infa.lt

„Facebook“ išjungs veido atpažinimo sistemą ir ištrins 1 milijardo naudotojų duomenis

„Facebook“ išjungs veido atpažinimo sistemą ir ištrins 1 milijardo naudotojų duomenis

04 lapkričio
10:08 2021

Facebook akyse

Antradienį „Facebook Inc.“ paskelbė, kad išjungia savo veido atpažinimo sistemą, kuri identifikuoja naudotojus vaizdo įrašuose ir nuotraukose, ir tvirtino, kad ištrins daugiau nei 1 milijardo žmonių „veidų atpažinimo šablonus“.

„Reguliavimo institucijos vis dar kuria taisykles, reglamentuojančias šios sistemos naudojimą“, – dienoraščio įraše rašė Jerome’as Pesenti, „Facebook“ dirbtinio intelekto skyriaus viceprezidentas.

„Atsižvelgiant į šį nuolatinį neapibrėžtumą, manome, kad bus tinkama veido atpažinimo naudojimą apriboti tik siauru naudojimo atvejų rinkiniu.

„Facebook“, kurios motininė įmonė persivadino į „Meta Platforms Inc.“, pridūrė, kad maždaug trečdalis visų „Facebook“ vartotojų užsiregistravo veido atpažinimo nustatymui.

Sistema buvo sukurta maždaug prieš dešimtmetį, ir iš pradžių skirta tam, kad „Facebook“ vartotojai sąveikautų su platforma.

Ši funkcija, pristatyta 2010 m. gruodį, leido vartotojams sutaupyti laiko automatiškai identifikuojant juos nuotraukose. Ji taip pat automatiškai identifikavo asmenis, kurie pasirodydavo kitų žmonių skaitmeniniuose nuotraukų albumuose, ir leido vartotojams juos „žymėti“, o per tai susieti jų „Facebook“ paskyras su vaizdo dalimi.

Tačiau laikui bėgant sistema ėmė kelti nerimą dėl privatumo, įskaitant atvejus, kai asmenys buvo klaidingai identifikuoti, ir iškėlė ieškinius.

„Facebook“ pastaraisiais mėnesiais taip pat susidūrė su precendento neturinčiu įvairių įstatymų leidėjų ir reguliavimo institucijų patikrinimais dėl šios praktikos.

Kinijos valdančioji Kinijos komunistų partija (KKP) naudoja didžiulį stebėjimo tinklą, kuris naudoja veidų atpažinimo sistemos galimybes, kad galėtų sekti disidentus, įskaitant Falun Gong dvasinės disciplinos šalininkus, dešimtmečius trukusios KKP teroro ir persekiojimo kampanijos taikinius.

Jungtinėse Amerikos Valstijose kai kurie municipalitetai uždraudė naudoti veido atpažinimo programinę įrangą, baimindamiesi dėl per plataus naudojimo ir klaidingų areštų.

Privatumo grupės, įskaitant Amerikos piliečių laisvių sąjungą, daugelį metų kėlė „raudonas vėliavas” šios programinės įrangos atžvilgiu.

Tuo tarpu 2015 m. prieš „Facebook“ pareikštas kolektyvinis ieškinys atvedė į vieną didžiausių visų laikų privatumo ieškinių susitarimų, kai anksčiau, šiais metais, teisėjas pareiškė, kad „Facebook“ turi sumokėti 650 mln. kaip susitarimo baigti bylą sumą.

„Šis pokytis“, – pranešime pridūrė „Facebook“ atstovas Pesenti, „bus vienas didžiausių veido atpažinimo naudojimo pokyčių technologijos istorijoje.

Daugiau nei trečdalis kasdienių aktyvių „Facebook“ vartotojų pasirinko mūsų veido atpažinimo nustatymą ir gali būti atpažįstami, o jį pašalinus bus ištrinti daugiau nei milijardo žmonių individualūs veido atpažinimo šablonai.

Programa bus uždaryta „artimiausiomis savaitėmis“, pridūrė jis, sakydamas, kad šis žingsnis taip pat paveiks „Facebook“ automatinio alternatyvaus teksto technologiją, naudojamą kuriant vaizdų aprašymus akliesiems.

„Kiekviena nauja technologija suteikia ir naudos, ir susirūpinimo, todėl norime rasti tinkamą pusiausvyrą. Veido atpažinimo atveju apie ilgalaikį jo vaidmenį visuomenėje reikia diskutuoti atvirai ir su tais, kuriuos tai labiausiai paveiks“, – tęsė Pesenti.

„Mes ir toliau dalyvausime toje diskusijoje ir dirbsime su pilietinės visuomenės grupėmis bei reguliavimo institucijomis, kurios vadovauja šiai diskusijai”, – pridūrė jis.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 113

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...