infa.lt

Gitanas Nausėda: Žalgirio mūšyje nugalėjo tautų bendrystė

15 liepos
15:28 2020
Anrzejus Duda ir Gitanas Nausėda

lrp.lt nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo iškilmingoje 610-ųjų Žalgirio mūšio metinių minėjimo ceremonijoje Lenkijoje, Griunvalde. Sveikinimo kalboje ceremonijos dalyviams šalies vadovas pabrėžė glaudų, ilgamete bendra istorija grįstą Lietuvos ir Lenkijos tautų bendradarbiavimą, kurio sėkmės simboliu tapo legendinė Žalgirio mūšio pergalė.

„Paprastai apie išmoktas ar neišmoktas pamokas kalbame tuomet, kai susiduriame su pralaimėjimais. O kokią pamoką atnešė ši didi pergalė, vertinant jos reikšmę ir prasmę iš šių dienų perspektyvos? Mano manymu, viena jų – labai svarbi ir labai aktuali: valstybingumo kūrimas, savo identiteto, nepriklausomybės ir vertybių gynimas visais laikais buvo ir tebėra nuolatinis kasdienis mūšis, – kalboje akcentavo Prezidentas.

Šalies vadovas pridūrė, kad Žalgirio mūšyje pergalę atnešė bendrystė. Pasak šalies vadovo, tautų bendrystėje slypi stiprybė keisti ir kurti ateitį. „Susivienijusios tautos gali atlikti milžiniškus žygdarbius, kaip šiais metais turėjome progą įsitikinti, kad solidarumo jėga yra įveikiami didžiausi iššūkiai“, – sakė Lietuvos vadovas.

Istorinėje vietoje, kurioje vyko Žalgirio mūšis Prezidentas atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į mūšyje sudaigintą ir iki šių dienų užaugintą Lietuvos ir Lenkijos ambiciją bei pareigą būti atsakingiems už Rytų Europos regiono saugumą ir gerovę.

Pasak šalies vadovo, investicijos į gynybą Lietuvai ir Lenkijai yra ne užgaida, o egzistencinė būtinybė. „Sykį patekusi į „2 proc. klubą“, Lietuva privalo tęsti narystę jame ir toliau skirti ne mažiau nei 2 procentus bendrojo vidaus produkto gynybos finansavimui“, – teigė Prezidentas.

Renginyje sveikinimo kalbas sakė ir Lenkijos Respublikos Prezidentas Andrzejus Duda, Varmijos Mozūrų vaivadijos maršalas Gustawas Marekas Brzezina, Lenkijos ir Lietuvos Ministrai Pirmininkai.

Šalių vadovai padėjo atminimo vainikus Žalgirio mūšio aukoms atminti. Ceremonijos pabaigoje Lietuvos vadovas dalyvavo simbolinio paminklinio akmens – Lietuvos tautos dovanos Lenkijai – atidengimo iškilmėse.

Atidengdamas paminklą, Prezidentas dėkojo Lenkijos vadovui už demonstruojamą palaikymą Lietuvai, artimų ir draugiškų santykių puoselėjimą. Šalies vadovas teigė, kad Lietuvos tautos dovanojamas paminklinis akmuo simbolizuoja Žalgirio mūšyje kovojusių Lietuvos ir Lenkijos karžygių ryžtą, vienybę ir bendrą Lietuvos ir Lenkijos tautų pergalę kovoje su išorės priešais bei grėsmėmis.

Paminklinio akmens Žalgirio mūšio vietoje pastatymą Lietuvos žmonių suaukotomis lėšomis inicijavo Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga, Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovė ir Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacija, bendradarbiaudamos su Lietuvos Respublikos ambasada Lenkijos Respublikoje ir Lietuvos kariuomene.

Pasibaigus šventinei ceremonijai Žalgirio mūšio lauke, Lietuvos ir Lenkijos valstybių vadovai susitiks dvišalio pokalbio. Jame žadama aptarti Lietuvos ir Lenkijos saugumo situaciją, NATO darbotvarkę.

Taip pat planuojama aptarti Rusijos vykdomo istorinio revizionizmo problematiką, ES Rytų kaimynystės politiką, sinchronizacijos su kontinentine Europa projekto įgyvendinimo eigą.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 90

Žymos:

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Pandoros skynia pamažu atsiveria... Pasekmės bus skaudžios visoms ekonomikoms... Tik gaila, kad priėmę tokius sprendimus...

Tai pindosai jau vakar pripažino......

tai su kuo kariaus gal su marsiečiais,nes kariniam pramoniniam kompleksui reikia užsakymų...

malonu kad ant pasaulio dar yra blaiviai mąstančių...

tai rusai panaudos 100%...

O

tas tai bus teisėtas.......