• Parama infa.lt veiklai
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Bidenas planuoja pirmąjį vizitą Europoje po invazijos Ukrainoje, pabėgėlių skaičius viršija 3 mln

Bidenas planuoja pirmąjį vizitą Europoje po invazijos Ukrainoje, pabėgėlių skaičius viršija 3 mln

16 kovo
11:13 2022
Karas Karabache

youtube kadras

JAV prezidentas Joe Bidenas pirmą kartą lankysis Europoje po Rusijos invazijos į Ukrainą, kad kitą savaitę aptartų krizę su NATO sąjungininkais, antradienį pranešė Baltieji rūmai, kai pabėgėlių skaičius pasiekė 3. milijonus, Rusijos antskrydžių  daugėjimo fone..

Maskva neužėmė nė vieno iš 10 didžiausių šalies miestų po vasario 24 d. prasidėjusio įsiveržimo, didžiausio puolimo prieš Europos valstybę nuo 1945 m, rašo REUTERS

Vietos valdžia pranešė, kad antradienį per Kijevo bombardavimus žuvo mažiausiai penki žmonės, buvo padegti pastatai ir žmonės buvo palaidoti po griuvėsiais.

Apie 2000 automobilių išvažiavo iš pietinio Mariupolio uostamiesčio – didžiausios humanitarinės krizės vietos, pranešė vietos taryba.

Jungtinių Tautų duomenimis, iš Ukrainos dabar pabėgo kiek daugiau nei 3 mln. žmonių, į kaimyninę Lenkiją atvyko daugiau nei 1,8 mln. pabėgėlių. Jos ministras pirmininkas ir Slovėnijos bei Čekijos ministras pirmininkas antradienį dalyvavo susitikime Kijeve  išreikšdami solidaumą su Ukraina.

NATO lyderiai kovo 24 d. susitiks karinio aljanso būstinėje Briuselyje aptarti krizės, kuri kelia nerimą dėl platesnio konflikto Vakaruose, apie kurį negalvota dešimtmečius.

„Kreipsime dėmesį į Rusijos invaziją į Ukrainą, mūsų tvirtą paramą Ukrainai ir tolesnį NATO atgrasymo ir gynybos stiprinimą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Ten dalyvaus ir Bidena, žurnalistams sakė Baltųjų rūmų atstovė Jen Psaki.

„Jo tikslas – susitikti asmeniškai akis į akį ir pasikalbėti bei įvertinti, kurioje vietoje esame šiuo konflikto tašku“, – sakė ji.

Paklausta, ar Bidenas taip pat lankysis Lenkijoje, darys ką nors susieto su Ukrainos pabėgėliais ar susitiks su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, Psaki atsisakė komentuoti, sakydama, kad kelionės detalės vis dar derinamos.

Rusija savo veiksmus vadina „specialia karine operacija“, kuria siekiama demilitarizuoti ir „denacizuoti“ Ukrainą. Prezidentas Vladimiras Putinas savo kaimynę taip pat pavadino JAV kolonija, kurioje veikia marionetinis režimas neturintis nepriklausomo valstybingumo tradicijų.

Rusijos ir Ukrainos derybos antradienį atnaujintos vaizdo ryšiu. Ukrainos pareigūnai išreiškė viltį, kad karas gali baigtis greičiau, nei tikėtasi, sakydami, kad Maskva gali susitaikyti su savo nesugebėjimu jėga įvesti naujos vyriausybės.

Užsimindamas apie galimą kompromisą Zelenskis sakė, kad Ukraina yra pasirengusi priimti saugumo garantijas iš Vakarų, kurios nesiekia jos ilgalaikio tikslo – įstoti į NATO. Maskva bet kokią būsimą Ukrainos narystę Vakarų aljanse vertina kaip grėsmę ir pareikalavo garantijų, kad ji niekada neprisijungs.

„Jei negalime patekti pro atviras duris, turime bendradarbiauti su galimomis asociacijomis, kurios mums padės, mus saugos… ir suteiks atskiras garantijas“, – sakė Zelenskis.

Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad dar per anksti prognozuoti derybų pažangą. „Darbas yra sunkus, o dabartinėje situacijoje pats faktas, kad (pokalbiai) tęsiasi, tikriausiai yra teigiamas“, – sakė jis.

Krizė jaučiama kaip didėjančios energijos sąnaudų kainos daugelyje Vakarų šalių, kurios labai priklausomos nuo eksporto iš Rusijos ir po to, kai JAV uždraudė importuoti naftą iš šios šalies.

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas trečiadienį lankysis Artimuosiuose Rytuose, kad susitiktų su sosto įpėdiniu princu Mohammedu bin Zayedu Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Saudo Arabijoje bei susitiks su sosto įpėdiniu princu Mohammedu bin Salmanu, kuris bando užtikrinti didesnį naftos tiekimo srautą pasaulyje.

„Dirbsime su jais siekdami užtikrinti regioninį saugumą, remti humanitarinės pagalbos pastangas ir stabilizuoti pasaulines energijos rinkas ilgesniam laikotarpiui“, – sakė Johnsonas.

Tačiau kylančios pasaulinės naftos produktų kainos verčia abejoti šių pastangų rezultatais. Rusijos kaip vienos iš tiekimo grandinės narių išjungimas žada vis gilėjančią energetinių resursų krizę.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 151

Žymos

Atsiliepimų 3

 1. VŽA    -  2022-03-16, 11:28

  Pasirodo Ukrainoje net ne karas, ne taikių žmonių žudymas, miestų griovimas, o tik konfliktas, nes visi Vakarų patriotai skaičiuoja ne lavonus, o ekonominę naudą…

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Tegu geriau    -  2022-03-19, 07:23

  pas save tvarkosi,nelindes kitur kelti karu ir revoliuciju! Kaip ten su „laisves konvojumi i Vasingtona“!? Musu medijos net neuzsimena apie ji!

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....

melas.gal ir gripuoja ,bet apie skiepus-melas...

Tai Lietuviškiausia partija,o trolių nenugalėsit,nes jie visus papirkę.Man gaila buvo klausyti ir žiūrėti kai buvote...

Kai žlunga pfaizergeitas, tai ir ne to grirbsies!...

Liūdna tiesa!...

Paxlovid uždraudė todėl kad nenori jūsų gydyti.MANAU JŲ MELO LAIKAS JAU PRIEJO FINIŠA ! Netylėkite...

Pagarba Jolantai,kuri žadiną liaudį, užhipnotizuotą pasakomis apie GEROVĘ !!! Po Nulio !!!...

Nei jis serga nei jis skiepyjosi. Šūdų malūnas. Čia tik avims akirta...

O kodėl mes negaunam vaistų Paxlovid, tik surūgusias vakcinas. Ačiū Pišei......