infa.lt

Britų gydytoja ragina žmones „prašyti, skolintis ar vogti” ir gydytis privačiai, nes sveikatos sistema atsidūrė kracho taške

02 rugsėjo
18:30 2022
Pinigai gydytojams

infa.lt montažas

Aukšto rango NHS konsultantė ragina žmones „elgetauti, skolintis ar vogti”, kad galėtų susimokėti už privatų gydymą, nes sveikatos priežiūros tarnyba yra „ant katastrofos slenksčio”, rašo britų Independent.

„Saugumo požiūriu mano skyrius yra perpildytas. Tas pats pasakytina apie beveik visas Jungtinės Karalystės A&E beveik bet kuriuo metu”, – perspėjo daktarė Ema Džouns (Emma Jones).

Pasak jos, ji kasdien savo ligoninėje ir už jos ribų mato įrodymų, kad visa NHS, ne tik nelaimingų atsitikimų ir skubios pagalbos tarnyba, yra ties katastrofos riba.

Naujausių vyriausybės duomenų analizė rodo, kad Anglijoje dėl NHS skubios pagalbos žlugimo kiekvieną savaitę miršta iki 500 žmonių.

Dr. Jones, patyrusi Midlandso ligoninės skubios pagalbos konsultantė, Unherd.com tinklalapiui pasivadinusi slapyvardžiu, perspėjo, kad rudenį, kai paklausa padidės, gali kilti „armagedonas”, nes skyriuose patiriama įtampa jaučiasi net vasarą.

„Net ir būdamas aukštas pareigas užimantis darbuotojas ir ištikimas NHS rėmėjas, pacientams patariu: pamirškite tai.

Elgetaukite, skolinkitės arba vokite, kad galėtumėte kreiptis į privačias įstaigas”, – rašė ji.

Daktarė teigia, kad 25 metus dirbusi A&E gydymo srityje, ji gali paliudyti, kad dešimtmetis taupymo sugriovė „kiekvieną struktūrą”, palaikančią sveikatos priežiūros tarnybą.

Greitosios medicinos pagalbos automobiliai negali atvykti skubios pagalbos atvejais, nes dėl lovų trūkumo jie priversti ilgai laukti prie ligoninių.

Laukti tenka taip ilgai, kad praėjusią savaitę vienas pacientas greitosios pagalbos automobilio laukė 40 valandų, o kitas 87 metų vyras 15 valandų laukė ant žemės – lauke lyjant lietui

Remiantis NHS Digital duomenimis, nuo praėjusių metų balandžio mėn. iki šių metų kovo milijonas pacientų 12 valandų laukė skubios pagalbos.

Karališkasis skubiosios medicinos koledžas įspėjo apie „krizės, su kuria susiduria skubioji ir neatidėliotina pagalba, mastą ir gilumą”.

Dr. Jones rašė, kad dėl perpildytų greitosios ir skubiosios pagalbos skyrių, dėl vėlavimų, klaidų, praleidimų ir dubliavimosi žūsta žmonės, todėl netvarus sistemos veikimas didelių incidentų režimu ir neribotą laiką, kol didėja atsilikimas, yra netvarus.

Ji teigė, kad „gėdinga” padėtis apibendrinama, atskleidžiant, kad ligoninėse visoje Jungtinėje Karalystėje mirštantys pacientai paskutinėmis valandomis gauna vaistų, kurie palengvina diskomfortą, skausmą ir pykinimą, bet ne daugiau.

Pasak jos, vietoj lovų palatose jie miršta kabinose ligoninių priėmimo skyriuose, jiems atimamas privatumas ir orumas, o artimieji neturi nei laiko, nei erdvės gedėti.

„Įsivaizduokite, kad atsisveikinate su savo motina, partnere ar vaiku, o gretimame kabinete gydytojas karštligiškai bando gaivinti širdies smūgio ištiktą pacientą. Tai nežmoniška, necivilizuota ir visiškai nepagarbu”, – rašė daktarė Jones.

Ji neigė, kad toriai ruošia NHS privatizavimui, o dėl chaoso kaltino „nekompetenciją, aplaidumą ir nepakankamas investicijas”.

Visuomenės sveikatos krizė kilo dėl to, kad vyresnioji vadovybė ir valstybės tarnautojai nuolat „apšviečia” gydytojus, kurie atkreipia dėmesį į išteklių, biurokratijos ir švaistymo problemas.

Ji sakė, kad gydytojai, nurodę, jog dėl sisteminių trūkumų prarandama daugybė gyvybių, sulaukia „gūžtelėjimo pečiais”.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 214

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

Europa nustoja pirkti is RosAL aliumini - tada rusai nebestatys tos AE. Paziuresim,ar issiplidys?...

"draugu" - neziopsok! Vienuoliktas Dievo isakymas,skia! :-D...

Visi sumokesime uz lustus,o kas dar ir pirks - net 2 kartus!...

Ne visi gi pasiryze ekonominiam suicidui JAV vardan!...

lenkus su lietuviukais isgrus namo? O kaip jankiai haimersu operatoriai!? O kaip pusantro tukstancio lenkiuku,amzinai...

JANKIAI-NAMO!...

jei kovoja savanoriai- jų teisė, bet jei kariai siunčiami valstybės vardu, ruzai tai supranta kaip...