• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Putinas pasirašė įsakymą, reikalaujantį mokėti už dujas rubliais

Putinas pasirašė įsakymą, reikalaujantį mokėti už dujas rubliais

01 balandžio
06:20 2022
Vladimiras Putinas pasirašo

asociatyvi nuotr.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė pasirašęs dekretą, įpareigojantį „nedraugiškas“ užsienio šalis nuo balandžio 1 dienos už rusiškas dujas mokėti rubliais, praneša Epoch Times.

Jei mokėjimai nebus atliekami Rusijos valiuta, sutartys bus stabdomos, sakė Rusijos prezidentas. Daugelis Europos šalių labai priklauso nuo Rusijos dujų ir naftos, o tai reiškia, kad dujų eksporto sustabdymas gali įstumti šias šalis į didelę energetikos krizę.

„Norėdami pirkti rusiškas gamtines dujas, tos šalys turi atidaryti rublines sąskaitas Rusijos bankuose. Būtent iš šių sąskaitų nuo rytojaus bus atsiskaitoma už tiekiamas dujas“, – sakė V. Putinas per televiziją.

„Jeigu tokie mokėjimai nebus atlikti, tai vertinsime kaip pirkėjų įsipareigojimų nevykdymą su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. Niekas mums nieko neparduoda nemokamai, o mes taip pat nesiruošiame labdarai… tai yra, esamos sutartys bus stabdomos.

Dekrete, anot valstybinės žiniasklaidos, naujoji atsiskaitymo sistema numato, kad pirkėjai Rusijos bankuose turės atsidaryti rublines sąskaitas, kurios leis nuo balandžio 1 dienos atsiskaityti už tiekiamas dujas.

„Kas iš tiesų atsitiko? Europos vartotojams tiekėme savo išteklius, šiuo atveju dujas“, – cituoja jį „Ria Novosti“.

„Gavo, sumokėjo mums eurais, kuriuos paskui patys užšaldė. Šiuo atžvilgiu yra pagrindo manyti, kad dalį tiekiamų dujų į Europą pristatėme praktiškai nemokamai“.

Tačiau esamos sutartys bus išlaikytos, jei klientai laikysis naujų taisyklių, ketvirtadienį taip pat sakė Putinas.

Septynių išsivysčiusių šalių grupė (G7) – JAV, Prancūzija, Vokietija, Jungtinė Karalystė, Kanada, Italija ir Japonija – iki šiol atsisakė patenkinti Rusijos reikalavimą už dujas mokėti rubliais.

Vokietija ir Austrija jau pradėjo ruoštis galimos dujų krizės įveikimui, suaktyvindamos skubios pagalbos planus, kad būtų galima išspręsti bet kokius sutrikimus.

„Jo idėjas, kaip tai gali vykti, dabar atidžiai išnagrinėsime“, – po Putino pranešimo žurnalistams Berlyne sakė Vokietijos kancleris Olafas Scholzas. „Bet bet kuriuo atveju įmonės nori ir galės mokėti eurais.

Italijos ministras pirmininkas anksčiau ketvirtadienį žurnalistams sakė gavęs Putino patikinimą, kad Europai nereikės mokėti rubliais.

Po skambučio Putinui, trečiadienio vakarą, Draghi tvirtino, kad „esamos sutartys lieka galioti. … Europos įmonės ir toliau mokės doleriais ir eurais“, – pranešė „The Associated Press“.

„Mes – Vokietija ir Italija, kartu su kitomis šalimis, kurios importuoja dujas, anglis, grūdus, kukurūzus – finansuojame karą. Nėra jokių abejonių“, – žurnalistams taip pat sakė Draghi.

„Dėl šios priežasties Italija kartu su kitomis šalimis siekia apriboti dujų kainą. Nėra jokios rimtos priežasties, kodėl europiečiams dujų kaina yra tokia didelė.

RF prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas teigė, kad atsiskaitymų už dujas konvertavimo į rublius sistema bus „paprasta, suprantama, skaidri ir įgyvendinama gerbiamiems Europos ir tarptautiniams pirkėjams“. Jis taip pat paaiškino, kad naujosios mokėjimo taisyklės neįsigalios nuo kovo 31 d., nes „mokėjimas ir pristatymas yra ilgalaikis besitęsiantis procesas“.

Šiuo metu Rusija per mėnesį eksportuoja beveik 10 mlrd. dolerių vertės dujų (bendros pajamos iš dujų eksporto 2022 m. sausį buvo rekordinės 9,75 mlrd. JAV dolerių). Sausį „Gazprom“ į „nedraugiškų“ šalių grupę eksportavo 7,146 mlrd. m dujų už 5,99 mlrd. JAV dolerių, teigia „Interfax“remdamasis Federalinės muitinės tarnybos duomenimis.

Rusijos dujų tiekimo imtis į 20 šalių: Austriją, Bulgariją, Šveicariją, Čekiją, Vokietiją, Daniją, Estiją, Suomiją, Prancūziją, Graikiją, Kroatiją, Vengriją, Italiją, Lietuvą, Latviją, Makedoniją, Nyderlandus, Lenkiją, Rumuniją ir Slovakiją.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 44

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....

melas.gal ir gripuoja ,bet apie skiepus-melas...

Tai Lietuviškiausia partija,o trolių nenugalėsit,nes jie visus papirkę.Man gaila buvo klausyti ir žiūrėti kai buvote...

Kai žlunga pfaizergeitas, tai ir ne to grirbsies!...

Liūdna tiesa!...

Paxlovid uždraudė todėl kad nenori jūsų gydyti.MANAU JŲ MELO LAIKAS JAU PRIEJO FINIŠA ! Netylėkite...

Pagarba Jolantai,kuri žadiną liaudį, užhipnotizuotą pasakomis apie GEROVĘ !!! Po Nulio !!!...

Nei jis serga nei jis skiepyjosi. Šūdų malūnas. Čia tik avims akirta...

O kodėl mes negaunam vaistų Paxlovid, tik surūgusias vakcinas. Ačiū Pišei......