• Parama infa.lt veiklai
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Ramūnas Karbauskis. V. Landsbergis valstybės vadovu pripažintas tik S. Skvernelio demokratų balsų pagalba

Ramūnas Karbauskis. V. Landsbergis valstybės vadovu pripažintas tik S. Skvernelio demokratų balsų pagalba

01 liepos
06:40 2022
Ramūnas Karbauskis

Facebook nuotr.

V. Landsbergis valstybės vadovu pripažintas tik S. Skvernelio demokratų balsų pagalba. Faktas tas, kad S.Skvernelio frakcijoje ne tik atsirado trys nariai balsavę už tokį sprendimą, bet ir dešimties tos frakcijos narių dalyvavimas įstatymo priėmimo procedūroje užtikrino reikiamą Seimo narių skaičių. Balsavime dalyvavo 79 Seimo nariai, o būtinas dalyvaujančių skaičius – 71, rašo Ramūnas Karbauskis.

Jei S. Skvernelio frakcijos nariai būtų ištraukę balsavimo korteles, kaip visų kitų opozicinių frakcijų atstovai, tai balsavimas būtų neįvykęs. S. Skvernelis tai puikiai žinojo.

Mano įsitikinimu, šis balsavimas iliustruoja „sandorį“ dėl jo partijai skirtų lėšų, kurių be valdančios daugumos „geranoriškumo“ nebūtų atsiradę.

Prisimenu 2016-2020 metų Seimo kadenciją ir tai, ką apie analogišką siūlymą tuo metu šnekėjo S. Skvernelis. Tai visiškai prieštarauja jo veiksmams dabar.

Galima daryti logišką išvadą, kad G.Landsbergio ir S. Skvernelio slaptas bendradarbiavimas praėjusioje Seimo kadencijoje, apie kurį viešai pasipasakojo G. Landsbergis, prasitęsė šioje, tik dabar jau atvira forma. Jau net nesvarbu, kaip balsavo pats S.Skvernelis, ar jis kažką bandė vaidinti. Faktas, kad S. Skvernelio DEŠIMTUKAS leido valdantiesiems pasiekti, kad įstatymas būtų priimtas.

Apmaudi S. Skvernelio klaida, nes sprendimas traukti korteles buvo derinamas prieš pat balsavimą ir jis negalėjo numatyti, kad jo sandoris su valdžia taps akivaizdus. Kad toks sugudravimas gali įvykti, mes tai numatėme.

Prieš balsavimą šnekėjausi su LVŽS frakcijos seniūne Aušrine Norkiene apie sprendimą traukti korteles ir kviesti visus kitus opozicijos narius tai padaryti, kad taptų aišku, kodėl G. Landsbergis šiandien turės dėkoti S.Skverneliui, kaip tai po balsavimo darė kiti konservatorių Seimo nariai, atėję dėkoti Demokratų frakcijos nariams.

Dabar lieka Konstitucinis Teismas, kuris anksčiau jau du kartus buvo išaiškinęs, kad sprendimas pripažinti V. Landsbergį valstybės vadovu prieštarautų Konstitucijai.

Esu tikras, kad jau šiandien bus surinkti Seimo narių parašai dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą. Nesinori tikėti, kad pas mus Konstitucinis Teismas visiškai pakeis savo ankstesnių išaiškinimų logiką, nors prie konservatorių visokių stebuklų nutinka.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 302

Žymos

Atsiliepimų 6

 1. PASAKOS IŠ RŪSIO    -  2022-07-01, 09:00

  Skvernelio reitingai pučiami, jis visur kviečiamas kalbėti, taip bandoma stumti jį į pirmą vietą.Nes konservatoriams artėja galas. Keistai atrodo ir kvailai skelbiant kad reitingų lentelėje konservatoriai vis dar antri , o pagal delpiukus ir pirmi, bet juk vyriausybė dugne su visas ministrais:)Tai kaip čia yra? Stebuklų laukas ta Lietuva:)Gabriukas rungtyniauja su Tomaševskiu dėl pirmos vietos tik iš antro galo, bet jo partija vistiek laimėtų rinkimus. Laimėtų tik tuomet jeigu laimėtų Skvernelio partija. Tik manau, kad murkdomi valstiečiai bus tyliai ramiai vėl išrinkti.To ir linkiu Lietuvai, sveikai ir blaiviai mąstančios valstiečių partijos.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Onutė    -  2022-07-01, 09:56

  Manau šito SANDORIO tauta nepamirš!

  Atsakyti į šį komentarą
 3. VŽA    -  2022-07-01, 17:01

  V. Landsberbį būtų galima pavadinti ir Jėzumi, nes tai ne vardas, o graikiškai TITULAS – Mesijas…
  Kaip iš Šimonytės gavosi tik piš… , tai iš Skvernelio grupuoties – piš – piš…

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Vygandas    -  2022-07-01, 17:04

  Ateinančiuose Seimo rinkimuose privalome balsuoti TIK UŽ TUOS, kurie ryžtingai prieš iškrypimus, narkotikus ir prieš žmonių skurdinimą.

  Atsakyti į šį komentarą
 5. Ale tu matai,    -  2022-07-01, 23:36

  kokia staigmena kurmiams,30 metu neregintiems,kad visi ponai – isvien.

  Atsakyti į šį komentarą
 6. T0mas J.    -  2022-07-02, 13:56

  Kodėl man nereikia pripažinimo jog prieš 4 dešimtmečius tikrai buvau abiturientas? Nes turiu tai patvirtinantį dokumentą. Prieš 34 metus buvau Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio narys – turiu nario pažymėjimą. Valstybių vadovai turi tai patvirtinančius dokumentus, tai akivaizdu ir nėra vietos abejonėms ar interpretacijoms. Ar galima diskutuoti, jog pagal Laikinąjį pagrindinį įstatymą Aukščiausiosios Tarybos pirmininko pareigos 1990 m. po Kovo 11-os buvo panašios į valstybės vadovo?
  Taip, galima. Bet tai daryti nedera parlamentarams Seimo posėdžių metu. Istorijos juk nepakeisi. Ir jau visiškai nedera priiminėti sprendimus atbuline data.
  V.Landsbergio įprezidentinimas kyla iš TS-LKD noro reabilituotis dėl liūdno fakto, kad per 30 metų vienas vienintelis šios partijos narys tik
  vieną vienintelį kartą kandidatavo į prezidentus ir… nelaimėjo.
  O rinkimų juk buvo ne du ir ne trys. Solidžiai partijai nedalyvauti prezidento rinkimuose yra nesolidu. Solidžia save laikanti, bet tokia nesanti partija sumanė įrodyti Lietuvai, kad ji vistik TURI savo gretose didį žmogų, o tą jo prakilnumą partijos nuomone pagrindžia tik titulas.
  V.Landsbergio STATUSAS visam laikui tautoje liks pajuokų objektu, nes valstybės vadovu jį IŠRINKO bendrapartiečių valdomas Seimas NE PAGAL rinkimų įstatymą ir po išrinkimo jis šių pareigų nėjo.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Bus visuotinis sekimas Ir įslaptintas, ir viešas — Tai didžiausias pasiekimas, Likviduojant liaudies priešus....

O jums jokie įvykiai nesiriša žiemos pabaiga ir kovidlas kaip su diena dingo Lenkijos pasienyje!!!...

Antsnukiai yra neišvengiamas paklusnumo fašistinei valdžiai ženklas. Nesvarbu, kad nesulaiko virusų. O baisiausi šiame reikale...

Kadangi kovydo nera ir nebuvo niekada tai lai eina jie visi nx su savo kaukem...

Didysis perkrovimas. Planetos lygiu. Visa tai žaidimas. Depopuliacija ;)....

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....