Šešios ES šalys paragino reguliuoti išaugusį Ukrainos maisto produktų importą
Lenkijos delegacija (taip pat Bulgarijos, Čekijos, Vengrijos, Rumunijos ir Slovakijos atstovų vardu) Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos (Europos Vadovų Tarybos struktūros) posėdyje iškėlė klausimą dėl išaugusio Ukrainos eksporto poveikio Rytų Europos rinkoms.
Pasak minėtų šalių atstovų, spartus Ukrainos maisto produktų importo didėjimas neatitinka ES žemės ūkio produktų gamintojų interesų.
Šiandienos susitikimui parengtame dokumente (.pdf) rašoma, kad Rytų Europos šalys aktyviai remia Ukrainos maisto pramonės įmones pagal programą „Solidarumo keliai”. Ji leidžia Ukrainos gamintojams supaprastinta tvarka tiekti produktus į trečiąsias šalis per Rytų Europos valstybes.
„Vienas iš priemonių, kuriomis siekiama palengvinti produktų importą iš Ukrainos, padarinių … buvo gerokai padidėjusi Ukrainos produktų pasiūla ES rinkose, ypač prie sienos su Ukraina”, – pranešė Lenkijos delegacija. Daugkartinis ukrainietiškų produktų importas sukėlė rinkos anomaliją ir sumažino Rytų Europos ūkininkų prekių paklausą.
Patikslinama, kad 2022 m. sausio-lapkričio mėnesiais ukrainietiškų kukurūzų importas į Rytų Europą padidėjo nuo kelių tūkstančių tonų iki kelių milijonų tonų. Ypač sunkioje padėtyje atsidūrė Lenkijos obuolių gamintojai, nes jiems sunku konkuruoti su aktyviai rinką užpildančiais Ukrainos produktais,
Rusija ir Baltarusija lenkų prekėms įvedė embargą, o dėl energetikos krizės padarinių labai išaugo gamybos ir saugojimo sąnaudos.
Atsižvelgdamos į šią padėtį, ES šalys siūlo šias priemones:
- Kompensuoti ūkininkams žalą, kurią sukėlė įvykių Ukrainoje poveikis ES žemės ūkio rinkai;
- peržiūrėti ES žemės ūkio politiką (įskaitant bendrąsias išmokas);
- „solidarumo maršrutus” orientuoti tik į tranzito tikslus ir neleisti Ukrainos produktams pasiekti ES šalių;
- steigti sandėlius laikinai saugoti importuojamus maisto produktus;
- peržiūrėti paramos priemones Ukrainos gamintojams, kad jos netrukdytų Rytų Europos ūkininkų veiklai.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis
Prisižaidėt. O Ukraina pareikš jog elegiates dviprasmiškai. Jei norit nugalėti putina turit imtį ir pirkti mūsų produkciją ir atiduoti savo biudžeto pinigus. 😀 Debilų pasaulyjeeeee.
Įtariu, nelabai skiriat „importą” nuo „eksporto” – bent jau tekste tikras jovalas.
Rinkos sąlygomis keistos pretenzijos. Nepirkime kokybiškesnės ir pigesnės produkcijos, o valgykite mūsų brangų šlamštą, nes mes taip įpratę. Dar kompensuokit mums, nemokšoms…
Paleckiuko valymo liekanos, savo tradicine retorika, pastebi visai kitką…
Kokios rinkos?
Ukraina neįeina į bendrą ES rinką, bet jau kol kas. Ir ES turi saugoti savus gamintojus, kurie gali tiesiog bankrutuoti. Reikia turėt omenyje, kad Ukraina, kuri dabar yra tiesiog ES ir Vakarų išlaikoma, gali savo maisto produktus pardavinėti kur kas pigiau nei Europos gamintojai, kurie išsilaiko patys. Sunaikink savo strateginę maisto gamybą – tada čia atsiras kitų šalių gamintojai, ir nepasirinksi ką valgyti, valgysi tai, kas bus. Tegu jos produkcija bus vežama į trečiojo pasaulio šalis, kas ir buvo planuota iš pradžių. Ir niekam nekils problemų.