infa.lt

NATO pripažįsta griežtą tiesą dėl Ukrainos narystės

NATO pripažįsta griežtą tiesą dėl Ukrainos narystės

14 kovo
09:31 2022
Jensas Stoltenbergas (NATO generalinis sekretorius)

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas kalba žiniasklaidos konferencijoje NATO būstinėje Briuselyje, Belgijoje, 2022 m. vasario 24 d. (Virginia Mayo/AP nuotrauka)

Ukrainos narystė NATO niekada nebuvo „neišvengiama“ ir artimiausiu metu nebus įtraukta į darbotvarkę, penktadienį pareiškė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, praneša Epoch Times.

„Ilgą laiką buvo aišku, kad narystė Ukrainai nebuvo garantuota ir nėra aktuali artimiausioje ateityje“, – sakė jis Antalijos diplomatijos forume (Antalya Diplomacy Forum).

Stoltenbergas pabrėžė, kad Ukraina turi teisę siekti narystės NATO ir organizacija gerbia kiekvienos tautos pasirinkimą. Nepaisant to, nuspręsti, ar Ukraina yra pasirengusi narystei, turi nuspręsti 30 NATO sąjungininkių, sakė jis.

Ukrainos siekis tapti NATO nare vaidina svarbų vaidmenį Rusijos ir Ukrainos kare.

2019 metų vasarį tuometinis Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pasirašė konstitucijos pataisą, įpareigojančią šalį tapti NATO ir Europos Sąjungos nare, parlamentui priėmus įstatymo projektą. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadovybei, praėjus kelioms dienoms po pataisos pasirašymo, Porošenka teigė, jog prisijungimas prie NATO yra Ukrainos saugumo garantija.

Kalbant apie Rusijos pusę, jos prezidentas Vladimiras Putinas tvirtina, jog Rusija turi nustatyti „raudonąsias linijas“, kad neleistų Ukrainai prisijungti prie NATO, teigdamas, jog stiprėjantys Ukrainos ryšiai su Aljansu gali tapti NATO raketų, nukreiptų į Rusiją, paleidimo tašku.

Tačiau NATO sąjungininkai gėdijosi išaiškinti savo poziciją dėl leidimo Ukrainai prisijungti prie NATO, nors tai aiškiai nebuvo jų darbotvarkėje dar prieš Putinui įsakant įsiveržti į Ukrainą.

Karui suintensyvėjus ir milijonams žmonių pabėgus iš Ukrainos, kai kurie NATO lyderiai ėmė pripažinti, kad Ukrainos narystės nėra darbotvarkėje ir atvirai išsakyti prieštaravimus buvusios Sovietų Sąjungos šalies narystei, rašo portalas.

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas kovo 4 dieną pareiškė, kad Ukrainos narystė NATO „neįvyks“.

„Aš taip pat aiškiai pasakiau Maskvoje ir savo vizito metu, kad ši galimybė [Ukrainos narystė NATO] nėra svarstoma ir neįvyks“, – sakė jis interviu Vokietijos visuomeniniam transliuotojui ZDF.

„Aš viešai sakiau, kad visi žinotume, jog Ukrainos narystė NATO šiandien nėra Aljanso darbotvarkės dalimi“, – pridūrė jis. „Tai suprato Amerikos prezidentas, tai [suprato] ir Prancūzijos prezidentas.

Scholzas pareiškė, kad pritaria Rusijos prezidento Vladimiro Putino saugumo susirūpinimui ir paaiškino Putinui, kad Ukrainai nebus leista įstoti į NATO, rašoma Epoch Times portale.

„Rusai nerimavo dėl savo saugumo kontrolės klausimo. [Putinas nerimavo], kad NATO turi karinę struktūrą ir raketas Ukrainoje, nukreiptą į Rusijos teritoriją. Todėl stengėmės aiškiai pasakyti, kad to nebus“, – patikslino jis.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 237

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...