infa.lt

ES pareigūnai įsiuto dėl Vengrijos sprendimo blokuoti tolesnes sankcijas Rusijai

25 gegužės
18:06 2023

REUTERS

Pranešama, kad Europos vyriausybių pareigūnai yra įsiutę ant Vengrijos po to, kai ši paskelbė blokuosianti tolesnes sankcijas Rusijai ir finansinę paramą Ukrainai.

Pranešama, kad įvairių ES šalių pareigūnai pyksta ant Viktoro Orbano vyriausybės dėl jos sprendimo blokuoti tolesnes sankcijas Rusijai dėl besitęsiančio ginčo su Ukraina.

Vengrija apkaltino V. Zelenskio administraciją veikiant „priešiškai” prieš ES šalį, o šalies užsienio reikalų ministrui ypač nepatiko, kad Ukrainos pareigūnai įtraukė Vengrijos banką OTP į juodąjį sąrašą dėl jo tariamų ryšių su Rusija.

Įtampa tarp abiejų šalių padidėjo ir dėl to, kad nutekėjo informacija apie tariamą Ukrainos aukščiausių pareigūnų pasitarimą, kuriame buvo aptariama galimybė sabotuoti naftos tiekimą Vengrijai, apie ką pranešė WP.

Nafta, kaip ir didžioji dalis energijos išteklių, Vengrijai tiekiama iš Rusijos, o Orbano vyriausybė pareiškė, kad nepritars tolesnėms sankcijoms Rusijai, kol Ukraina neišbrauks OTP iš juodojo sąrašo.

Viena iš pagrindinių Europos Sąjungos idėjų yra sprendimų priėmimo vienbalsiai principas – saugiklis, kuris apsaugo mažąsias valstybes nuo to, kad priimant svarbius sprendimus jas užgožtų didžiosios.

Tai, kad tokios mažos valstybės kaip Vengrija kartais iš tikrųjų taiko šį principą, labai piktina eurokratus, kurie dabar kalba apie jo panaikinimą, panaikindami vieną iš pagrindinių sistemos bruožų, padedančių išlaikyti Sąjungą.

Pasak „Politico” pranešimo, toks pareiškimas sukėlė didelį Europos elito pyktį ir nusivylimą, o Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock dėl šios aklavietės įsivėlė į ginčą su savo Vengrijos kolega Peteriu Szijjarto.

Žinovai teigia, kad A. Baerbock užsipuolė Vengrijos sprendimą atsisakyti paremti sankcijas, remdamasi necituotais šaltiniais, kuriuose teigiama, kad OTP bankas vykdė verslą separatistiniuose Luhansko ir Donecko regionuose, taip pat teikė Rusijos kariškiams bankininkystės produktus.

Tokius teiginius atmetė tiek Vengrijos valdžios institucijos, tiek pats OTP, o pastarasis savo pareiškime pabrėžė, kad „savo veikloje visada laikosi Ukrainos ir tarptautinės teisės normų” ir kad kaltinimai, jog jis teikė paslaugas Rusijos kovotojams, yra „neteisingi”.

„OTP Group” vadovybė viešai reiškia paramą Ukrainai. OTP banko Ukrainoje vadovybė griežtai smerkia karą; mūsų kolegos gina mūsų šalį fronto linijoje”, – sakoma banko Ukrainos filialo pareiškime. „Mes, „OTP Bank Ukraina”, ir toliau darysime viską, kas įmanoma, dėl Ukrainos pergalės!”

Nors kiti pareigūnai taip pat, regis, užsipuolė Vengriją už tai, kad ji sieja tolesnes sankcijas su, jų žodžiais tariant, „nesusijusiais klausimais”, ES užsienio reikalų diplomatijos vadovas Josepas Borrellas laikėsi diplomatiškesnio požiūrio į šią problemą, prašydamas Vengrijos susėsti prie derybų stalo ir aptarti šį klausimą.

„Turime padaryti viską, ką galime, kad būtų patvirtintas kitas karinės paramos Ukrainai paketas”, – sakė jis. „Jei vienai valstybei narei kyla sunkumų, aptarkime tai, štai ką ketiname daryti.”

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 131

Žymos

Atsiliepimų 4

 1. VŽA    -  2023-05-25, 15:10

  Įdomu, kiek ES kentės šį išsigimėlį Putiną-2…

  Atsakyti į šį komentarą
  • katalikas    -  2023-05-25, 16:16

   Žaviuosi Orbanu, kovojančiu prieš Vakarų satanistus ir Ukro-nacius-liber-pederastus. Ir prieš lietuvių tautos išgamą VŽA.

   Atsakyti į šį komentarą
 2. Sita    -  2023-05-25, 15:47

  „sajunga”,atsiprasant – daug meslinesne uz TSRS! Ten niekada 14 respubliku neprievartavo vienos.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

Dievo sukurtą gyvybę tironai siekia panaudoti homunkulų bei mankurtų auginimui ir vergų visuomenės (skaitmeninio konclagerio)...

Niekas netrukdė naujiems žaidėjams anksčiau įsijungti į politiką. Jie juk jau seniai pilnamečiai?...

Na, autorius nagrinėjo - ir visai nagingai - tą temą, kurią paskelbė straipsnio pavadinime. O...

is tu,kur taupo degtukams,kad isleistu degtinei. Tasko mums srutas apie cekiukus,bet nemato milijardu,dingstanciu per energetiku...

suverenitetas Gdansko dokuose mire,o ne dabar....

ar dabar ar po metų sąrašiniai vistiek paklius prie lovio....

Vasingtono,o isakymas....