infa.lt

Prancūzijos prezidentas E.Makronas: „Abortas yra pagrindinė visų moterų teisė”

Prancūzijos prezidentas E.Makronas: „Abortas yra pagrindinė visų moterų teisė”

28 birželio
07:10 2022

Dievas ir kūdikis

Prezidento Emmanuelio Macrono partijos nariai paskelbė, kad po prieštaringai vertinamo JAV Aukščiausiojo Teismo sprendimo sieks pakeisti Prancūzijos Konstituciją, kad abortas taptų konstitucine teise, rašo Euractiv.

Penktadienį (birželio 24 d.) JAV Aukščiausiasis Teismas panaikino (plačiau apie tai…)savo ankstesnį sprendimą byloje „Roe prieš Wade„, pagal kurį nuo 1973 m. amerikiečiams buvo suteikta federalinė teisė į abortą, ir vietoj to suteikė valstijoms teisę pačioms priimti teisės aktus šiuo klausimu.

Netrukus po JAV teismo sprendimo E. Macronas Twitter paskyroje parašė: „Abortas yra pagrindinė visų moterų teisė” ir „ji turi būti saugoma”. Apie vaikų teisę gyventi Prancūzijos prezidentas neužsiminė. Matomai todėl, kad oficialiai jų, kaip gyvybės, dar nėra. Nors tikrovėje jie jau pareiškė savo teisę į gyvybę.

Šeštadienį (birželio 25 d.) Renesanso parlamentinės grupės pirmininkė Aurore Berger paskelbė, kad pateiks įstatymo projektą, kuriuo teisė į abortą būtų įtvirtinta Konstitucijoje.

„Vyriausybė tvirtai rems šį įstatymo projektą”, – atsakydama į tai tviteryje parašė ministrė pirmininkė Elisabeth Borne.

Kraštutinių kairiųjų „La France Insoumise” pirmininkė Mathilde Panot paskelbė, kad Jean-Luc Mélenchon neseniai suformuota kairiųjų koalicija pirmadienį (birželio 27 d.) pateiks panašų įstatymo projektą.

Kraštutinių dešiniųjų Nacionalinio susivienijimo (Rassemblement National – Marine Le Pen partija) pirmininkas Jordanas Bardella socialiniame tinkle „Twitter” parašė, kad „joks rimtas politinis judėjimas Prancūzijoje neabejoja Veil įstatymu”, turėdamas omenyje buvusią sveikatos apsaugos ministrę Simoną Veil, kuri 1975 m. pirmoji Prancūzijoje įteisino abortus.

Dauguma prancūzų – apie 93 % – teigia, kad yra „prisirišę” prie teisės į abortą, o 81 % mano, kad teisės į abortą prieinamumas turėtų būti dar labiau pagerintas, rodo 2021 m. balandžio mėn. moterų fondo ir MGEN grupės užsakymu „Kantar” atliktas tyrimas, reziumuoja leidinys.

infa.lt komentaras:

Kai pamatai tokį požiūrį į bejėgio, dar negimusio vaiko gyvybę, jo teisę gyventi, kurią šaltakraujiškai nori panaikinti politikai – susimąstai – ar šiai civilizacijai jau atėjo galas? – Ar ji dar turi teisę vadintis civilizacija?

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 141

Žymos

Atsiliepimų 5

 1. Pritariu    -  2022-06-28, 09:12

  Infa.lt komentarui. AČIŪ.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. PASAKOS IŠ RŪSIO    -  2022-06-28, 09:36

  Jau rašiau ne kartą, kad žmonija žemėje yra nevykęs eksperimentas. Ne tik save naikina , bet viską kas gyva planetoje- niokoja gamtą, teršia planetos orą, žemę, gamtos turtus dalinasi godūs turtuoliai , liko tik oras neįkainuotas o už visa kitą sumoka sunkiai dirbantys žemės gyventojai. Gal ir gerai kad neliks gimstamumo, neliks žemės plėšikų -žmonių. Gal ateis nauja protinga, taiki, šviesą nešanti gyvybė. Negims karo kurstytojai, šėtono vaikai ,kurie patys nekariauja bet stumia per prievartą kariauti jaunus žmones, juos žudo atima teisę į gyvenimą, šeimos sukūrimą, paverčia savo klusniais vergais. Tokių pabaisų vidus dega neapykanta, ir jie ją skleidžia kurstydami karus, kerštą.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Tureti vaiku    -  2022-06-28, 11:02

  ar ne,privalo ir gali spresti tik moteris! Ir ne jokie politikai,iteisinantys vis daugiau prievartos pries zmogu.

  Atsakyti į šį komentarą
 4. T0mas J.    -  2022-06-28, 14:05

  Kvailų žmonių buvo visada.
  Pokytis tame, kad dabar jų jau daugiau kaip pusė, o tas pokytis vadinasi degradacija (nužmogėjimas).

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...