infa.lt

Kipras trukdo ES „nubausti” A. Lukašenką

29 rugsėjo
10:02 2020
Turkijos žvalgomasis laivas

youtube kadras

Europos Sąjunga šią savaitę imsis lemiamo bandymo neprarasti veido ir įtikinti Kiprą neblokuoti sankcijų Baltarusijos valdančiajam elitui. Rugpjūčio pabaigoje – rugsėjo pradžioje Europos Sąjunga nusprendė taikyti sankcijas kelioms dešimtims Baltarusijos valdininkų ir saugumo pareigūnų, kurie, pasak ES, dalyvavo klastojant rinkimų rezultatus ir vykdė smurtą prieš opoziciją, tačiau Kipras beveik mėnesį blokuoja šių sankcijų įvedimą, tuo pačiu reikalaudamas įvesti su šiomis sankcijomis, sankcijas Turkijos įmonėms ir oficialiems asmenims.

Šalis, kurioje gyvena mažiau nei milijonas gyventojų, neleidžia 500 milijonų gyventojų turinčiai Europos Sąjungai priimti sprendimo, kuriam pritaria visos kitos sąjungos šalys ir kuris pats savaime neturi jokios įtakos jos pačios interesams.

ES užsienio reikalų žinybos vadovas Josepas Borrellis po dar vieno nesėkmingo bandymo derėtis su Kipru rugsėjo 21 d. pareiškė, kad rizikuojama ES tarptautine reputacija; Latvijos užsienio reikalų ministras Edgars Rinkevičs Tviter tinkle parašė, kad viena šalis „laiko įkaite“ visą ES užsienio politiką; pasipiktinusios dar dvi Baltarusijos kaimynės – Lietuva ir Lenkija, ir, žinoma, Baltarusijos opozicionieriai.

Kipras protestuoja prieš Turkija pradėtus bandymus tyrinėti dujų telkinius ginčytinose Viduržemio jūros rytinės dalies šelfo vietose.

Vasaros pradžioje Kipras paragino ES įvesti sankcijas Turkijos įmonėms ir šiame geologiniame tyrime dalyvavusiems oficialiems asmenims. Tačiau Europos Sąjunga nenori sankcijų, – ji norėtų viską išspręsti derybų keliu.

Kai rugpjūtį po Baltarusijos prezidento rinkimų ES nusprendė įvesti sankcijas, Kipras tai įvertino kaip savo šansą ir kozirį – ir kol kas nenori jo atsisakyti.

Kodėl negalima apsieiti be Kipro pritarimo? – Atsakymas paprastas: nes sprendimai dėl sankcijų pagal Europos Sąjungos sutartį (Lisabonos susitarimą) priimami tik vieningai ir jokiu kitu būdu.

ES šalys kiekviena atskirai gali apsieiti be Kipro sutikimo ir įvesti savo asmenines sankcijas. Baltijos šalys taip ir padarė: prieš kelias savaites jos pirmą kartą įtraukė kelias dešimtis Baltarusijos veikėjų į savo juodąjį sąrašą, o praėjusią savaitę prie jo pridėjo dar šimtą.

Tačiau bendros Europos sankcijos, žinoma, yra kitokio masto, kitokio tarptautinio svorio, ir, galų gale pačiai ES reikia šio sprendimo, kad atrodytų kaip rimta ir vieninga jėga tarptautinėje arenoje.

Kipro užsienio reikalų ministras Nikos Christodulidis visas paskutines dienas ir savaites sakė: kompromisas, žinoma, galimas, mes jokiu būdu neprieštaraujame sankcijoms Baltarusijai ir neketiname jų vetuoti, tačiau sankcijos prieš baltarusius ir turkus turi būti priimtos vienu metu , ir niekaip kitaip.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 54

Žymos:

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Nesvarbu, kas balsuoja ir kaip iruz ka, svarbu, kas balsus skaiciuoja......

A5

Jau senai visiemas aisku, kad ne su situo narkomanu klaunu....

Tai su kuo dabar Putinas derėsis....

Cha

tai šitą scenarijų jau seniai rusai žino, bus liepta liandzbergui blokuoti jūra ir Kaliningradą neva...

Na,

perejo i vergovine santvarka. Tik,ar tai laimejimas!?...

imi pinigus "uz paslauga" - tu negali nepriklausyti nuo jos pirkejo!...

bus,kai baigsis ukrainieciai? Uz ko tada slepsis Londonas?...