• Parama infa.lt veiklai
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Atšaukiama Ekstremalioji situacija, tačiau Nepaprastoji padėtis pratęsiama daugiau nei dviems mėnesiams

Atšaukiama Ekstremalioji situacija, tačiau Nepaprastoji padėtis pratęsiama daugiau nei dviems mėnesiams

20 balandžio
15:19 2022
Ingrida Šimonytė

vaizdo įrašo kadras. Atrodo lyg vyktų Ukrainos vyriausybės posėdis

Šiandien vykusiame Vyriausybės posėdyje buvo pateiktas siūlymas nuo šių metų gegužės 1 dienos atšaukti Ekstremaliąją situaciją. Siūlymą pristatė sveikatos ministras Arūnas Dulkys, kaip niekad kalbėjęs iš esmės.

Tuo pačiu jis pristatė ir klausimą dėl Valstybės lygio operacijų vadovo likimo, kurio, nelikus ekstremaliosios situacijos, įgaliojimai užsibaigia automatiškai, tačiau tam vis tiek būtinas vyriausybės sprendimas.

„Kadangi Lietuvoje to gyvenimo jau daugiau, nei pandemijos, todėl reikia pripažinti netekusiais galios valstybės operacijų vadovo įgaliojimus“, – pripažino A.Dulkys.

Toliau ministras kalbėjo apie kol kas privalomas pandemijos ribojimo priemones (greičiausiai kaukes – infa.lt), kurias žadėjo iki gegužės pirmos dienos (kai atšaukiama ekstremalioji padėtis) parengti kaip rekomenduojamas vaikų darželiams ir mokykloms bei sveikatos įstaigoms.

Kalbėdamas apie rekomendacijas, savo atsakyme Švietimo ministrei Jurgitai Šiugždinienei, jis sulygino kovidą su gripu:

„Mes patarsime kaip elgtis, jei kažkur atsirastų židinys (infekcijos) , ką daryti tada dėl srautų (moksleivių), bet tai jau bus kaip patarimai, taip kaip ir dabar yra įprasta gripo atveju, kada reikia konkrečiai mokyklai spręsti ką daryti, jeigu joje yra židiniai“, pareiškė Arūnas Dulkys.

Vyriausybės premjerė pasiūlė pritarti pasiūlytiems sprendimams ir pareiškė, kad tie, kurie kalbėjo, kad ekstremali padėtis niekada nebus panaikinta, turėtų būti jos pasveikinti:

„Sveikinu visus tuos, kurie buvo įsitikinę, kad vyriausybė niekada nepanaikins apribojimų. Dabar kažkam bus liūdna, kad paėmė ir panaikino.“, – ironizavo Ingrida Šimonytė, ignoruodama tą faktą, kad sekančiu nutarimu įves dar griežtesnius laisvės apribojimus Nepaprastosios padėties pratęsimu daugiau nei dviems mėnesiams ir pridūrė:

„Žiūrėkim į realybę atvirom akim – jeigu situacija keisis, atsiras naujos atmainos, dėl ko negalime būti tikri, kad to nebus, kad jos bus nepavojingos – žinosim tada kaip veikti (pakartosim tai kas jau buvo – infa.lt), o dabar perteklinių procesų nereikia kultivuot.  (bet žada kultivuoti iki gegužės pirmosios).

Ir sekančiu klausimu, kaip minėta – premjerė pristatė sekantį siūlymą dėl Nepaprastosios padėties, kuri rytoj nustoja galios, pratęsimo siūlymo Seimui.

„Tačiau jos aktualumas galios nenustoja, pabrėžė I.Šimonytė ir pasiūlė situaciją pristatyti ministrei A. Bilotaitei, kuri priminė, kad balandžio 21 dieną nustoja galioti nepaprastoji padėtis, tai Rusija ir toliau

„Balandžio 21 dieną nustoja galioti Nepaprastoji padėtis, tačiau, kaip mes matome, Rusijos karinė agresija tęsiasi (Ukrainoje), ir saugumo rizikos regione išlieka, pareiškė ministrė. Todėl, mes matome, kad tikslinga tęsti nepaprastąją padėtį (Lietuvoje) naujam laikotarpiui“, pridūrė Agnė Bilotaitė.

Ji pasirėmė naujomis paaiškėjusiomis aplinkybėmis Ukrainos Bučoje (nedetalizavo), kaip patvirtinančiais nepaprastos padėties būtinybę Lietuvoje, ir pasiūlė įvesti Nepaprastąją padėtį Lietuvoje nuo balandžio 22 dienos 00.00 valandų iki birželio 29 d. 24.00 valandos. Taip pat ji pažymėjo, kad atsisakoma draudimo filmuoti-fotografuoti svarbius objektus, o kitos nuostatos lieka tos pačios: -„užtikrinamas nepaprastųjų priemonių tęstinumas, susirinkimų ribojimas, svarbių objektų apsauga, sienos apsaugos sustiprinimas, vizų režimo sugriežtinimas Rusijos piliečiams.

Pagal siūlomas nuostatas, pareiškė ministrė A. Bilotaitė – nepatogumų gyventojams nebus“.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 592

Žymos

Atsiliepimų 8

 1. trolis    -  2022-04-20, 15:32

  O velniam ta ekstremalioji situacija ir dar Dulkys su savo nesąmonėmis, iš kurių šaiposi visa Lietuva? Nepaprastoji padėtis kur kas geriau kontroliuoja visuomenės nuotaikų pasireiškimus, o jei dar prisiminsime žiniasklaidos (išskyrus sisteminę) cenzūrą – tai šiai valdžiai atėjo aukso laikai.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. T0mas J.    -  2022-04-20, 17:20

  Balandžio 21 d. nėra nepaprastosios padėties. Prie Seimo protestuosime prieš Šimonytės vyriausybės marionetinę politiką, prieš parsidavimą Švabui.
  Šis Seimas turi eiti LAUK !
  Lietuvoje 1990-2002 buvo silpna demokratija, vėliau demokratiją pastoviai naikinantis liberalizmas, privedęs iki fašizmo užuomazgų šiandien. Visa Lietuvos 1990-2022 istorija yra laipsniško politikų ir partijų parsidavimo užsienio jėgoms iš Vakarų istorija, 2021 m. jau pasiekusi itin pavojingą lygį.
  Aiškiausi viso to požymiai yra matomi plika akimi:
  – tapo visai nereikalinga rinkėjų nuomonė svarbiais valstybės ir tautos gyvenimo klausimais – stojant į NATO, atsisakant savos valiutos, panaikinant mirties bausmę;
  – Prokuratūros kaip institucijos pavertimas neveiksminga, butaforine su Seimo ir Prezidento pritarimu – šis žingsnis buvo reikalingas norint valdantiesiems nekliudomai vogti biudžeto pinigus ir valstybinį turtą bei imti kyšius iš užsienio milijardierių; norint neteisėtai valdyti šalį. Kuo silpnesnė teisėsauga, tuo mažiau teisingumo, tuo stipresnė POLITINĖ valdžia. Kaip vadinasi valdžia be teisingumo?
  – visiškas LRT užvaldymas, padarant ją vienos partinės gaujos (landsbergistų ir liberalų) įrankiu; pastovus pagrindinės žiniasklaidos papirkinėjimas didelėmis pinigų sumomis, kad valdžia galėtų sėkmingai mulkinti rinkėjus – ir per rinkimus, ir tarp rinkimų.
  – valdžios pataikavimas iš Vakarų einančiai genderistinei politikai, siekiant visiškai demoralizuoti žmones, naikinti šeimas, tautiškumą, brukant jiems narkotikus ir naikinant seksualinio normalumo ribas.
  Valdžia visuomenę stengiasi pastoviai laikyti įtampoje mulkindama per papirktą žiniasklaidą, skleisdama paniką ir RIBOJANT ŽMONIŲ TEISES:
  – 2020 – 2021 m. – dėl specialiai iš laboratorijos paleisto viruso, klastojant mirčių nuo to viruso statistiką ir tokiu būdu išpučiant jo pavojingumą,
  – 2022 m. dėl karo, kuris vyksta Ukrainoje ir tiesiogiai mūsų valstybės neliečia.
  Kodėl Šimonytės, Čmilytės, Armonaitės ir Bilotaitės valdžia visuomenę stengiasi pastoviai laikyti įtampoje? – Taktika paprasta: kuo labiau žmonės bijo išorės pavojų, tuo mažiau linkę kaltinti savo valdžią, tuomet valdžiai lengviau pasirodyti tautos gelbėtoja ir globėja. Yra dar vienas aspektas – nepagrįstai įvedus nepaprastą, ypatingą ar ekstremalią padėtį valdžia gali teisėtai uždrausti PROTESTUS, mitingus ir demonstracijas.
  Jei dabar nieko nedarysime, tylėsime – valstybės neturėsime – ją vagia iš mūsų DABAR!

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Reiskia,    -  2022-04-20, 18:05

  valdzia versis per galva,kad karas nesibaigtu dar bent 2 menesius!

  Atsakyti į šį komentarą
 4. VŽA    -  2022-04-20, 18:43

  Nepaprastoji padėtis – LR Seime ir Vyriausybėje… Todėl LŠS privalu rengti mitingus, kad šis atsitiktinių Seimas NEDELSIANT eitų lauk. Kito kelio nėra, nes laikinieji baigs sužlugdyti Lietuvą…

  Atsakyti į šį komentarą
 5. ruoškitės masiniam likvidavimui,vergai    -  2022-04-20, 19:21

  kas netrukus mūsų laukia švabyno rojuje:

  laisvaslaikrastis.lt

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Bus visuotinis sekimas Ir įslaptintas, ir viešas — Tai didžiausias pasiekimas, Likviduojant liaudies priešus....

O jums jokie įvykiai nesiriša žiemos pabaiga ir kovidlas kaip su diena dingo Lenkijos pasienyje!!!...

Antsnukiai yra neišvengiamas paklusnumo fašistinei valdžiai ženklas. Nesvarbu, kad nesulaiko virusų. O baisiausi šiame reikale...

Kadangi kovydo nera ir nebuvo niekada tai lai eina jie visi nx su savo kaukem...

Didysis perkrovimas. Planetos lygiu. Visa tai žaidimas. Depopuliacija ;)....

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....