infa.lt

Sukurta panaši į N. Teslos belaidė elektros energijos perdavimo dideliais atstumais technologija

05 rugpjūčio
07:00 2020
Perduodančioji elektros energijos antena

„Emrod“ belaidžiai energijos perdavimo įtaisai gali skleisti didelius elektros energijos kiekius tarp dviejų taškų, o regėjimo linija tarp jų yra vienintelė atstumo riba
Emrod

Pirmoji pasaulyje funkcionuojanti belaidžio elektros energijos perdavimo dideliais atstumais sistema sukurta Naujojoje Zelandijoje. Jau dabar prototipas gali veikti bet kokiomis oro sąlygomis, nukreipdamas energiją tarp dviejų antenų, stovinčių kelių kilometrų atstumu. Technologijos lauko bandymai, atkartojantys Nikolos Teslos eksperimentus, bus pradėti rudenį.

Svajonė apie belaidį energijos perdavimą yra toli gražu ne nauja – dar Nikola Tesla įrodė, kad lemputes galima uždegti naudojant ritę, esančią už poros kilometrų nuo jų. Tiesa, tai darydamas jis sudegino dinamos-mašiną vietinėje elektrinėje ir panardino į tamsą visą Kolorado Springsą. N. Tesla svajojo visur pastatyti bokštus, visiems tiekiančius belaidę elektros energiją.

Tačiau investuotojas Johnas P. Morganas sugriovė idėją užuomazgoje vienu klausimu: „Kur norėtumėte pastatyti skaitiklį?“ (Kita informacija skelbia, kad Morganas veikė vario ir aliuminio kasyklų savininkų interesais, kurie anuomet siekė pardavinėti metalą elektros laidams)

Praėjo 120 metų ir štai, Naujosios Zelandijos kompanija „Emrod“ įtikino antrą pagal dydį šalies energijos tiekėją „Powerco“ suteikti šansą belaidei elektros energijai. „Powerco“ patikėjo energijos perdavimo technologijomis ir investavo į „Emrod“, praneša New Atlas.

Sistema susideda iš siunčiančios antenos, relių rinkinių ir priimančiosios rektenos (rectenna angl. – antena su įmontuotu lygintuvu, kuris mikrobangų energiją paverčia elektra). Perdavimui naudojama saugi radijo dažnių juosta ISM, skirta pramonės, mokslo ir medicinos tikslams.

Skirtingai nei svajojo N.Tesla, energija perduodama tiesiai tarp dviejų antenų, o lazerio apsaugos sistema, sauganti spindulio perimetrą, iškart jį išjungia, jei perimetrą kerta paukštis, dronas ar sraigtasparnis. Taip pat neturėtų kilti problemų ir dėl skaitiklių išdėstymo.

Sistema veikia bet kokiomis oro sąlygomis – lietus, rūkas ar dulkės jai netrukdo. Perdavimo atstumą riboja tik tiesioginis matomumas, tai yra, tai gali būti šimtų kilometrų atstumai, o įrengimas ir eksploatacija nereikalauja didelių investicijų.

Kol kas „Emrod“ inžinieriai turi tik veikiantį prototipą, tačiau iki spalio mėnesio jie planuoja investuotojui pateikti paruoštą įrenginį ir pradėti bandymus lauke. Pirmieji prietaisai veiks kelių kilovatų galia.

Prototipas yra pajėgus perduoti energiją kelis kilometrus, tačiau galima lengvai keisti mastus. „Mes galime naudoti tą pačią technologiją, kad perduotume 100 kartų daugiau energijos daug didesniu atstumu“, – pažadėjo „Emrod“ įkūrėjas Gregas Kushniras (Greg Kushnir).

Jei ši technologija bus sėkmingai išbandyta lauko sąlygomis, ji gali pakeisti elektros tinklų sistemą visame pasaulyje. „Mes planuojame naudoti šią technologiją elektros energijai tiekti į atokesnes vietas ar per sudėtingas reljefo vietas. Ji taip pat gali būti naudojama energijos tiekimui klientams, kai mes tvarkome esamą infrastruktūrą “, – apie planus pasakojo „Powerco“ tinklo pertvarkos inžinierius Nicolas Vessiot.

Belaidis energijos perdavimas taip pat gali tapti pagrindine atsinaujinančios energetikos, kuri paprastai gamina energiją toli gražu ne ten, kur ji reikalinga, technologija.

Esamų elektros energijos tinklų pajėgumai neleidžia perduoti didelių tokios energijos kiekių pakankamai toli nuo gamybos vietos. Dėl šios priežasties, pavyzdžiui, Vokietija praranda dalį vėjo jėgainių gaminamos jūroje energijos, nes piko metu ji negali jos nukreipti iš šiaurės į pietinius kraštus – nepakanka elektros tinklų resursų.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 319

Žymos:

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Užsienio agentai remia protestuotojus prieš užsienio agentus viešinantį įstatymą. Logiška....

Puikūs klausymai!...

Jeigu tie "karingi" būtų vyrai - važiuotų į Ukrainą ir ten įrodinėtų savo tiesas. Bet...

Idomu kaip argumentuoja, ar kad tokiu atveju neistos i europos sajunga? Ar kad nebus lgbt?...

Jumoristai. Pabandė blokuoti, tai Telegram pati užblokavo Ukrainos saugumo diversijų darymo kanalus. Tada atšoko. Dabar...

Keista, bet kai Lietuvis sako kas blogai, tai jam būtinai kaišiojami visokie skaičiai. Taip buvo...

Bulkučių jiems, bulkučių....