infa.lt

Konservatorius nerimsta: vėl kreipėsi į susisiekimo ministrą dėl „sovietinių kelio ženklų keitimo”

Konservatorius nerimsta: vėl kreipėsi į susisiekimo ministrą dėl „sovietinių kelio ženklų keitimo”

16 gegužės
14:13 2022
K. Masiulis ir kelio ženklai

infa.lt montažas

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į susisiekimo ministrą Marių Skuodį, siūlydamas atsisakyti nuo sovietinių laikų beveik nepakitusio kelio ženklų dizaino ir jį pritraukti prie europinių standartų.

Tokį pat prašymą Seimo narys Kęstutis Masiulis buvo pateikęs ir buvusiam ministrui Jaroslavui Narkevičiui prieš dvejus metus, tąkart ministras nebuvo apsisprendęs. Anot Seimo nario K. Masiulio, Lietuvos kelio ženklų dizainas per 30 laisvos Lietuvos metų mažai keitėsi ir yra beveik toks pat, kaip buvo naudojamas Sovietų Sąjungoje.

„Ministras Narkevičius žadėjo tartis su specialistais, diskutuoti, bet baigėsi jo kadencija ir sprendimai nebuvo priimti. Šiandien toks kelio ženklų dizainas vis dar yra naudojamas Rusijoje, Baltarusijoje, Kazachstane ir kitur. Simboliškai vis dar esame buvusios SSRS įtakos zonoje. Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir kitose Vakarų Europos šalyse kelio ženklinimo dizainas pastebimai skiriasi nuo lietuviško. Jeigu jau esame Vakarų pasaulio dalis, neturėtume išlaikyti ir simbolinių, vaizdinių sąsajų su SSRS“, – svarstė parlamentaras.

Seimo narys K. Masiulis teigia, jog tarptautinės sutartys numato, kad kelio ženklų reikšmė visame pasaulyje turi būti suprantama, bet dizainą pasirenka kiekviena šalis. Anot jo, naujo dizaino sukūrimas ir ženklų keitimas nebūtų brangus, kaip teigia kritikai.

„Ženklai galėtų būti keičiami tik tuomet, kai jie nusidėvi, kai ateina laikas juos atnaujinti, kai vykdoma kelio rekonstrukcija, keičiamas eismo organizavimas. Nebūtina tai daryti vienu ypu. Per dešimtmetį visas kelių simbolių vaizdas pasikeistų iš esmės. Esame laisvi spręsti dėl savo šalies reikalų, todėl esame laisvi apsispręsti ir dėl kelio ženklų. Ar liekame posovietinėje simbolių erdvėje, ar sukaupsime jėgų būti savarankiški?“ – teigė K. Masiulis.

Metalinis kelio ženklas tarnauja apie 10 metų, vėliau jį būtina keisti dėl nusidėvėjimo.

infa.lt komentaras:

Nėra čia viskas taip paprasta – pirma, ant tų „sovietinių” kelio ženklų nėra jokios sovietinės simbolikos, o argumentas, kad jie liko nuo sovietinių laikų, daugiau nei tiesiog nerimtas. Nuo sovietinių laikų pas mus liko ir TV bokštas, daugybė tiltų ir kitų infrastruktūros objektų. Nuo sovietinių laikų liko net įslaptinti KGB bendradarbiai, kurių sąrašus paviešinus – valstybė net laimėtų, apsivaliusi nuo tikrojo sovietinio paveldo.

Keičiant kelio ženklus būtų būtina pakeisti ir vairuotojų mokymo programas bei kažkaip priversti praeiti papildomus kursus tuos, kurie jau turi vairuotojo teises. Antraip jam padarius avariją ir pasiteisinus, kad nesuprato kelio ženklo, kuris neegzistavo mokymo programoje – teisiškai apkaltinti būtų neįmanoma.

Taip pat tektų užsakinėti ir naujus štampus gamintojams, užsakyti naujų ženklų dizainą ir daryti daugybę biurokratinių pakeitimų šalies dokumentacijoje, nekalbant apie tai, kad reikėtų tiesiog išmesti daugybę vairavimo vadovų, kurie irgi kainavo pinigus.

Ir visa tai tik tam, kad konservatoriui, Kęstučiui Masiuliui tie ženklai neprimintų sovietmečio, kai po 1990-ųjų gimę žmonės sau neužduoda net tokio klausimo – jiems tai tiesiog kelio ženklai, kurių laikantis garantuojamas eismo saugumas. Ar nauji ženklai garantuos didesnį saugumą? Žinoma ne. Saugumą garantuoja jų laikymasis ir suvokimas ką jie reiškia.

O gal čia ženklus gaminančiai įmonei jau pritrūko darbo ir K.Masiulis nutarė jai jo parūpinti?

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 216

Žymos

Atsiliepimų 3

 1. PASAKOS IŠ RŪSIO    -  2022-05-16, 14:37

  Oi, ponas Kęstutis Masiulis susirgus neturėtų vykti į jokią likusią nuo sovietmečio ligoninę. Nes jam primins sovietinius laikus ir gali tik dar labiau pabloginti sveikatos būklę. Geriau patriotiškai namie mirti nei peržengti slenkstį sovietinės ligoninės. Visas mokyklas griauti , nes juk ten išliko bloga sovietinė energija ir galimai net sienos dvokia tarybiniu dvoku, nes ant jų kabėjo sovietiniai KGB-istų portretai. O ką jau kalbėti apie sovietų paliktus darželius. Šiaip, būtų labai patriotiška atsisakyti sovietiniais laikais gautų profesorių, mokslų daktarų laipsnių. Fui, irgi kažkaip trenkia,jau geriau būti niekuo nei sovietiniu profesoriumi. Aš juk tiesą sakau?

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Mindas    -  2022-05-16, 16:48

  ryškus paūmėjimas artėjant pilnačiai…

  Atsakyti į šį komentarą
 3. VŽA    -  2022-05-16, 19:27

  Šis aiškiai brokuotas Dievo sutvėrimas, galimai ne jo kūrinys, o šėtono…
  1. KGB archyvus paviešinti.
  2. Užkirsti kelią įteisinti iškrypimus ir narkotikus…
  3. Dar geras bajeris, – įteisinti samogoną…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Nereikia į Ukrainą važiuoti, nei normaliems, nei polit-iškrypėliams paleckiukiniams... Ukrainai reikia duoti GINKLŲ, ir Putino...

Lenkija puikiai suvokia, kad Putino barbarų ir teroristų armija turi būti sutriuškinta Ukrainos žemėje. Kitaip,...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...

Tikrai neverta taupyti, nes pigūs žaislai dažniausiai būna nekokybiški ir ne itin saugūs. Verčiau turėti...

Jau metai laiko, kaip Ukraina laimi, tik kažkodėl pabaigos nesimato. Kol nenumelš visų EU šalių,...

Galvažudžiui, barbarui ir teroristui Putinui apskritimo lankelis tiek sumažės, kad net savo bunkeryje taps ankšta......

Xi Jinpingas, toks išmintingas, kad jo Rusija-Ukraina nejaudina, nes pagrindinis tikslas, išnaudojus situaciją, - pasinaudoti...