Lenkijos moterims bus dar sunkiau pasidaryti abortą. Konstitucinis Teismas priėmė sprendimą, kuris faktiškai tai uždraudžia. Negalima nutraukti nėštumo, net jei vaisius turi sunkią sveikatos ydą.
Su prašymu peržiūrėti šį klausimą kreipėsi pažiūrų deputatai. Jie teigimu, dėl įgimtų apsigimimų daromi abortas pažeidžia konstitucinę nuostatą apsaugoti kiekvieno žmogaus gyvybę.
Lenkijos teismo sprendimas papiktino Europos Tarybos žmogaus teisių komisarą Dunya Mijatovic. Šiandien Konstitucinio Teismo sprendimas reiškia slaptą nėštumo nutraukimą ar abortą užsienyje tiems, kurie gali tai sau leisti, ir dar griežtesnius išbandymus visiems kitiems “.
Lenkijos teismo sprendimas papiktino Europos Tarybos žmogaus teisių komisarą Dunia Mijatovic. Šiandienos Konstitucinio Teismo sprendimas reiškia slaptą nėštumo nutraukimą ar abortą užsienyje tiems, kurie gali sau tai leisti, ir dar rimtesnius išbandymus visiems kitiems“.
Remiantis oficialiais duomenimis, Lenkijoje kasmet atliekama apie 2000 abortų. Tačiau pasak žmogaus teisių organizacijų informacijos, abortų, atliekamų neteisėtai ar užsienyje, skaičius siekia 200 tūkstančių per metus.
„Mes žinome, kad dėl tokio sprendimo, moterys, nusprendusios nutraukti nėštumą, patenka į labai sunkią situaciją, tai kenkia jų sveikatai. JT struktūros, ginančios žmogaus teises, nusprendė, kad tokie sprendimai yra nežmoniško ir žeminančio orumą elgesio forma. Dabar moterys, kurios ir taip jau yra labai pažeidžiamos, patenka į dar sunkesnę padėtį “, – sako Lea Hoctor, Reprodukcinių teisių centro (Europa) regiono direktorė.
Lenkijos abortų įstatymai yra vieni griežčiausių Europoje. Čia galima daryti abortą tik tuo atveju, jei moteris pastoja dėl išprievartavimo ar kraujomaišos arba jei kyla grėsmė jos sveikatai.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis