infa.lt

Įteisinus visų medicinos sričių licencijavimą ir papildomus biurokratinius reikalavimus – medicinos paslaugos prognozuojamai brangs

10 birželio
07:15 2020
Pinigai gydytojams

infa.lt montažas

Seimas po pateikimo pritarė, kad nuo 2023-ųjų metų galėtų dirbti tik licencijas įgiję sveikatos priežiūros specialistai. Taip visiems mūsų šalies sveikatos priežiūros sistemoje dirbantiems medikams, teikiantiems bet kokias gydymo ir sveikatinimo paslaugas, galiotų vienodi reikalavimai. Be to, nauja tvarka leistų užtikrinti aukštesnę teikiamų paslaugų kokybę ir saugumą.

Siūlomas licencijavimo modelis nėra naujiena. Iki šiol Lietuvoje pagal jį buvo licencijuojami gydytojai, slaugytojai, akušeriai, gydytojai odontologai ir burnos priežiūros specialistai. Dabar pokyčiai paliestų ir kitus sveikatos priežiūros specialistus: ergoterapeutus, kineziterapeutus, masažuotojus, medicinos psichologus, medicinos biologus, medicinos genetikus, biomedicinos technologus, radiologijos technologus, dietistus, optometrininkus, paramedikus ir skubiosios medicinos pagalbos paramedikus.

Ši naujovė ne tik leistų lygiuotis į užsienio šalis, kur visi sveikatos sistemoje dirbantys specialistai yra licencijuojami panašiai, bet ir užtikrintų didesnę teikiamų paslaugų saugą ir kokybę. Dėl poreikio licencijuoti visus specialistus apklausta daugybė suinteresuotų atstovų. Didžioji dauguma pritaria, kad licencijavimas padėtų užkirsti kelią neteisėtai veiklai, prisidėtų prie pacientų saugos bei pagerintų paslaugų kokybę.

Licencijavimas yra sudėtingas, nevienadienis procesas, tad numatyta pakankamai laiko, kad specialistai galėtų tam pasiruošti –  baigti atitinkamus kvalifikacijos tobulinimo kursus, gauti sveikatos pažymas ir kitus reikalingus dokumentus. Jeigu Seimas siūlomiems pakeitimams pritars, licencijas specialistai privalėtų įgyti iki 2023 m. sausio 1 d.

Pagal jau dabar galiojantį licencijavimo modelį, licencijavimą vykdytų Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veikla tarnyba (Akreditavimo tarnyba).

Išduota galiojanti licencija užtikrintų, kad atitinkama veikla užsiimantis specialistas turi teisę gyventi ir dirbti Lietuvoje, yra įgijęs atitinkamą profesinę kvalifikaciją, neserga ligomis, trukdančiomis verstis atitinkama praktika ir tobulina savo profesinę kvalifikaciją.

Taip pat būtų užtikrinama šių specialistų nuolatinio profesinio tobulinimosi priežiūra. Jei būtų pritarta naujai tvarkai, licenciją gavę specialistai Akreditavimo tarnybai kas penkerius metus turėtų pristatyti kvalifikacijos tobulinimą patvirtinančius dokumentus, taip pat ir savo praktiką pagal įgytą kvalifikaciją įrodančius dokumentus. Verstis gydymo praktika licencijuotas specialistas galėtų tik įstaigoje, turinčioje licenciją teikti atitinkamas gydymo paslaugas.

Naujoji tvarka būtų naudinga ir gydymo įstaigoms. Sumažėtų administracinė našta, vykdant personalo atranką ir darbuotojų kvalifikacijos tobulinimą, t. y. gydymo įstaigoms nebereikėtų pačioms rinkti duomenų ir dokumentų, kad įsitikintų, ar specialistas turi reikiamą kvalifikaciją ir gali užimti atitinkamas pareigas. Šiam faktui patikrinti pakaktų viešai skelbiamos informacijos, kad kandidatas turi reikiamą licenciją.

Siūlomi įstatymų pakeitimai toliau bus svarstomi Seimo komitetuose.

infa.lt komentaras:

Jokie papildomi biurokratiniai reikalavimai dar niekad nieko ir niekur nepagerino. Būtent todėl visur pasaulyje stengiamasi sumažinti biurokratinių reikalavimų naštą visose srityse. Lietuvoje tačiau, šiuo klausimu viskas tik nuolat blogėja. Jei kas sulygintų užsienio medicinos paslaugų kainas – tai suprastų, jog visi tie papildomi licencijų reikalavimai papildoma mokestine našta užgula būtent mokesčių mokėtojų ir vartotojų pečius. Nes jie apmoka visas valdžios fantazijas.

Sakykite – kam tada reikalingas aukštasis medicinos mokslas, rezidentūra, nuolatinis tobulinimasis praktinėje srityje, kad dar kas 5 metus medikas turėtų pristatyti „kvalifikacijos tobulinimosi” dokumentus? Ar nuolatinis darbas medicinos srityje nėra pakankamas tobulėjimo garantas? Ar nuolat operuojantis chirurgas dar privalo lankyti kažkokius tobulinimosi kursus, kur bus išduodamas jų baigimo pažymėjimas, liudijantis jo kvalifikaciją? Jau nekalbant apie tai, kad tie kursai, greičiausiai, bus nepigiai kainuojantys, kaip ir viskas, kas susiję su medicinos mokslu.

Galima neabejoti, kad visa tai apmokės mokesčių mokėtojai ir pacientai. Mokesčių mokėtojai brangstant PSD įmokoms, o pacientai – brangstant paslaugoms. Kas iš to gaus naudą? Pagalvokime.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 147

Žymos:

1 Atsiliepimas

  1. Galina    -  2020-06-10, 22:59

    Kad būtų sveikiems,teikia stiprinti imuninę.
    Padės Kinų Mediciną.
    Kuo anksčiau žmonės susimastis kad galima būti harmonijoje su gamta su natūraliais preparatais ,nereikės vaikščioti pas gydytojus ir mokėti pinigus už neteisingą diagnoza
    ttttt.me/NuokopradetiGK_bot

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Protestuotojai savi kailiu patyrė tariąmą fasadinę masondemokratiją. Jiems tik dabar paaiškėjo tokia realybė, kad protestuoti...

Nesvarbu, kas balsuoja ir kaip iruz ka, svarbu, kas balsus skaiciuoja......

A5

Jau senai visiemas aisku, kad ne su situo narkomanu klaunu....

Tai su kuo dabar Putinas derėsis....

Cha

tai šitą scenarijų jau seniai rusai žino, bus liepta liandzbergui blokuoti jūra ir Kaliningradą neva...

Na,

perejo i vergovine santvarka. Tik,ar tai laimejimas!?...

imi pinigus "uz paslauga" - tu negali nepriklausyti nuo jos pirkejo!...