laimi, nes daugumai vyrų ir moterų jis nesukelia jokios seksualinės disfunkcijos, kaip tai daro dauguma išrašytų antidepresantų.

SSRI vaistai, tokie kaip Prozac, Paxil ir Zoloft, sukelia „neigiamą šalutinį poveikį seksualinėje srityje“ maždaug 70 procentų juos vartojančių žmonių. Negana to, gydytojai ne tik pakankamai neįvertina šalutinių efektų pasireiškimo, bet ir pilnai neįvertina jų daromos įtakos pacientų gyvenimui.

Maža to, kad šafranas nesukelia tokių problemų, bet dar daugiau – prieskonis netgi gali jas gydyti, kaip aš pateikiau savo vaizdo įraše „Geriausias maistas antidepresantų sukeltoms seksualinėms disfunkcijoms“ (Best Food for Antidepressant-Induced Sexual Dysfunction).

„Liaudies medicinoje yra plačiai paplitęs įsitikinimas, kad šafranas gali turėti afrodiziako poveikį”. Norint tai patikrinti, vyrai, patiriantys Prozac sukeltos seksualinius sutrikimus, mėnesį laiko buvo atsitiktine tvarka parinkti vartoti šafraną ar placebą.

Link ketvirtos savaitės šafrano grupėje buvo pastebėta „žymiai labiau pagerinta erekcijos funkcija … ir pasitenkinimas lytiniais santykiais“, ir daugiau nei pusė šafrano grupės vyrų atgavo „normalią erekcijos funkciją“. Tyrėjai padarė išvadą, kad šafranas yra „veiksminga gydymo priemonė“ susijusiai su Prozac erekcijos disfunkcijai. Nustatyta, kad visa tai veiksminga ir moterų seksualinei disfunkcijos atžvilgiu.

Moterų seksualinė funkcija padidėjo link ketvirtos savaitės, pagerindama kai kurias seksualines problemas sukeltas „Prozac“, bet ne kitas. Tokiu būdu, gali būti verta geriau pirmoje eilėhe išbandyti šafraną dėl depresijos ir išvengti šių seksualinės disfunkcijos problemų, nes jos kartais gali išlikti ir nutraukus vaistų vartojimą, o tai gali pabloginti ilgalaikę depresijos prognozę.

Tai apima neįprastus šalutinius poveikius, tokius kaip lytinių organų anestezija, kai tiesiogine prasme prarandate jautrumo pojūčius. Tai gali atsitikti vyrams ir moterims. Rečiau antidepresantai gali sukelti būklę, vadinamą neramių lytinių organų sindromu. Jūs girdėjote apie neramių kojų sindromą? Ką gi, tai neramios būsenos tarp kojų sindromas.

Šie PSSD arba po SSRI seksualiniai sutrikimai, reiškiantys sutrikimus, kurie atsiranda ar išlieka nutraukus šių antidepresantų vartojimą, gali būti tokie rimti, kad „juos skiriantys gydytojai turėtų paminėti galimą genitalijų (pvz., varpos ar makšties) anestezijos pavojų kiekvienam pacientui prieš skiriant gydymą SSRI“. Jei vartojate vieną iš šių vaistų, ar gydytojas jus apie tai perspėjo?

Tačiau viltis dar neprarasta. Akivaizdu, kad varpos anestezija reaguoja į mažos galios lazerinį švitinimą. Po 20 lazerio procedūrų varpai vienas vyras, praradęs varpos jautrumą dėl „Paxil“ vaisto, iš dalies atgavo „prisilietimų prie varpo ir temperatūros pojūtį“.

Tačiau jis vis tiek negalėjo pasirodyti savo merginai taip, kad ją patenkintų, ir ji, matyt, galiausiai jį paliko, o tai tikrai neprisidėjo pagerinant jo nuotaiką. Tačiau, kol nepajutote pernelyg blogai dėl to, palyginkite nedidelę varpos šviesos terapiją su klitoridektomija, klitorio pašalinimo operacijomis ar kitu su Paxil susijusiu atveju, kai moters simptomai pagerėjo tik po šešių elektrošoko terapijos kursų.

Michaelas Gregeris, mokslų daktaras, FACLM, gydytojas ir „New York Times“ bestselerių autorius.

Atsakomybės apribojimas:

infa.lt išversta medžiaga siūloma tik kaip susipažinimo šviečiamoji medžiaga, o ne kaip instrukcija skirta gydyti funkciniams sutrikimams. infa.lt neprisiima atsakomybės už bandymų, gydyti šafranu seksualinius ar kitokius sutrikimus, pasekmes.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 889

Žymos:

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Pliurpi nesąmones - tikriausiai dėl to kaltas Putinas....

Užsienio agentai remia protestuotojus prieš užsienio agentus viešinantį įstatymą. Logiška....

Puikūs klausymai!...

Jeigu tie "karingi" būtų vyrai - važiuotų į Ukrainą ir ten įrodinėtų savo tiesas. Bet...

Idomu kaip argumentuoja, ar kad tokiu atveju neistos i europos sajunga? Ar kad nebus lgbt?...

Jumoristai. Pabandė blokuoti, tai Telegram pati užblokavo Ukrainos saugumo diversijų darymo kanalus. Tada atšoko. Dabar...

Keista, bet kai Lietuvis sako kas blogai, tai jam būtinai kaišiojami visokie skaičiai. Taip buvo...