infa.lt

Ramūnas Karbauskis. Kam naudinga sunaikinti demokratiją Lietuvoje?

Ramūnas Karbauskis. Kam naudinga sunaikinti demokratiją Lietuvoje?

18 kovo
13:40 2023

Ramūnas Karbauskis

Baigėsi savivaldybių rinkimų pirmasis turas ir jau prasidėjo balsavimas antrajame, kurio prireikė eilėje savivaldybių renkant merus. Tačiau šį kartą, beje, pirmą kartą Lietuvos istorijoje, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nutarė įsikišti į rinkimų eigą ir iš jų pašalinti net du kandidatus į merus.

Reikia priminti, kad VRK sprendžiamojo balso teisę turi ir partijų deleguoti atstovai, kurie dažnai balsuoja remdamiesi jų atstovaujamos partijos interesais, o ne remdamiesi teisiniais ir demokratiją įtvirtinančiais kriterijais. Taip atsitiko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatui į merus K. Tubiui, kuris pirmavo po pirmojo rinkimų turo ir tas labai nepatiko valdžios ir jos satelitų atstovams.

Trumpa istorija. Po ilgo bylinėjimosi K. Tubis pirmos instancijos teismo sprendimu buvo išteisintas dėl kaltinimų darius poveikį. Likus apie mėnesį iki savivaldybių rinkimų pirmo turo antros instancijos teismas staiga pakeičia pirmos instancijos teismo sprendimą. Tačiau VRK leidžia K.Tubiui dalyvauti rinkimuose.

Noriu pastebėti, jog vienas paskui kitą sakantys įvykiai neatrodo atsitiktiniai ir VRK sprendimas nieko nedaryti atitinka kitų partijų manymą, kad teismo nuosprendis K. Tubiui taps nuosprendžiu rinkimuose.Bet žmonių taip lengvai neapgausi ir pirmame ture LVŽS kandidatas laimi.

Sauliaus Skvernelio Demokratų partijai „Vardan Lietuvos“ paprašius, VRK komisija staiga keičia nuomonę ir K. Tubį pašalina iš kandidatų į merus ir iš Anykščiuose laimėjusio LVŽS kandidatų į tarybą sąrašo.

Maža to, S. Skvernelio partija kreipiasi į teismą, kad Anykščiuose būtų panaikinti rinkimų rezultatai. Kyla klausimas, kodėl jis taip stengiasi. Jūsų nuostabai – į antrąjį savivaldybių rinkimų turą vietoj K.Tubio patenka konservatorių kandidatas.

Siūlau nesistebėti, kad ne konservatorių, o S. Skvernelio rankomis pasistengta atimti iš anykštėnų teisę pasirinkti. Išvados peršasi pačios, ypač prisimenant, kad visai neseniai S. Skvernelio frakcija užtikrino Vytauto Landsbergio pripažinimą valstybės vadovu, S. Skverneliui leidus privatizuoti „Igničio“ akcijas, dalis jų atsidūrė konservatorių elito ir energetikos ministro D. Kreivio įmonės rankose.

Visgi demokratijos griovėjai – šiandieninė valdžia ir save demokratais pasivadinusi S. Skvernelio partija – šį kartą rezultato nepasiekė. Teismų sprendimais rinkimų rezultatai Anykščių rajone nebuvo panaikinti, o K. Tubis grąžintas į antrąjį rinkimų turą.

Akivaizdu, kad Lietuvoje prasidėjo bandymai nusispjauti į rinkėjų valią ir VRK sprendimais nuiminėti nepalankius valdžiai kandidatus. Belieka džiaugtis, kad kitų devynių LVŽS kandidatų nebuvo kaip išbraukti iš rinkimų VRK sprendimais ir jie antrajame rinkimų ture dalyvauja be trukdžių.

Suprantama, kad valdžia ir jos politiniai satelitai su S. Skvernelio ir socialdemokratų partija priešaky dabar bando vienyti jėgas prieš valstiečių kandidatus, siūlydamos rinkėjams balsuoti už liberalių pažiūrų kandidatus. Tik ar Lietuvos žmonės nori legalių narkotikų, vienos lyties asmenų šeimų, trečios lyties?

Nors rinkimai savivaldos, bet vyksta kova už palankesnes pozicijas artėjant Seimo rinkimams ir čia LVŽS stiprėjimas valdžios ir jos satelitų yra nepageidaujamas. Be to valstiečių merai niekada nebando savivaldybių paversti politinės kovos arenomis, jie už stabilumą ir darnų darbą žmonių naudai.

Matant, kaip naikinami regionai, kaip nyksta mokyklos, ligoninės, kaip žmonės ieško geresnio gyvenimo toli nuo savo gimtų vietų, aišku, kad pokyčiai įmanomi tik pakeitus liberalią valdžią. Ir ją reikia pradėti keisti nuo savivaldos.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 255

Žymos

Atsiliepimų 6

 1. VŽA    -  2023-03-18, 07:52

  Atrodo – labai elementaru, bent kiek mąstantis turi suvokti, koks Skvernelis, tiesiog „Trojos arklys” Lietuvoje traukiamas į valdžią, bet RINKĖJAI toliau žiūri LRT…

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Visiems,    -  2023-03-18, 21:55

  kas turteja is kitu vargo! Ir tamstai,Ramunai! Ir tamstai…

  Atsakyti į šį komentarą
  • Rinkeja    -  2023-03-19, 08:01

   Savęs žiūrėk ponas Ramūnai, kiek gali pilti purvą ant to Skvernelio. Ne vienas politikas yra pakeitęs arba sukūręs partija ar komitetą ir nėra taip kalami prie kryžiaus. Koktu klausyt tamstos, iš kur tiek neapykantos?

   Atsakyti į šį komentarą
   • Pastebėjęs    -  2023-03-19, 08:27

    Gerb. „Rinkėja”, privalu įvardinti AIŠKIAI, kas yra kas, nes tokie RINKĖJAI, be nuovokos, jau išrinko Seimą iš lyt-psichiškai iškrypusiųjų…

 3. Dzuke    -  2023-03-19, 08:08

  Kas antras žodis Skvernelis. Lyg jis turi tamstai tarnaut iki mirties.norit valdyt visus partiečius, ne duok Dieve kad kitokia nuomonę kažkas turėtų

  Atsakyti į šį komentarą
  • Reiškia    -  2023-03-19, 08:30

   Gerb. „Dzuke”, norint suvokti ESMĘ, reikia turėti įgimtą nuovoką, o ne tik, pradinuko lygyje, žodžius suskaičiuoti…

   Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Kaip gerai, kai žmogus sugeba gyventi savo iliuzijose. Pasineria į savo sukurtą pasaulį ir realybės...

Išsivysčiusios, sveiko proto vadovų šalys ruošiasi ne karams, o GYVENIMUI. Galvažudys, barbaras ir teroristas Putinas...

Važiuotų galvažudys Putinas, bet jį iš ten perkeltų į Hagą, tad susilaikys......

KOKS džiaugsmas tėvynės išdaviko paleckiukinėms atliekoms......

Tai, Putino nuo Hagos neišgelbės, tik tautos išdaviko paleckiukiniams džiaugsmas......

Kaip gaila......

Vakarų satanistai ir pidarastai yra šokiruoti. Šoko būsenoje yra ir Lietuvos liberal-pidarast-naciai....

Dolerio pabaigos pradžia.....

Būkit žmonės! Nebedėkit jos fotografijų....

Kokie mes tampame silpni, nemąstantis. Tai mokestis už lengvo pabendravimo norą. Su žmona juk bendrauti...

Na aš juos suprantu, nes žmonių skaičius tiesiogiai įtakoją tinginių, vagių bandiūgų ir t.t.. išnykimą,...