• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Neišmanančio medicinoje klausimai ir pamąstymai apie vakcinas ir skiepijimą

Neišmanančio medicinoje klausimai ir pamąstymai apie vakcinas ir skiepijimą

31 kovo
06:40 2021
Skiepai, vakcinacija - momentas

youtube kadras

Neturiu asmeniškai nieko bendro su medicina. Niekada medicinos nesimokiau ir tuo labiau neturiu jokios su tuo susijusios praktikos. Pažįstami, giminės ir artimieji medikai manau, kad nesiskaito, nes giliai ir išsamiai medicininių klausimų su jais neaptarinėju. Na, o paskaitinėtos knygutės ir įvairūs straipsniai internete – tai yra nulis ir jokiu būdu negali būti laikoma medicininėmis žiniomis.

Tokia įžanga tam, kad skaitydami toliau parašytą tekstą turėtumėte mintyje, kad tai tik neišmanėlio keisti išsigalvojimai, atsiradę skaitant viešai prieinamą informaciją apie vakcinas ir skiepijimą.

Bent paviršutiniškai susipažinus su dalimi viešai prieinamos informacijos apie vakcinas, susidaro sekantys įspūdžiai apie jų bandymus. Spėju, kad viskas vyksta maždaug taip. Atrenkami žmonės, be abejo jų pačių sutikimu, dalyvauti vakcinos bandymuose.

Spėju, kad bent jau turėtų būti, o gal net taip ir yra, kad vakcinų bandytojai išsamiai susipažįsta su tų žmonių ligų ar tai sveikatos istorijomis. Taip pat manau, kad padaro visą eilę tyrimų. Nedrįsčiau spėlioti kokių, bet bent jau kraujo greičiausiai bent kelias ampules paima ir įvairių parametrų tyrimus atlieka.

Apibendrintai galima teigti, kad vakcinų bandytojai bent jau turėtų stengtis surinkti visą įmanomą medicininę informaciją apie tuos žmones, kuriems bus suleista ar tai vakcina, ar tai placebas, priklausomai nuo to, į kurią grupę, vakcinos ar placebo, paklius.

Dar kitaip apie tą patį, mano spėjimu yra sudaromi tiriamų žmonių „medicininiai paveikslai“ pagal daugybę parametrų, ir paskui, po vakcinacijos ar placebo suleidimo vėl visa ta kruopšti visų darytų tyrimų ceremonija kartojama pagal nustatytas tvarkas, kad būtų galima sulyginti tuos „medicininius paveikslus“ prieš ir po vakcinacijos ar placebo suleidimo.

Ir iš gautų rezultatų daromos išvados apie vakcinas. Tiek apie konkrečius tiriamus žmones, tiek apibendrintos. Taip pat tyrimai turėtų būti atliekami/kartojami kas kažkiek laiko, kad matytųsi, kaip „medicininis paveikslas“ kinta laike po vakcinacijos.

Na, linksmoji dalis, tai atskirų žmonių „medicininių paveikslų“ prieš ir po vakcinacijos surinkimas ir apibendrinimas, pvz., pagal amžiaus grupes, sveikatos būklę ir panašiai. Drįstu spėti, kad paskui ši informacija naudojama kaip „reklaminė“ aiškinant „ūkiams“ ir „populiacijai“ apie vakcinų naudas, taip pat jos pagrindu išduodami leidimai vakcinas naudoti kaip „saugias“.

Tai ar viskas vyksta maždaug taip, ar iš esmės kitaip? Jei kitaip, tai kaip? Nes, primenu, esu visiškas medicininis neišmanėlis, todėl vakcinų bandymų klausimais galiu prirašyti vien nesąmonių.

Toliau, jei taip jau nutiktų, kad viskas, ką parašiau aukščiau, iš esmės yra plius minus tiesa, tuomet kyla sekantys pastebėjimai apie „populiacijos“ skiepijimą ir visų, kas tik netingi, atliekamą vakcinų „reklamavimą“, kaip tai smagu, tik saugu ir tik gerai, apie tai, kaip „nauda nusveria galimą žalą“, apie „lengvesnę ligos eigą“ ir panašias šnekas, tauškiamas lygiai kaip ir aš su medicina nieko bendra neturinčių neišmanėlių iki pačios PIŠ.

Kaip viskas maždaug vyksta: viešoje erdvėje yra labai daug raginimų skiepytis. Kas „sulaukęs eilės“, kas be eilės atvyksta ten, kur skiepijama, ir gauna išganingąjį dūrį. Po kažkurio laiko – dar vieną. Tuo viskas ir pasibaigia. Na, kažkur gal dar padaromas įrašas, kad buvo paskiepyta, ir išduodamas popieriukas, kurio nuotrauka dalis paskiepytųjų rodosi ir didžiuojasi prieš aplinkinius panašiai kaip vaikystėje nuo kramtomos gumos kolekcionuotais popieriukais.

Ir tik tokiems dar didesniems neišmanėliams kaip aš, visame šitame skiepijimo renginyje kyla papildomų klausimų.

Kodėl prieš skiepijantis neatliekamas bent jau bendras kraujo tyrimas? Kodėl neatliekamas joks testas dėl kovido, turint omenyje, kad pilna „besimptomių atvejų“? Kodėl neatliekami bent panašūs, tegul ir mažesnėmis apimtimis, tyrimai, kaip kad buvo atliekama vakcinos bandytojų tiems žmonėms, su kuriais vakcina buvo išbandoma?

Ar koks nors medikas prieš skiepijimą bent kažkiek susipažino su jūsų ligų/sveikatos istorija, su jūsų „medicininiu paveikslu“?

Lenkiu link to, kad greičiausiai yra daroma prielaida, kad vakcinų bandytojų su realiais žmonėmis atlikti bandymų duomenys patys iš savęs savaime yra tinkami ir pritaikomi ir kitiems žmonėms. Ar klystu? Jei yra taip, kaip sakau, tai nežiūrint mūsų visų kaip žmonių panašumų, argi esame identiški vieni su kitais? Ar tikrai galima tokią prielaidą laikyti tik teisinga ir niekaip kitaip?

Ar tikrai kiekvieno iš mūsų kūnas ir sveikatos būklė neturi savų niuansų? Ar tikrai nereikia į tuos niuansus atsižvelgti ir įvertinti? Brangu? Valstybė negali sau to leisti? O jūsų sveikata ir gyvybė – nebrangu?

Ar tie jūsų individualūs organizmo būklės niuansai kaip nors atsispindėjo vakcinos bandytojų tiriamų žmonių grupėje? Daugeliu atvejų drįstu teigti, kad ne, nebent koks nors parametras atsitiktinai sutapo. Bet kas tai nustatė? Niekas…

Taigi, ar prieš skiepijimą nors kas nors iš medikų bent bandė sudaryti jūsų individualų „medicininį paveikslą“? Dar daugiau, ar tą jūsų individualų „medicininį paveikslą“ bandė įvertinti, sulyginti su vakcinos bandytojų gautu bandomųjų paskiepytųjų žmonių bent jau apibendrintu „medicininiu paveikslu“? Ar pagal gautą įvertinimą pateikė rekomendacijas dėl skiepijimosi?

Apie jūsų, jums individualiai atliktus iki skiepijimo tyrimus „medicininio paveikslo“ sudarymui nedrįstu klausti. Iš viešos erdvės leidžiu spėti, kad nieko panašaus neatliekama. Taip pat spėju, kad paskiepytiesiems neatliekami jokie reguliarūs stebėjimai ir visa tai nėra griežtai dokumentuojama ir kaupiama. Nebent padrikai, ir tik „probleminiais“ atvejais…

Mano, kaip medicininio neišmanėlio visišku nesupratimu, kiekvieno žmogaus organizmas, nežiūrint bendrumų, turi savų niuansų. Todėl, prieš taikant kokias nors medicinines priemones, reikalinga atlikti būtent to organizmo tyrimus, juos gerai išanalizuoti, sulyginti su gautais rezultatais tiriant bandomuosius vakcinų savanorius.

Ir tik tai atlikus už tai atsakingas gydytojas ar jų konsiliumas turėtų priimti sprendimą, reikia ar nereikia tą konkretų žmogų skiepyti, jei reikia, tai kokiu preparatu ir kokia doze. Ko tikėtis, kokius tyrimus atlikinėti ir kokius parametrus stebėti. Bet pas mus vietoje to stumiamas medikų atsakomybę pilnai atšaukiantis įstatymas…

Taip pat nėra atliekami sistemingi tyrimai pagal kokią nors vakcinų bandytojų sukurtą ir pasauliui pasiūlytą metodiką. Neteko girdėti, kad būtų pasauliniu mastu pasiūlyta tyrimų, „medicininių paveikslų“ sudarymo ir nuoseklaus stebėjimo laike prieš ir po paskiepijimo metodikos, bent rekomendacine forma.

Tokius dalykus būtų galima įdiegti bent šalies mastu. Kad nors šalies viduje žinoti savo piliečių sveikatos būklę prieš ir po vakcinacijos. Galų gale, tai atrodytų kaip valstybės rūpesčio savo žmonėmis reali išraiška. Lygiagrečiai tokiu būdu dar būtų galima surinkti aibę itin vertingų duomenų apie vakcinų poveikį, kuriuos būtų galima parduoti tiems patiems vakcinų bandytojams.

Tačiau tai nebus daroma. Ir ne tik dėl šleivai kreivai veikiančių elektroninių sistemų, susijusių su medicina. Ir ne tik dėl korupcijos medicinoje, ne tik dėl dar didesnio krūvio medikams.

Tai nebus daroma visų pirma todėl, kad valstybiškai mąstančių ar bent kiek iš viso mąstančių žmonių, kuriems rūpėtų aukščiau išvardinti dalykai, kuriems iš tiesų rūpėtų visuomenės sveikatos būklė, valdžioje ir medicinos moksle nelabai ir liko, bent jau kritinės masės tokių žmonių.

Mažai liko tikrų, nuoširdžiai savo darbą dirbančių mokslininkų, nepaveikių kvailiams valdžioje, reikalaujantiems „mokslinio pagrindimo“ savo paistalams, vadinamiems viruso „suvaldymo planu“ ar „strategija“. Mažai tokių mokslininkų, kuriuos domintų tokie tyrimai ir tokie duomenys.

Mažai tokių mokslininkų, kurie suprastų, kokios didžiulės apimties ir rimtumo darbas būtų tokius duomenis tinkamai rinkti ir apdoroti ir kurie nebijotų tokio darbo imtis ir atlikti iki galo.

Taigi, turint prieš akis tokį ne itin įkvepiantį vaizdelį, kai nei valdžiai, nei medikams nesinori papildomai apsikrauti realiu žmonių sveikatos būklės prieš ir po skiepijimo stebėjimu ir vertinimu, kai ir taip pakankamai dosniai liejasi „kovai su pandemija“ skirti euriukai, belieka tik „pasitikėti mokslu“ ir jokiu būdu nekelti tokių nemokšiškų klausimų…

Tokiems „pasitikėtojams mokslu“ linkiu nekeliant klausimų degalinėje į benzininio automobilio, beje, nenusakomai primityvesnio daikto lyginant su žmogaus kūnu, baką pilti dyzelį ir tikėtis, kad automobilis ir toliau sėkmingai važiuos. Juk ir ten ir ten kuras. Ir ten, ir ten vidaus degimo variklis, bakas, keturi ratai, vairas, sėdynės, na, viskas taip plius minus panašu ir apibendrintai visi automobiliai tokie patys. Reiškia, ir kuras tinka ir toks, ir toks, tuo labiau, kad iš tos pačios naftos… Ir jokie niuansai nesvarbu, o klausinėja tik neišmanėliai…

Autorius redakcijai žinomas

Infa.lt
Jei norėtumėte paremti infa.lt

žiūrėjo 928

Žymos

Atsiliepimų 5

 1. oras    -  2021-03-31, 13:02

  Respublikoje yra str. „Lietuviai – labiausiai mulkinama tauta ES“, todėl, nekeldami klausimų, jie pasitiki tik mokslu…

  Atsakyti į šį komentarą
  • Жададык    -  2021-03-31, 13:35

   Ten daug straipsnių yra, kas iš jų, jei kas antras – vata?

   Atsakyti į šį komentarą
   • Myndė    -  2021-04-01, 12:29

    O kaip nustatyti? AR faktų tikrintojai padėjo? Ir kur kas antras – tiesa?

 2. ADA    -  2021-04-01, 15:26

  mano nuomone, uolus skiepijimasis rodo tik viena: mūsų žmonės besąlygiškai PASITIKI VALDŽIA.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. ADA    -  2021-04-01, 15:36

  ir nežinau ar tai baisu ir liūdna, ar labai juokinga? nes visi susiriesdami keikia ,,valdžią“ ir tuo pat metu klauso ir vykdo viską ir bet ką, ką tik liepia, net nestabtelėdami pagalvoti :).

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Lasvas žodis

Reklama

Apklausa

Ar dalyvausite "Didžiajame Šeimos Gynimo Marše 2021"?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
    Alaus baruose, kurie netrukus atvers duris, bus saugiau nei mokyklose, nes visuotinai pradinukai į mokyklas grąžinami nebus

Alaus baruose, kurie netrukus atvers duris, bus saugiau nei mokyklose, nes visuotinai pradinukai į mokyklas grąžinami nebus

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Erika Drungytė: tai yra mano asmeninė iniciatyva priminti istoriją, kurią pamiršę, nesuprantame ir šios dienos dalykų

Erika Drungytė: tai yra mano asmeninė iniciatyva priminti istoriją, kurią pamiršę, nesuprantame ir šios dienos dalykų

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Seimo rinkimų reforma (Idėja Lietuvai Nr.3)

Algimantas Rusteika. Seimo rinkimų reforma (Idėja Lietuvai Nr.3)

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Remigijus Šimkus. Nieko neturėsite ir būsite laimingi! Eksperimentas tęsiasi.

Remigijus Šimkus. Nieko neturėsite ir būsite laimingi! Eksperimentas tęsiasi.

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Atvirkščiai

Jolanta Blažytė. Atvirkščiai

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Gintaras Furmanavičius. Nesekmadieniniai skaitiniai #57

Gintaras Furmanavičius. Nesekmadieniniai skaitiniai #57

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Kova su liga ar su visuomene?

Algimantas Rusteika. Kova su liga ar su visuomene?

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Andrius Švarplys. Populistiniuose-autoritariniuose judėjimuose demokratijos žymiai daugiau, nei vadinamojoje liberalioje demokratijoje

Andrius Švarplys. Populistiniuose-autoritariniuose judėjimuose demokratijos žymiai daugiau, nei vadinamojoje liberalioje demokratijoje

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Karantino pasiutpolkė: kritę konservatoriai, privalomas beprasmis testavimas ir getai

Lidžita Kolosauskaitė. Karantino pasiutpolkė: kritę konservatoriai, privalomas beprasmis testavimas ir getai

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Prof. Adas Jakubauskas: Valstybė iš tikrųjų yra griaunama

Prof. Adas Jakubauskas: Valstybė iš tikrųjų yra griaunama

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Karbauskis. Kaip konservatoriai siekia mažinti Prezidento galias ir ruošia vietą Prezidentūroje G. Landsbergiui

Ramūnas Karbauskis. Kaip konservatoriai siekia mažinti Prezidento galias ir ruošia vietą Prezidentūroje G. Landsbergiui

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Dominykas Vanhara: „Kas buvo Karaliaus Mindaugo Tėvas?“

Dominykas Vanhara: „Kas buvo Karaliaus Mindaugo Tėvas?“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Privatumas kaip teisinė konstanta ir žmogaus gyvenimo esmė

Lidžita Kolosauskaitė. Privatumas kaip teisinė konstanta ir žmogaus gyvenimo esmė

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Mozeris Alvis. Gavo per snapą. Sandra – mūsų teismuose dar liko sąžiningų teisėjų

Mozeris Alvis. Gavo per snapą. Sandra – mūsų teismuose dar liko sąžiningų teisėjų

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą

Kas trukdo mokyklose pardavinet alu? Tuo paciu ir vaikai,besimokydami,gales patraukt,alaus.Isvis - marazmais valdzia uzsiimineja....

Įdomu, o oras kuriuo kvėpuojame gal irgi yra valstybės nuosavybė? Reiktų, kad "profesionalai" "rūpintūsi" kuom...

sukę apsukę grįžtame prie gripo reikalų......

Gal nereikia tos pandos, gal užtenka vieno logotipo. Kam be reikalo kelti aistras?...

LRS

lenda į šiknas liaudžiai...

Jo

Buki į nieką nekreipia dėmesio, jiems viskas FAINA, KRŪTA, nes smegenys tiek teveikia. Ir pats...

Ec

Erika, tie komunistinės ideologijos stūmikai nėra susidvejinę, jie tiesiog primityvūs, žino turgaus taisyklę- jei nori...

Cia eilinis pasipinigavimas...

Jinai supranta,kokį nusikaltimą daro prieš savo tautą.Tiesiog nebeišlaikė įtampos... Mūsiškiai klerkai storesnę odą užsiauginę......

Mąstantiems žmonėms seniai čia viskas aišku. Deja, bet daugelį valdo baimė ar tiesiog paklusnumas aukščiau...