infa.lt

D. Trampas paskelbė sankcijas Tarptautiniam Baudžiamajam Teismui už pasikėsinimą į JAV suverenitetą

D. Trampas paskelbė sankcijas Tarptautiniam Baudžiamajam Teismui už pasikėsinimą į JAV suverenitetą

12 birželio
07:10 2020
Donaldas Trampas, Benjaminas Netanyahu

Youtube nuotr.

JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) pasirašė dekretą dėl visų aktyvų ir bet kokios formos nuosavybės, susijusio su Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT) darbuotojais ir susijusiais juridiniais asmenimis bei fiziniais asmenimis, arešto jo šalies teritorijoje,.

Draudžiama su jais sudaryti sandorius, bendradarbiauti, suteikti bet kokią pagalbą – tiek finansinę, tiek informacinę, tiek teisinę.

Dokumente pažymima, kad JAV nėra viena iš Romos statuto šalių, kurios įsteigė TBT, todėl TBT tyrimai JAV karo ir vyriausybės pareigūnų veiksmų Afganistane atžvilgiu, yra „pasikėsinimas į JAV suverenitetą“ ir „kliudo kritiškai svarbiam darbui užtikrinant nacionalinį saugumą ir vykdant JAV ir jos sąjungininkų užsienio politiką“.

„Nepaisant pakartotinių JAV ir mūsų sąjungininkų raginimų, Tarptautinis baudžiamasis teismas nesiėmė jokių priemonių reformuotis ir toliau vykdo politiškai motyvuotus tyrimus prieš mus ir mūsų sąjungininkus, įskaitant Izraelį.

Mes esame susirūpinę tuo, kad valstybės-priešininkai manipuliuoja Tarptautiniu baudžiamuoju teismu, skatindamos šiuos kaltinimus prieš JAV personalą.

Be to, mes turime pagrįstų prielaidų manyti, kad aukščiausiame Tarptautinio baudžiamojo teismo vadovybės lygmenyje egzistuoja korupcija ir neteisėtas elgesys, o tai verčia abejoti tyrimų, nukreiptų prieš JAV kariškius, objektyvumu“, – sakoma pareiškime, paskelbtame Baltųjų rūmų tinklapyje.

Reikėtų pažymėti, kad iš esmės panašių prevencinių priemonių, susijusių su TBT teisine eksoansija, gali imtis ir Izraelis.

Primename, kad gegužę JAV valstybės sekretorius Mike’as Pompeo nedviprasmiškai ir griežtai kalbėjo apie TBT vyriausiosios prokurorės Fatou Bensouda išvadą dėl šio teismo jurisdikcijos išplėtimo teritorijoms, esančioms už vadinamosios žaliosios linija (Izraelio sienos ribos nustatytos 1967 m. birželio 4 d.).

„Tarptautinis baudžiamasis teismas yra politinis, o ne teisminis organas. Šią liūdną realybę dar kartą patvirtina TBT prokurorės bandymas išplėsti savo jurisdikciją Izraeliui, kuris kaip ir JAV nėra Romos statuto šalis, įsteigusi TBT”, – sakė Pompeo.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 1 013

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Baisu gabriuk...

sėkmės vyrai...

Nebus. Rusų kol kas dar niekas nenukariavo....

Būdamas policininko vietoje, tuos priedebilius lupčiau su dviem bananais, iš abiejų rankų ir nuo dūšios....

Bent kažkas blaiviai mąsto. debilai naudojosi kovid kad marintų žmones. Tuomet debilai naudojasi karu kad...

Davė laisvę nevispročiams reikštis tegul dabar ir kenčia. Klimakso aktyvistai yra visiški atsilupeliai. :D...

Tokio brudo visur pilna. Kai Lietuvoje susibūrė paleckiukinių šaika "Geros kaimynystės su teroristine Rusija ir...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....